1210

sieczkarnia jednorzędowa

Polecane posty

1210    5

Witam do obsady w chlewie sztuk 7 byków + krowa planuje zamiast buraków i ziemniaków zrobić kiszonkę z kukurydzy. Więc kukurydzy musiałoby być tak liczę około 80 arów. Mam ursusa c-330. Czy istnieje jakaś sieczkarnia jednorzędowa którą dało by się podpiąć do trzydziestrki i żeby zrobić kiszonkę? Przyczepa by szła obok z innym ciągnikem (esem). W okolicy nie ma jak nająć sieczkarni

Z góry dziękuje za zainteresowanie się tematem iczsekam na sensowne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

widziałem jak z C-330 chodziła sieczkarnia PZ80. Jeśli nie masz wielkich górek to powinieneś sobie poradzić z nią. Wiadomo że wydajności nie osiągniesz jakiejś wielkiej, ale będziesz mógł sobie też na świeżo co dzień jechać i nakosić. Dawniej (10-15lat temu) to u mnie we wsi tylko trzydziestkami robili kiszonki, bo nie było większych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Może orkan sąsiad robi kiszonkę z ponad 1ha dobrej kukurydzy orkanem z 30-tką od kilku lat. mf255 używa do transportu a mógłby do orkanu podczepić ale jak widać zdaje to u niego egzamin. No sieczka jest długa i na pewno dużo gorsza niż po sieczkarni ale orkan można użyć do trawy a po za tym 30-tka nie dostanie tak w d*pę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u nas dawniej to też trzydziestki chodziły ze zwykłymi orkanami zielona masa o ile można to tak nazwać jest dużo gorzej zsiekana ale chociaż mozna w jakis sposob sobie samemu zakisić QQ :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

hmm-z tym ze QQ jest dobra-zgodze sie, ale mówiąc szczerze to 30 w sieczkarni zakatujesz, i nie wiem czy takim esem ją ugnieciesz... poza tym troche sie nie kalkuluje najmować siewnik, pryskać itp itd taki mały kawałek-owszem-QQ da z ha najwyższy chyba plon suchej masy, nawet i z VI klasy bo do takich ziem ona stworzona, ale czy nie lepiej obsiac tego trawką, skosić 3-4 razy w roku w tym min połowa na luks suche sianko. a jeśli już chcesz mieć coś kwaśnego , to możesz zakisić i trawę w pryzmie-możesz zbierać samozbierającą, możesz orkanem, Poza tym przy takiej obsadzie trzeba robić strasznie wąski i długi kopiec w wiadomo, że folia nie jest tania, a i taka kiszka gorzej się psuje... musisz to dobrze przemyśleć. trawa jest dużo tańsza-w mojej okolicy własnie z tego względu ogranicza sie QQ i na korzyść łąk, bo karzdy umie liczyć.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Również słabo to widzę ze 330 poradzi sobie w sieczkarni do kukurydzy a nawet jeśli da rade jakoś pracować to jakość sieczki będzie słaba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Może Mengele MB200?? To raczej ciapek uciągnie :)

Witam

Czy możecie coś więcej powiedzieć o kiszonce z trawy?

Wady/ zalety?

Ile trzeba obszaru na około 8szt. bydła

Jak ją robić tzn kiedy trawę kosić w porównaniu do tradycyjnego zbierania siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ostatnie pięć lat kosimy wszystkie łąki w koncu października by zbierać 3 pokosy z nadrzecznej(całe 3,5 ha :) ) i zbieraliśmy różne wilgotności-od dość "suchych" jeśli można w ogóle użyc tego słowa o tej porze roku gdy rosa rosy łapie po kosznie rano i zbiór wieczorem;P-wszystko zależy od pogody;] lepiej jest ugniatać wilgotniejszą, ale za to jesy bardziej szkodliwa dla krówek...;/ coś za coś. myślę że w sam raz byłaby nieco wilgotniejsza od tej którą zbierasz w bele. jeśli w okolicy nikt nie ma przystawki do sieczkarni, lub chcesz ciąć koszty, to najlepiej zbierać orkanem, bo dobrze potnie. zaczynaliśmy przyczepą samozbierająca ( t-o55 kunów) ale przy wjeżdzaniu na pryzmę giął sie cały podbierak, wiec mijało sie to z celem... nie dawaliśmy zakwaszaczy. co prawda doścciężko sie to wybiera zima z pryzmy, bo trawa ma min. 10-15 cm długości...;/ oprócz tego mała obsada, więc małe zużycie, dlatego wiosną zaczynało nieco pleśnieć, w kazdym bądź razie opasy to zjadały..:) a co do ilości to kopiec ma zwykle 23-25x 6-8x 0,8-1 m, i przy ok..hmm-6 SD i parudziesięciu świnkach(żrą tyle prawie co bydło) starcza na niecałe pół roku... ogólnie polecam-niezwykle tani sposób, pozwalający wykorzystać do maximum plonowanie łąk i pozostawienie ich skoszonych na zimę-czego przy zwykłym suszeniu nie uzyskasz;D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja w tamtym roku latałem mengele mb200 właśnie z c330 co prawda jeździło się 1 polową.... Ale szło jeżeli kukurydza była w miarę miękka później już chmurę c330 puszczał niemiłosierną ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja mam kemper "Mais Wolf" lecz ciągam go 60-tką myślę że 30-tka też sobie poradzi.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj