Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 255 problem..

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 październik 2009 - 13:33

Mf 255 problem.. Slowik57 mnie się też wydaje że to przerywacz. Zerkałem u siebie pod te bezpieczniki od dołu pod pokrywę i na oko wszystkie kabelki są podłączone. Ale w po niedzieli odkręcę cała podstawe i wtedy się dokładnie zobaczy. ale jeżeli nie to, to jaka może być jeszcze przyczyna? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 255 problem.. Dzisiaj, 23:07
  •  

#22 Share Slowik57

Slowik57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 październik 2009 - 16:56

Mf 255 problem.. A patrzyles na bezpieczniki ? czy nie sa spalone ?

#23 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 10 październik 2009 - 17:44

Mf 255 problem.. Ja to bym olał te kontrolki od kierunkowskazów. Ważne, że działają kierunkowskazy, a reszta jest zbędna. :) u mnie już pare lat ich nie ma i jest dobrze.

#24 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 październik 2009 - 19:54

Mf 255 problem.. Witam grzegorz508 kontrolki jak sama nazwa mówi są po to by coś kontrolować w tym przypadku są to kierunkowskazy przyczep, więc gdyby nie były potrzebne to konstruktor ciągnika by ich nie montował.
Slowik57 u mnie w mf 255 jak włącze kierunkowskaz to pierwszy raz migną wszystkie trzy kontrolki a później miga tylko jedna ta z lewej strony.Podejrzewam że masz uszkodzony przerywacz. :)

#25 Share Slowik57

Slowik57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 październik 2009 - 20:04

Mf 255 problem.. Chcialbym miec pewnosc ze to przerwyacz, bo on 30 zl kosztuje a nie chce pieniedzy w błoto ładować, ale spróbuje wymienic przerywacz. :)

#26 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 październik 2009 - 22:58

Mf 255 problem.. Gdyby jakiś bezpiecznik był spalony to nie miałbym w ogóle świateł. Ale ja światła mam tylko ze po prawej stronie tylne i środkowe światła nie świecą tzn. nie ma stopu i świateł drogowych (mijania) ale kierunkowskazy są i reflektor roboczy też świeci. :)

#27 Share asior14

asior14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 październik 2009 - 11:11

Mf 255 problem.. u mnie też tak jest..... ale instalacje mam nową bo stara się spaliła... :)

#28 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 październik 2009 - 11:24

Mf 255 problem.. asior14 jak jest u Ciebie ? :)

#29 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 11 październik 2009 - 12:11

Mf 255 problem.. No i mamy mały spór, emilchaja, jak podłączasz kabel od przyczepy do ciągnika, to sprawdzasz Ci działają w przyczepie światła, czy opierasz sie na samym wskazaniu kontrolki? Ja tylko napisałem swoją opinię na temat tej kontrolki i masz prawo sie z nią nie zgadzać. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 12 październik 2009 - 10:47

Mf 255 problem.. Grzegorz508 nie opieram się na wskazaniach kontrolki bo po zapięciu przyczepy sprawdzam działanie wszystkich świateł,a skoro są one przewidziane wiec myśle że powinny działac bo w konicu nie są od parady tak jak i reszta kontrolek np. ciśnienia oleju w silniku i tu chyba nie powiesz że tą kontrolkę też można olać.Pozdrawiam :)

#31 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 październik 2009 - 11:54

Mf 255 problem.. Jestem tego samego zdania, jak coś jest w ciągniku to powinno to działeć!!!
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#32 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 12 październik 2009 - 14:26

Mf 255 problem.. Hmmm...... jedyne kontrolki, na które zwracam uwagę to od ciśnienia oleju i ładowania oraz wskaźnika temperatury wody. a resztę, to po co je pielęgnować, skoro i tak sprawdzasz to co one niby kontrolują.

#33 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 październik 2009 - 09:00

Mf 255 problem.. Sprawdzam ale tylko na podwórku przed wyjazdem, w drodze niema takiej możliwości bo nie będę wysiadał na skrzyżowaniu i sprawdzał działania kierunkowskazu w przyczepie. I tu właśnie przydają się te kontrolki bo jeśli masz sprawną instalację w ciągniku i przyczepie to tym kontrolką mozna spokojnie zawierzyć. :)

#34 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 13 październik 2009 - 16:03

Mf 255 problem.. Jak coś jest pomocne to dlaczego nie korzystać z dobrodzjestw techniki i tu emilchaja ma rację
Pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#35 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 październik 2009 - 21:35

Mf 255 problem..

Jak włącze kierunkowskaz w lewo cały czas mruga lewa kontrolka, a jak wlacze w prawo to mrugnie raz i koniec. Mi się wydaje ze to przerywacz.

Witam!
Przerywacz nie rozpoznaje czy włączyłeś prawy czy lewy kierunkowskaz. On tylko wie że włączyłeś, bo pojawiło się obciążenie. I tak jak już pisali przedmówcy, jeśli obciążenie wynosi 2x21W miga kątrolka lewa, jeśli 3x21W miga lewa i środkowa, jeśli 4x21W migają wszystkie.
mignięcie raz oznacza że jest za małe obciążenie. Jeśli masz problemy z prawą lampą zobacz czy ma dobrą masę. Jeśli żarówki masz 2x21W i oczywiście na 12V i dobrą masę to musi dobrze działać.
Ja stawiam że przerywacz jest na 100% sprawny, tylko masa w prawej lampie nie kontaktuje.
Pozdrawiam.

#36 Share adam2290

adam2290

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:32

Mf 255 problem.. Sorki ze tutaj piszę ale poszukuję dobrego elektryka z okolic białegostoku bo muszę od nowa założyć instalację elektryczna w mf255????
długo by opowiadać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 luty 2010 - 09:56

Mf 255 problem.. Witam adam2290 jeśli masz schemat instalacji elektrycznej to naprawde nic trudnego. Ja do swojego mf 255 sam zakładałem instalację po schemacie i działa do dziś bez problemu (prawie 6 lat)a elektryk założy i zaśpiewa pewnie wiecej za swoją prace niż ty zapłaćłeś za instalację w sklepie.POzadawiam :blink: