Skocz do zawartości

Zdjęcie

Licznik w FENDT 304

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 07 październik 2009 - 18:27

Licznik w FENDT 304 Witam wszystkich cały czas mam problem z wyświetlaczem w mojej 304 otóż jest on rozlany próbowałem go do zamrażarki na dwie zdrowaśki i nic jedzie się na oko a jak kosiłem to niewiadomo czy kosiarke zaraz rozerwie czy za powoli się kręci podumałem podsłuchałem i mam zamiar zamontować licznik cyfrowy od roweru wiem że obroty WOM mi nie zliczy ale chociaż jakby to chciało hulać będę wiedział ile jadę mam pytanko co forumowicze o tym sądzą a może ktoś ma coś takiego w swoim traktorku pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Licznik w FENDT 304 Dzisiaj, 04:55
  •  

#2 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 07 październik 2009 - 20:04

Licznik w FENDT 304 A gdzie chcialbys zamontowac czujnik liczacy obroty??? Chyba nie wewnatrz przekladni. Przykro mi to powiedziec ale pomysl wydaje mi sie kompletnie poroniony i nierealny.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#3 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 październik 2009 - 19:41

Licznik w FENDT 304 Pomysł jest wmiarę wyswietlacz w serwisie fendta kosztuje 1100zł a licznik do roweru 20zł tyle że będzie pokazywał samą prędkość.Proszę o inne sugestie

#4 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 10 październik 2009 - 08:06

Licznik w FENDT 304 jesli Ci chodzi o samą prędkosc to mozesz to zrobic,
ale juz nie wykombinujesz nic takiego ze ci będzie pokazywało obroty Womu np
ja bym jednak doradził Ci kupic oryginalny wyswietlacz, wiem ze to kosztuje

#5 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 18 październik 2009 - 17:31

Licznik w FENDT 304 Zamontowałem licznik nawet działa tyle że od 10 km/h bo czujnik zamontowałem na zadużym okręgu i jak powoli się jedzie to się cały czas zeruje.Fajna sprawa mam teraz zegarek,termometr,stoper i prędkościomierz taki prawie mini komputerek pokładowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 18 październik 2009 - 17:47

Licznik w FENDT 304 Za obwód wprowadź 1,666 m i uzyskany wynik np. 54,0 km/h *10 będziesz miał 540 obr/min. Dostępne są też w sprzedaży liczniki które mają opcję obr/min (rpm)
Tanie i praktyczne tylko mądrze zamontować czujnik.

Jak zrobisz to wrzuć zdjęcia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 20 październik 2009 - 18:37

Licznik w FENDT 304 Jak uruchomię aparacik to wrzucę fotki nie bardzo kumam o co chodzi z tym 54 km\h*10 z licznikiem to chyba obroty nie wyjdą bo jak się kosi to np 3 mo jedzie max 15 km/h mniejsza o to .A może wiecie gdzie taki licznik z obrotami kupić tak dumam od fiata 125p tam obrotomierz chyba jakoś z regulatora napięcia idzie tak coś mi się kojarzy

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 20 październik 2009 - 19:07

Licznik w FENDT 304 Jeżeli obwód wprowadzisz 1,666 m to licznik będzie wtedy pokazywał obroty/min tylko wynik trzeba razy 10 (np. 54,0 km/h*10=540 obr/min) zakładam że na obwodzie będzie 1 magnes.---- opisany przykład dotyczy zamontowania magnesu na WOM i odczytu jego obrotów.

Jeżeli czujnik na dużym okręgu to zamontuj dwa magnesy, wtedy tylko pomniejsz wprowadzony obwód o połowę w liczniku (jeżeli to nie pomorze możesz zwiększyć liczbę magnesów)

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 październik 2009 - 19:21

Licznik w FENDT 304 Wkońcu zakumałem ty mówisz o magnesach na wom a ja myślałem o magnesach na kole i przeliczenie tego na wom mniejsza z tym, tylko jest jeden problemik u mnie przy wyjściu wałka wom jest trochę mało miejsca i niewiadomo jak zamontować tam magnes nie wiem czy obwód wałka nie będzie za mały i czy licznik nie będzie głupial.Dziś patrzyłem to idą tam jakieś orginalne kable tylko nie wiem czy jest to czujnik który zlicza obroty czy tylko czujnik od kontrolki wom.Mała prośba do "SADEK" jak masz fendta 304 lub podobnego i działa ci wyświetlacz to sprawdź ile silnik ma obrotów w przełożeniu wom 750 żeby wom mniał 540 oki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share deutz611

deutz611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim co ma koła i silniki...

Napisany 03 grudzień 2009 - 18:50

Licznik w FENDT 304

Jeżeli obwód wprowadzisz 1,666 m to licznik będzie wtedy pokazywał obroty/min tylko wynik trzeba razy 10 (np. 54,0 km/h*10=540 obr/min) zakładam że na obwodzie będzie 1 magnes.---- opisany przykład dotyczy zamontowania magnesu na WOM i odczytu jego obrotów.

Jeżeli czujnik na dużym okręgu to zamontuj dwa magnesy, wtedy tylko pomniejsz wprowadzony obwód o połowę w liczniku (jeżeli to nie pomorze możesz zwiększyć liczbę magnesów)

witam...wydaje mi się że nie rozumiesz tematu zupełnie odnośnie przeliczania i do tego wprowadzasz innych w błąd!!!skąd to 1,666???bo nie wiem...km/h na obr/min to się przelicza trochę inaczej, zależności:
V=(2*Pi*rk*nk)/60 --->to jest prędkość pojazdu w [m/s]np. 20m/s = 72km/h;
gdzie: rk-promień koła napędowego [jednostka miary (m)]--to nie średnica!!!!
nk - prędkość obrotowa koła napędowego [obr/min], stąd konieczność dzielenia tego wszystkiego przez 60)
Pi = 3,14 (wielkość matematyczna bez jednostki)
Tak wyliczasz prędkość pojazdu!!!
Teraz prędkość kątowa koła:
wk = 2*pi*nk/60

gdzie:
wk- prędkość kątowa koła [obr/min]----to nie jest "w" tylko "omega"!!!
lub
V = wk*rk