Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fraugde

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 08 październik 2009 - 17:19

Fraugde Zakupiłem pług zagonowy fraugde 3 skibowy na zabezpieczeniu sprężynowym (nie znam modelu) jest on na kwadratowej rami i na niektórych elementach pisze kverneland. No i mam do was pytania:
-czy ktoś posiada taki pług?
-co on ma wspólnego z kvernelandem
-jak działają te lemiesze i czubki na sprężynie
-czy ciężko z częściami
-i co to są odkładnice śrubowe czy jakoś tak :)
-i jak on się wogóle sprawuje, u mnie będzie chodził z zetorem 7211 i zastąpi Krone
Planuje sprzedac jeden pług tylko nie wiem który (u mnie jest dużo kamieni, a krone jest na zabezpieczenieu śrubowym) orze w 3 skibach ale do krone mam 4 rozstawiłem go na 45cm, ale zanim psozła śruba to pękał lemiesz i postanowiłem kupic coś na stałym zabezpieczeniu :) Prosze o pomoc
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fraugde Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 październik 2009 - 18:46

Fraugde No ja mam taki pług 4 skiby, jest to spółka Fraugde-zabezpieczenia, kwerneland-rama i elementy robocze.Te dłuta to raz kupiłem nowe ale są drogie i lemiesze też więc radze kupić w grene zwykłe lemiesze z dłutami przykręcanymi a żywotność to umnie około 100ha.Ogólnie pług jest bardzo lekki do orki i umnie 4ciągał mtz80km puzniej 130km a 100ha nawet 190km.Pług wytrzymał i teraz jest na emerytużeale go niesprzedam , niech stoi w zapasie.Zabezpieczenia są bardzo dobre na sprężynach.Jak masz jeszcze jakieś pytania to dawaj

#3 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 08 październik 2009 - 19:28

Fraugde A co twoim zdaniem jest lepsze sprężyna czy resor? I ile jest warty taki fraugde 3 skibowy na kwadratowej ramie w oryginale nie malowany? Orzesz z przedpłużkami?
z góry dzięki za odpowiedź
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#4 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 październik 2009 - 20:06

Fraugde

A co twoim zdaniem jest lepsze sprężyna czy resor? I ile jest warty taki fraugde 3 skibowy na kwadratowej ramie w oryginale nie malowany? Orzesz z przedpłużkami?
z góry dzięki za odpowiedź

w zagonówce to obojętnie ale tam sprężyne można jeszcze dociskać śrubą jak bedzie trzeba.Nigdy nie orałem z przedpłużkami bo i tak ładnie kryje.Co do ceny to niemam pojęcia.

#5 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 08 październik 2009 - 20:32

Fraugde A lemiesze od kvernelanda pasują bez przeróbek? I to dłuto od zwykłego lemiesza na kamieniach się nie urwie? :) http://www.allegro.p...y_obracane.html ja mam takiego jak na 3 zdjeciu

#6 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 październik 2009 - 17:55

Fraugde lemiesze pasują tyle że na 2 śruby ale to wystarczy i ja nigdy niezgubiłem .Aco do zdięcia to taki sam jak umnie.Koszt lemiesza i dłuta jako podruba duńska firmy melbro w grene to max 130zł a zan te metrowe dłuto i lemiesz to ze 250 zabulisz.

#7 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 10 październik 2009 - 17:08

Fraugde Pierwszą orkę mam już za sobą i jestem bardzo mile zaskoczony, ponieważ nic nie urwałem (w tamtym roku na 1 ha straciłęm 1kg śrub) pług super, troche węższy od mojego krone, ale i tak super. A te lemiesze i dłuta to u mnie jeszcze pochodzą z 5lat :) :) Pług super polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Arturo505

Arturo505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 13 luty 2011 - 13:20

Fraugde Witam wszystkich, jestem tu nowy. Mam pytanie odnośnie pługa fraugde. Zakupiłem taki pług pół zawieszany czteroskibowy i nie wiem co regulujemy w tych miejscach. Na zdjęciu zaznaczone to jest strzałkami. (zmieniłem zdjęcie na większe)

Załączone miniaturki

• Fraugde.jpg

Edytowany przez Arturo505, 15 luty 2011 - 11:44.

#9 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:51

Fraugde Siłownikiem w belce zaczepowej regulujesz szer. pierwszej skiby, a odkręcając te 4 śruby regulujesz szer orki, po przestawieniu słupicy na inny otwór zmieniający szerokość pracy przestawiasz też kąt osi zaczepowej,aby ustawić pług w osi ciągnika .

#10 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:20

Fraugde Myslałem że ja mam zabytek, ale Twój jest starszy.
J,w. teraz masz ustawiony na skiby 35 cm, srodkówe połozenie 40cm, skrajne 45cm skiby.

#11 Share Arturo505

Arturo505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 luty 2011 - 14:37

Fraugde Dzięki chłopaki za odpowiedź. A co do zabytku to jest pług z początku lat 90-tych.

#12 Share tadecio

tadecio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:45

Fraugde Witam!
Mam obrotówke 4skibowa fraugde i łamie mi sie obrotnica przy suwaku (zmiana szerokosci pierwszej skiby)
Prosze o wiadomosc gdzie moge to dostać a moze ktos sprzedaje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 20:00

Fraugde Odświeżę temat ,przy moim fraugde są odkładnie o symbolu 93200 i nigdzie nie znalazłem tego w sprzedaży , miał może ktoś podobny problem a może pasują jakieś o innym numerze ?