Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 problem z odpaleniem

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:39

Ursus C-330 problem z odpaleniem Przy rozruchu i przy wykręconym korku silne gazowanie, niemal gotowanie się elektrolitu w tej celi będzie oznaczało, ze cela umarła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 problem z odpaleniem Dzisiaj, 08:39
  •  

#62 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 25 marzec 2010 - 06:18

Ursus C-330 problem z odpaleniem zgadza się - i dylemat zakupienie 2 nowych sztuk -jest zalecane - bo jak kupisz 1 szt to róznie będzie..ale zaryzykowac możesz

#63 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 25 marzec 2010 - 19:49

Ursus C-330 problem z odpaleniem Pewnie kupię jeden 12V 100 lub 125Ah.Po naładowaniu gęstość w celi była 1,23.Zobaczę jak jutro rano zapali,mam dobry aku z malucha to w ostateczności z nim spróbuję, na te kilka dni przed sezonem prac.

#64 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 marzec 2010 - 06:54

Ursus C-330 problem z odpaleniem Oj ...łaczyc można z podobnym ale nie bateria od malucha - kolego nie kombinuj i no kup nowy -ewentualnie podjedz tam gdzie sprzedają aku ciagnikowe moze wybierzesz jakiś w miarę na podmianę

#65 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 26 marzec 2010 - 20:18

Ursus C-330 problem z odpaleniem Wcale nie napisałem że chcę łączyć 6V i aku z malucha.Może źle mnie zrozumiałeś.Po niedzieli podjadę do znajomego mechanika i zobaczę co wyjdzie.

#66 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 07:07

Ursus C-330 problem z odpaleniem witam otóż mam taki problem z rozrusznikiem w c330 ładowałem aku całą noc żeby rano odpalić bez problemu, chcę rano odpalać a rozrusznik kręci jak by chciał a nie mógł ledwo obrócił silnikiem, kiedyś też się tak zdarzyło że po zgaszeniu ciągnika nie szło odpalić a za 10 min odpalił bez mniejszego problemu szczotki sprawdzałem są ok. prądnica ładuje na max obrotach 13V szykuje się do zmiany na alternator, silnik nie był robiony rocznik to 88r co może być nie tak że aku są dobre a rozrusznik słabo kręci jeszcze powymieniam klemy bo te ołowiane to nic ciekawego jedna już się upaliła

#67 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 08:17

Ursus C-330 problem z odpaleniem Rozrusznik do regeneracji, tak mniemam.

#68 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 17:44

Ursus C-330 problem z odpaleniem a możesz napisać co było przyczyną że tak się dzieje to że rozrusznik do regeneracji to wiem ale konkretną przyczynę podaj

#69 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 20:56

Ursus C-330 problem z odpaleniem Duży pobór prądu przez rozrusznik może być spowodowany luzami na tulejkach, sprzęgiełko zazębia się z wieńcem i przesuwa, przekasza, wirnik wewnątrz rozrusznika(w skrajnym przypadku wirnik zaczyna trzeć o stojan) i stąd większe opory mechaniczne. Dochodzić mogą straty prądu w podpalonych biegunach włącznika elektromagnetycznego, zużyty komutator(brak szczelin, a nawet garby pomiędzy jego wycinkami co prowadzi do złego przylegania szczotek. Dodałbym jeszcze przebicie na szczotkotrzymaczu i zwarcia wewnętrzne uzwojeń. Dla pewności i wykluczenia rozrusznika sprawdź i oczyść połączenia akumulatorów z masą ciągnika - tam też można zgubić dużo prądu.
http://www.google.pl...ved=0CCkQ9QEwAw

#70 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:55

Ursus C-330 problem z odpaleniem Witam wszystkich forumowiczów. Temat już trochę stary, ale mam pytanie odnośnie rozrusznika w c330 (R7). Niedawno kupiłem ciapka i uruchamiało się go przez zwarcie styków na włączniku rozrusznika, bo kabel od włącznika (w kabinie) nie reagował. W czasie takiego odpalania bendiks nie łapał bo była końcówka automatu urwana. Założyłem automat ze starego innego, który był w całości i tak chwilę pochodził. Kiedyś wieczorem chciałem wjechać do garażu i nie odpalił. Na początku tak jakby nie chciał kręcić, później tylko cykał i nic się nie działo, aż w końcu nie reagował w ogóle. Dodam że plastikowa obudowa tego włącznika (automatu) popękała i po tym przestał całkowicie reagować. Założyłem do ciapka nowy rozrusznik, który kupiłem w zeszłym roku do innego traktora i wszystko pięknie chodziło. Wymieniłem w tym starym (oryginalnym) rozruszniku szczotki i założyłem do traktora i żadnej reakcji. Zastanawia mnie czy to będzie wina popękanego automatu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:01

Ursus C-330 problem z odpaleniem Jeśli zewrzesz dwie duże nakrętki na włączniku elektromagnetycznym rozrusznik się uruchomi, a ze startera bądź podając napięcie na te małą śrubkę na włączniku nie uruchomi się to do wymiany właśnie włącznik elektromagnetyczny.
Jeśli rozrusznik w ogóle się nie uruchomi to rozrusznik do naprawy.

#72 Share adamtychy11

adamtychy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 18:18

Ursus C-330 problem z odpaleniem Ale chodzi mi o to czy przez pękniętą plastikową obudowę tego włącznika może się nie uruchomić rozrusznik?

#73 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:24

Ursus C-330 problem z odpaleniem Kolega mi kiedyś przyniósł włącznik z dziurą w tym właśnie plastiku wielkości ok. 20gr, i normalnie zaskakuje, choć kilka razy magnez zadziałał ale nie uruchomił rozrusznika.

#74 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 23 marzec 2013 - 20:50

Ale chodzi mi o to czy przez pękniętą plastikową obudowę tego włącznika może się nie uruchomić rozrusznik?

Kolega @mtracz napisał jak masz to sprawdzić, a Ty zamiast to zrobić bez sensu tracisz czas na pisanie postów typu: czy może to czy tamto.

#75 Share lukasz51195

lukasz51195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 18:46

Panowie nie będę zakładał nowego tematu a mam podobny z rozrusznikem w c330 a mianowicie mam taki problem z nim że gdy odpalam ciągnik i puszcze włącznik a silnik dalej kręci.? Co jest nie tak.? Pan w sklepie stwierdził że to wina benixa (zespołu sprzegającego) Czy to napewno to.?? Proszę o szybką odpowiedz bo jutro chciał bym się tym zająć.. 

#76 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 listopad 2015 - 19:38

Może być tak jak mówi koleś w sklepie że nie odbija bendix, może też być sprężyna we włączniku-automacie rozrusznika pęknięta co będzie powodowało że bendix nie będzie wracał na swoje położenie.

Lub kwestia elektryki że podczas odpalania zwiera włącznik i cały czas jest uruchomiony.

Tak czy siak trzeba rozebrać wtedy będzie wiadomo czasem rozebranie, przeczyszczenie i nasmarowanie rozwiązuje problem.

Edytowany przez Roki212, 09 listopad 2015 - 19:42.

#77 Share lukasz51195

lukasz51195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 20:01

Panie Roki212 włącznik jest ok bo sprawdzałem na krótko. Jutro rozbiore i sprawdze. A tak przy okazji to mógł bym naprawić automat tzn z 2 zrobić jeden czy to nie ma sensu.? 

#78 Share lukasz51195

lukasz51195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:29

I winny był Automat. Dzięki Panie Roki212. A mam jeszcze takie pytanie, a mianowicie czy za ciężkie odpalale ciapka mógł być winny kable - (masa) która idzie na kabine..?

#79 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 listopad 2015 - 20:24

Klei styki i tyle. Standard jak się kupuje w grene.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lukasz51195

lukasz51195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 22:35

Panie Elektrotechnik kupiłem taki włącznik za 52zł a jakiś lepszy (chyba polski) kosztowal coś ok 90zł.