Zaloguj się, aby obserwować  
krupek

jd 545 czy 550

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krupek    1

witam mam mały problem chce kupić prase JD tylko zastanawiam się którą? na pewno szeroki podbieracz i siatka około 1000 beli rocznie siano, kiszonka , słoma ciągnik MF 80KM.

I jeszcze czy te 2 prasy różnią się tylko wielkością beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zgadza się różnią się tylko wielkością bali... napisze Ci tak jeżeli zamierzasz kręcić 180cm to kupuj jd 550 jeżeli mniejsze to 545 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Luke16@ Nie tylko wielkością bali, różnią się rónież, konstrukcją otwierania komory, oraz ścisku beli. Na prostu rozum w 545 masz dwa tłoki, a w 550 masz cztery tłoki, przez co w 545 łatwiej o rozszczelnieniekomory, ponieważ nie ma zakmów. A po drugie sam kupowałem prase z myślą, że będę robił sme 120 x 120, bo większe mi nie potrzebne, a jednak, kupiłem weidemann-a i teraz wszystko z wyjątkiem sianokiszonek jadę w 180 x 120 :) Konia masz wystarczającgo, ja bym brał 550 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

endrju jakie 4 tłoki??? Ja mam dwa ... Co do zamków w 545 musiałbym w katalog spojrzeć... konstrukcyjnie muszą być takie same bo mam instrukcje od jd i pisze że dotyczy zarówno 545 jak i 550 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

oczywiście, że Endriu ma rację. w 545 komora jest trzymana tylko hydraulicznie, w 550- ma dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne.

Dlatego prasy typu 545,570,580 są często pospawane przy tłokach, bo pracuja przy dużych ciągnikach z mocną hydrauliką. nie znajdziesz pospawanej prasy 550, 590 i dlatego są lepsze- przez te dodatkowe "zamki"- zabezpieczają komorę przed otwieraniem i nie jest tak istotna hydraulika w ciągniku.

 

Apropo- miałem ostatnio dostawę pras (tzn. mój brat, bo ja już się w to prawie nie bawię)- przyjechały dwie krone 130 i JD 550, siatka+sznurek, 1994 rok, bardzo ładna. Zadzwoń pod numer 0665-757-878 do mojego brata. Miejscowość Żnin (kujawsko pomorskie)

Brat dowozi maszyny po całej Polsce. Postaram się jutro dodać ją na allegro.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupek    1

Dzięki za podpowiedzi może faktycznie jd550 będzie lepsza i wytrzymalsza. A na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie? Pozdrawiam Krupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Na co zwrócić uwagę?? Poszukaj na forum dużo było tego typu pytań. Jak coś to wal na gg z chęcią pomogę ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj