Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie da się włączyć WOM w MTZ

98 odpowiedzi na ten temat

#21 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 26 październik 2009 - 17:12

Nie da się włączyć WOM w MTZ a może ktoś zrobić zdjęcie?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie da się włączyć WOM w MTZ Dzisiaj, 21:44
  •  

#22 Share marka

marka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 październik 2009 - 19:44

Witam po raz pierwszy na tym forum i mam nadzieję że będę to czynił rzadko ,gdyż popełniłem tę "głupotę "i kupiłem belarusa 820 rocznik 2008 i mam pierwszy problem z wom, nie mogę go włączyć wajchą znajdującą się pod siedzeniem czyli obroty zależne lub niezależne a dokładnie po przyłożeniu dość dużej siły udaje mi się załączyć wałek ale jak puszczę dźwignię zostaje ona wyrzucona z powrotem wygląda to jak by miała za mały skok .Miał ktoś taki problem ,zna rozwiązanie ,proszę o pomoc

No i problem rozwiązałem sam ,jak mi przejdzie nerwa , pozbieram klucze to opiszę.

#23 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 27 październik 2009 - 07:24

Nie da się włączyć WOM w MTZ i co było?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#24 Share marka

marka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 październik 2009 - 10:30

No i problem rozwiązałem sam ,jak mi przejdzie nerwa , pozbieram klucze to opiszę.

kulka była która odkręciła się od przełącznika regulacji pozycyjne siłowa podnośnika i wpadła pod dźwignię womu a że widoczność jest tam żadna to dopiero jak odkręciłem blachę w podłodze do wlewu oleju na tylny most dojrzałem powód blokowania dźwigni a ja już się szykowałem do operacji na otwartym żołądku czyli rozjechania całej skrzyni ...

#25 Share danielo89

danielo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:33

Nie da się włączyć WOM w MTZ niedawno zakupiliśmy Belarusa 820{wersja export} i mam mały problem a konkretnie to podczas włączania WOM słychać zgrzyt ,słychać go również co jakiś czas podczas jazdy i to tylko pod obciążeniem WOMU np kiedy wywoziłem obornik .kiedy włącze wałek na sucho ładnie pracuje. czy to coś ze skrzynią ? czy może jakieś tryby się słabo zazębiają ? co to może być ?

#26 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:51

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witam ,mam pytanie jak wyregulować wom przy mtz ,bo przy dużym obciążeniu staje

#27 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 22:40

kulka była która odkręciła się od przełącznika regulacji pozycyjne siłowa podnośnika i wpadła pod dźwignię womu a że widoczność jest tam żadna to dopiero jak odkręciłem blachę w podłodze do wlewu oleju na tylny most dojrzałem powód blokowania dźwigni a ja już się szykowałem do operacji na otwartym żołądku czyli rozjechania całej skrzyni ...

Wiesz dużą role w takim wyłączaniu womu ma jeszcze amortyzator wom. Z prawej strony taki patent żeby wajcha się nie cofała.
Mój Wladimirec podbija świat

#28 Share kamilo1

kamilo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 11:17

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witam.

Czy ktoś wie jak wyregulować wałek by nie zatrzymywał się przy obciążeniu?
" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 15:22

Nie da się włączyć WOM w MTZ A mamy coś takiego.

http://www.picshot.p...c/viewset/81567

Edytowany przez seweryn20, 11 czerwiec 2012 - 15:26.

KPK Kumurun Team

#30 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:25

Nie da się włączyć WOM w MTZ witam mam taki problem a mianowicie wyleciala mi koncowka od wom gdy odpinalem walek i nie wiem jak to zlozyc to jest stary typ bez tej lezki sa tylko takie 4 jakby kliny niestety 1 zginal i jest miejsce na segera czy on tam powinien byc bo on tesz zginal a raczej musi byc bo by to sie nic nie trzymalo ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:59

Nie da się włączyć WOM w MTZ Według starego katalogu ma być kołek i ma byc seger wewnętrzny. Musisz zmierzyć jego wymiar i kupić to samo tyczy kołka. W puźniejszych typach końcówka jest zabezpieczana podkładką z otworami i śrubami.
KPK Kumurun Team

#32 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2012 - 18:07

Nie da się włączyć WOM w MTZ tak tez myslalem pewnie wywalilo seger a bylo dosc mocno zapieczone to teraz dopiero wypadlo wielkie dzieki

#33 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 25 lipiec 2012 - 22:26

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witam.Czy wajchą koło fotela mogę wyłączyć wom?? czy tylko tą wajchą na klucz 22 pod siedzeniem.Bo jak mam włączone to pod klucz 22 i ustawie wajchę przy siedzeniu tak że niby powinno być wyłączone to jak ciągnik pracuje to i wom się kręci.Wom mogę tylko i wyłacznie wyłączyć tym co jest pod siedzeniem.Regulacja obrotów działa po prawnie.Regulacja była robiona wg książki czyli na maksa dokrecić te wkręty i 3 obroty poluzowąć a że tej klapki nie mogłem domknąć to dałem o.5 obrotu więcej.

#34 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 13:41

Nie da się włączyć WOM w MTZ Tą wajchą przy fotelu się włącza i wyłącza WOM a to że się kręci wałek gdy wajcha jest w pozycji wyłączonej to masz źle ustawione taśmy trzeba wyregulować i będzie git :rolleyes: .

#35 Share Matti

Matti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 luty 2013 - 14:50

Nie da się włączyć WOM w MTZ Czeka mnie wymiana taśm w Pronarze 82SA, a że to to samo co MTZ mam pytanie: które taśmy będą lepsze, parciane czy kostka? http://allegro.pl/mt...2932423409.html http://allegro.pl/mt...2959794873.html

#36 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 16:15

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witam mam problem. Mam mtza z ta stara dzwignia do wlaczania womu czyli ta co trzeba do gory pociagnac. No i ostatnio podczas koszenia trawy zauwazylem ze dzwignia doszla do samej podlogi, wiec czas na regulacje. No ale teraz nawał pracy i pojechalismy prasowac siano. Prasa zalapala troche wiecej siana niz powinna i walek stanal. Wygarnelismy to siano i po wlaczeniu walka klops, nie dal znaku zycia. Na zgaszonym ciagniku i wlaczonym walku mozna go przekrecic reka. Po wymianie tasmy i regulacji nadal to samo. Co mogło sie stac ?
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#37 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 08:22

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witam.Mam problem z wom w mtz a mianowicie wyłącza sie sama ta wajcha pod siedzeniem ,czy nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia żeby ona nie wyskakiwała?

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:31

Nie da się włączyć WOM w MTZ Wyreguluj wom jak należy i nie będzie się wyłączał.
KPK Kumurun Team

#39 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 20:35

Nie da się włączyć WOM w MTZ Czyli jak?taśmy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Benzerek123

Benzerek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 14:51

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witam. Ja podobnie jak niektórzy mam problem z WOM a mianowicie przy opryskiwaczy albo rozsiewaczy do nawozu chodzi tak jak trzeba a przy większym obciążeniu wałek staje. Co robić żeby szybko naprawić bo znajomy mówił że trzeba rozjeżdżać ciągnik ??

Dodaj odpowiedź