Skocz do zawartości

Zdjęcie

sieczkarnia jednorzędowa

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 październik 2009 - 12:26

sieczkarnia jednorzędowa Witam do obsady w chlewie sztuk 7 byków + krowa planuje zamiast buraków i ziemniaków zrobić kiszonkę z kukurydzy. Więc kukurydzy musiałoby być tak liczę około 80 arów. Mam ursusa c-330. Czy istnieje jakaś sieczkarnia jednorzędowa którą dało by się podpiąć do trzydziestrki i żeby zrobić kiszonkę? Przyczepa by szła obok z innym ciągnikem (esem). W okolicy nie ma jak nająć sieczkarni
Z góry dziękuje za zainteresowanie się tematem iczsekam na sensowne odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sieczkarnia jednorzędowa Dzisiaj, 02:13
  •  

#2 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 październik 2009 - 15:12

sieczkarnia jednorzędowa to chyba jedyna sensowna rzecz jaka przychodzi mi o głowy nająć usługę będzie najtaniej

#3 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 październik 2009 - 15:42

sieczkarnia jednorzędowa widziałem jak z C-330 chodziła sieczkarnia PZ80. Jeśli nie masz wielkich górek to powinieneś sobie poradzić z nią. Wiadomo że wydajności nie osiągniesz jakiejś wielkiej, ale będziesz mógł sobie też na świeżo co dzień jechać i nakosić. Dawniej (10-15lat temu) to u mnie we wsi tylko trzydziestkami robili kiszonki, bo nie było większych ciągników.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 październik 2009 - 16:27

sieczkarnia jednorzędowa Może orkan sąsiad robi kiszonkę z ponad 1ha dobrej kukurydzy orkanem z 30-tką od kilku lat. mf255 używa do transportu a mógłby do orkanu podczepić ale jak widać zdaje to u niego egzamin. No sieczka jest długa i na pewno dużo gorsza niż po sieczkarni ale orkan można użyć do trawy a po za tym 30-tka nie dostanie tak w d*pę.

#5 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 październik 2009 - 18:06

sieczkarnia jednorzędowa u nas dawniej to też trzydziestki chodziły ze zwykłymi orkanami zielona masa o ile można to tak nazwać jest dużo gorzej zsiekana ale chociaż mozna w jakis sposob sobie samemu zakisić QQ :)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#6 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 październik 2009 - 21:34

sieczkarnia jednorzędowa ja bym odradzał orkana, bardzo słabo rozdrabnia.

#7 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 05 październik 2009 - 21:19

sieczkarnia jednorzędowa hmm-z tym ze QQ jest dobra-zgodze sie, ale mówiąc szczerze to 30 w sieczkarni zakatujesz, i nie wiem czy takim esem ją ugnieciesz... poza tym troche sie nie kalkuluje najmować siewnik, pryskać itp itd taki mały kawałek-owszem-QQ da z ha najwyższy chyba plon suchej masy, nawet i z VI klasy bo do takich ziem ona stworzona, ale czy nie lepiej obsiac tego trawką, skosić 3-4 razy w roku w tym min połowa na luks suche sianko. a jeśli już chcesz mieć coś kwaśnego , to możesz zakisić i trawę w pryzmie-możesz zbierać samozbierającą, możesz orkanem, Poza tym przy takiej obsadzie trzeba robić strasznie wąski i długi kopiec w wiadomo, że folia nie jest tania, a i taka kiszka gorzej się psuje... musisz to dobrze przemyśleć. trawa jest dużo tańsza-w mojej okolicy własnie z tego względu ogranicza sie QQ i na korzyść łąk, bo karzdy umie liczyć.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 05 październik 2009 - 22:15

sieczkarnia jednorzędowa Również słabo to widzę ze 330 poradzi sobie w sieczkarni do kukurydzy a nawet jeśli da rade jakoś pracować to jakość sieczki będzie słaba :)

#9 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 06 październik 2009 - 09:36

sieczkarnia jednorzędowa Może Mengele MB200?? To raczej ciapek uciągnie :)

#10 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 październik 2009 - 18:23

sieczkarnia jednorzędowa

Może Mengele MB200?? To raczej ciapek uciągnie :)

Witam
Czy możecie coś więcej powiedzieć o kiszonce z trawy?
Wady/ zalety?
Ile trzeba obszaru na około 8szt. bydła
Jak ją robić tzn kiedy trawę kosić w porównaniu do tradycyjnego zbierania siana

#11 Share mirek maszyny

mirek maszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 październik 2009 - 15:35

sieczkarnia jednorzędowa Do 30 polecam kempera exatera. Bardzo lekka sieczkarnia i tania. Nie nalezy do nowszych maszyn ale 30 sobie z nią poradzi.

#12 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 09 październik 2009 - 21:56

sieczkarnia jednorzędowa ostatnie pięć lat kosimy wszystkie łąki w koncu października by zbierać 3 pokosy z nadrzecznej(całe 3,5 ha :) ) i zbieraliśmy różne wilgotności-od dość "suchych" jeśli można w ogóle użyc tego słowa o tej porze roku gdy rosa rosy łapie po kosznie rano i zbiór wieczorem;P-wszystko zależy od pogody;] lepiej jest ugniatać wilgotniejszą, ale za to jesy bardziej szkodliwa dla krówek...;/ coś za coś. myślę że w sam raz byłaby nieco wilgotniejsza od tej którą zbierasz w bele. jeśli w okolicy nikt nie ma przystawki do sieczkarni, lub chcesz ciąć koszty, to najlepiej zbierać orkanem, bo dobrze potnie. zaczynaliśmy przyczepą samozbierająca ( t-o55 kunów) ale przy wjeżdzaniu na pryzmę giął sie cały podbierak, wiec mijało sie to z celem... nie dawaliśmy zakwaszaczy. co prawda doścciężko sie to wybiera zima z pryzmy, bo trawa ma min. 10-15 cm długości...;/ oprócz tego mała obsada, więc małe zużycie, dlatego wiosną zaczynało nieco pleśnieć, w kazdym bądź razie opasy to zjadały..:) a co do ilości to kopiec ma zwykle 23-25x 6-8x 0,8-1 m, i przy ok..hmm-6 SD i parudziesięciu świnkach(żrą tyle prawie co bydło) starcza na niecałe pół roku... ogólnie polecam-niezwykle tani sposób, pozwalający wykorzystać do maximum plonowanie łąk i pozostawienie ich skoszonych na zimę-czego przy zwykłym suszeniu nie uzyskasz;D
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 09 październik 2009 - 22:09

sieczkarnia jednorzędowa Ja w tamtym roku latałem mengele mb200 właśnie z c330 co prawda jeździło się 1 polową.... Ale szło jeżeli kukurydza była w miarę miękka później już chmurę c330 puszczał niemiłosierną ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 10 październik 2009 - 07:55

sieczkarnia jednorzędowa Ja mam kemper "Mais Wolf" lecz ciągam go 60-tką myślę że 30-tka też sobie poradzi.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto