Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie da się włączyć WOM w MTZ

98 odpowiedzi na ten temat

#1 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 09 październik 2009 - 09:58

Nie da się włączyć WOM w MTZ mam MTZ-a z 80 roku. mam problem z przekażnikiem. nie mogę go włączyć. odkręciłem ztyłu ten dekiej z końcówką WOM bo myślałem że rozsypały się wałeczki zabezpieczające ale okazało się że wałek wychodzący ze skrzyni obraca się swobodnie. jaka może być przyczyna? może ma ktoś schemat WOM-u ? bardzo proszę o pomoc
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie da się włączyć WOM w MTZ Dzisiaj, 19:03
  •  

#2 Share Mako177

Mako177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 październik 2009 - 12:14

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witaj kolego ..
Sprawdzałeś te okładziny ,może one są zlizane?
U mnie były zlizane i też ciężko się WOM włączał a jak się włączy to np . pod sieczkarnią do kukurydzy ślizga się i zabija kosiarkę .. cena tych okładzin ok 120zł

#3 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 09 październik 2009 - 13:49

Nie da się włączyć WOM w MTZ chodzi oto, że cała ta zwolnica się nie obraca.

#4 Share Mako177

Mako177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 październik 2009 - 14:22

Nie da się włączyć WOM w MTZ aha , u mnie to tylko ta chyba okładzinach się ślizga..

#5 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 09 październik 2009 - 14:52

Nie da się włączyć WOM w MTZ pottrzebny jest mi raczej schemat skrzyni biegów w mtz

#6 Share Mako177

Mako177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 październik 2009 - 17:19

Nie da się włączyć WOM w MTZ A nie masz katalogu ? jak znajdę swój katalog to zrobię fotkę z tego schematu i wyślę Ci

#7 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 październik 2009 - 04:20

Nie da się włączyć WOM w MTZ bede bardzo wdzieczny

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 październik 2009 - 10:38

Nie da się włączyć WOM w MTZ możesz jaśniej bo ta końcówka WOMu po wyjęciu tych 4 waleczków będzie sie obracać swobodnie w ogóle to ją -końcówkę możesz wyjąć całą bo tylko z 10 cm siedzi w środku

#9 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 październik 2009 - 14:09

Nie da się włączyć WOM w MTZ cała zwolnica, którą hamują taśmy się nie obraca. a wałek wychodzący ze skrzyni biegów i dający mapęd na tą zwolnicę obraca się swobodnie ręką

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 październik 2009 - 20:30

Nie da się włączyć WOM w MTZ więc rozebrałeś to wiec jedna taśma jest blokujaca przy wyłaczonym WOMie by się nie obracał a druga jest wtedy luźna i odwrotnie po włączeniu WOMu

A ten wałek to swobodnie się obraca w skrzyni to ma koło z uzębieniem wewnętrznym więc jeśli kręci się swobodnie to moze masz na luzie pod skrzynią przełącznik 1000/540 albo drugi przełacznik pod siedzeniem pod taka klapką zależne/niezależne

A wracajac do tej zwolnicy a raczej przekładni planetarnej jak ja wyjoleś to powinieneś zauważyć satelity i te 2 bębny które są opasane przez taśmy powinny się poruszać niezależnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 11 październik 2009 - 09:47

Nie da się włączyć WOM w MTZ przekładia planetarna pracyje pawidłowo. pod skrzynia jest ustawione poprawnie na 540 obr

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 październik 2009 - 09:54

cała zwolnica, którą hamują taśmy się nie obraca. a wałek wychodzący ze skrzyni biegów i dający mapęd na tą zwolnicę obraca się swobodnie ręką

-możesz jaśniej

Pod siedzeniem jest jeszcze przełącznik zależne/niezależne pod taką pokrywką małą na klucz 22 wystająca śruba

#13 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 20 październik 2009 - 11:02

Nie da się włączyć WOM w MTZ wez 22 klucz i pod siedzeniem po lewej od przodu wystaje taka wajcha ze łbem na klucz 22 to jest przełącznik wom z 560 na 1000obr\min czasami potrafi się samo rozłączyć tylko trzeba jednemu z tyłu wałkiem lekko obvracać a drugi niech zdrowo napiera tym kluczem na tą wajche pod siedzeniem - to jest 5 min roboty!!pozdrawiam.jezeli to nie to było to napisz jaka była przyczyna moze nam sie przyda

#14 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 21 październik 2009 - 16:15

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witam panowie nie chce zakładać nowego temtu żeby nie robić nie potrzebnego bałaganu interesuje mnie w jaki sposób włacza sie przekażnik WOM w MTZ czy jest on właczany po wcisnięciu sprzegła czy moze jest od sprzegła nie zależny i w każdej chwili nawe w jażdzie można go włończyć??
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#15 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 21 październik 2009 - 19:01

Nie da się włączyć WOM w MTZ można go właczać i wyłaczac w jezdzie bez sprzęgła

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#16 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 22 październik 2009 - 15:25

Nie da się włączyć WOM w MTZ Dzięki o to mi chodzii pozdro dla ciebie
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#17 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 24 październik 2009 - 04:40

Nie da się włączyć WOM w MTZ nie moge znaleść tego przełacznika 540/1000obr. prawdopodobnie jakiś "cudowny" mechanik ją wymontował i gdy teraz się rozłączyło, nie można włączyć zpowrotem. uwielbiam takich mechaników. dzięki nim mam co robić ;)

#18 Share marka

marka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 październik 2009 - 15:02

Nie da się włączyć WOM w MTZ Witam po raz pierwszy na tym forum i mam nadzieję że będę to czynił rzadko ,gdyż popełniłem tę "głupotę "i kupiłem belarusa 820 rocznik 2008 i mam pierwszy problem z wom, nie mogę go włączyć wajchą znajdującą się pod siedzeniem czyli obroty zależne lub niezależne a dokładnie po przyłożeniu dość dużej siły udaje mi się załączyć wałek ale jak puszczę dźwignię zostaje ona wyrzucona z powrotem wygląda to jak by miała za mały skok .Miał ktoś taki problem ,zna rozwiązanie ,proszę o pomoc

#19 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 25 październik 2009 - 16:41

Nie da się włączyć WOM w MTZ u mnie wogóle nie ma tej dżwigni zależne- niezależne. czy mógłby ktoś dokładnie wytłumaczyć gdzie ona powinna być lub zrobić zdjęcie bo nawet nie wiem gdzie szukać otworu po tej dżwigni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marka

marka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 październik 2009 - 17:46

u mnie wogóle nie ma tej dżwigni zależne- niezależne. czy mógłby ktoś dokładnie wytłumaczyć gdzie ona powinna być lub zrobić zdjęcie bo nawet nie wiem gdzie szukać otworu po tej dżwigni

Z przodu siedzenia jest otwór w podłodze do przełącznika sterowania podnośnika na regulację siłową lub pozycyjną oraz pokrętło szybkości reakcji obok jest wyżej wzmiankowana dźwignia w starszych typach jest krótka tak że ją ledwie widać w nowych jest wyprowadzona nad podłogę a przełącznik 540/1000 znajduje sie pod ciągnikiem bliżej tarczy sprzęgła

Dodaj odpowiedź