Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Remont c330m

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
6 odpowiedzi na ten temat

#1 waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 03 październik 2009 - 21:42

potrzebuje jakiegoś katalogu jak rozebrać lub złożyć kompletny silnik do 330 z jaką siłą dociągać konkretne śruby itp. Jak by ktoś miał to niech wstawi tutaj a i najlepiej z jakiej pułki brać części tuleje tłoki panewki żeby potrzymało to paręnaście lat bo jak patrzyłem na grene to są komplety naprawcze od 100 do ponad 400zł za cylinder chce przeprowadzić remont zimą i lepiej się wcześniej dowiedzieć i zrobić raz a porządnie
pozdro
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 03 październik 2009 - 21:54

hmm, najczęściej wybieranymi zestawami są 'Mahle' Krotoszyn, w dwóch opcjach:
-zwykły ich tłok
-kuty tłok gorzycki
jest różnica w cenie przeszło 100zł, a wg. mnie ten tłok nie jest tak strasznie świetny jak piszą. słyszałem znów też o zestawach zetora do c 330, że przy optymalnej eksploatacji wytrzymują dosyć długo. pamiętaj o prawidłowym dotarciu, żeby pierścieni nie zapiec.
  • 0
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#3 waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 04 październik 2009 - 11:31

ma może ktoś instrukcje napraw trzy coś w tym stylu żeby poprawnie poskładać i dociągnąć śruby z odpowiednią siłą ?
  • 0

#4 Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • 5334870

Napisany 04 październik 2009 - 15:56

kiełbasa ma racje tłoki gorzyckie są przereklamowane
najlepiej kupić zestaw Mahle ( krotoszyn dawny ) są ok
  • 0
Straciłem ją na własne życzenie !!!!!!!!

#5 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1730 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 04 październik 2009 - 19:24

u mnie w okolicy są zestawy mahle krotoszyn i zetoroskie, z tego co się orientuje większośc bierze zetoroskie i sa ok.
Jakby było trzeba to: Wał korbowy, wałek rozrządu, korbowody to POM Tyczyn, głowica, pompa wody, tarcze sprzegłowe, dzwigienki to Chełmno jeśli chodzi o panewki to Farmera są ok, pompy z zasilającej to PZM Mielec a olejowej i hydraulicznej Tuchola. Wg mnie te są najlepsze
  • 0

#6 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 04 październik 2009 - 19:33

moment dokręcania głowicy - 216 - 235 niutonometrów(Nm)
  • 0
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Google

• Reklama google
  •  

#7 ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • 10600603

Napisany 04 październik 2009 - 22:24

powiedzmy w ten sposób-jeśli nie masz klucza dynamometrucznego, to wartości ksiażkowe nic nie pomogą;] poza tym nie znam mechaników którzy skręcają takie silniki wg. tabeli. poza tym każda śruba bedzie dobrze dokręcona, jeśli zrobisz to z wyczuciem, które na pewno masz, bo wątpię byś inaczej brał sie sam za kapitalkę. taka mała wskazówka-przy dokręcaniu stopek czy to głownych czy korbowodowych wystarczy Ci jakieś 30-35 cm przedłużki i śmiało możesz przykładać wszystkie Niutony, jakie Twoja ręka wygeneruje mając pewność ze dokręcisz dobrze, a śruby nie urwiesz:lol: najefektywniejsze jest kilkakrotne dokręcanie:D z resztą-po co jua to mowie skoro sam wiesz o tym doskonale;)
  • 0
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----