Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUR6 wady i zalety ? warto?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 październik 2009 - 17:56

TUR6 wady i zalety ? warto? Witam Noszę się z zamiarem zakupu tego tura do JD5620. Pisałem na gg z Robertem to stanowczo odradza- czy jeszcze ktoś miał problemy z tym ładowaczem, a może znacie jego zalety :) w stosunku do innych...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUR6 wady i zalety ? warto? Dzisiaj, 06:50
  •  

#2 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 październik 2009 - 20:19

TUR6 wady i zalety ? warto? Ja posiadam ładowacz z tej samej firmy tylko trochę mniejszy - TUR 4 i jest zamontowany na Lampo 70. Ładowacz został zamontowany w sierpniu 2007 i od tamtej chwili zrobił ok 2700 mtg. Główny problem oprócz (w moim przypadku miał miejsce) złego montażu (kabel od elektryki 3 sekcja został w złym miejscu poprowadzony) to przede wszystkim szybko rozbijające się tulejki w ładowaczu. Po tylu mtg pracy w ładowaczu trzeba wymienić wszystkie tulejki(ale wiadomo jak jest:P jak się nei rozwali do końca to nikt się nei przejmie tym) a tak to nie mogę na niego narzekać! Wszystko w nim do tej pory jest oki i jestem z niego bardzo zadowolony. Jedyna wada polskich ładowaczy to duża masa. Mój TUR-4 waży ok 820 kg... co na takiego pryszcza jak Lampo to sporo:P niestety, ale nigdy nie sprawdzałem na targach wagi innych firm takich jak np. stoll. I tak jeszcze jedno mnie nurtuje, że średnica tłoków w stollu jest mniejsza przez co staje się wydajniejsza i szybsza praca przy tej samej pompie. Nie wiem jak teraz wypuszczają joystiki, ale w moim przypadku nie mam pozycji pływającej;/ co np w ładowaczu lc3 z firmy pronar jest. Dobra nie pisząc takich długich postów: jak masz kasę to proponuję jakiś zachodni, wtedy raczej nie będziesz mieć problemów! pozdro

#3 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 październik 2009 - 00:20

TUR6 wady i zalety ? warto? Witam
Dzięki za wypowiedź, jak widać tury(TUR6 /6A) są mało popularne, albo użytkownicy wstydzą się o nich wypowiadać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 06 październik 2009 - 06:00

TUR6 wady i zalety ? warto? Ja mam Tura 6 zamontowanego na ciągniku JD 5080R. O wytrzymałości i jakości nie będę się wypowidał bo zestaw jest zbyt świeży i puki co nic się nie wydarło ani nie urwało :) .
Tak więc ładowacz dysponuje zadowalającym udźwigiem, dosyć sprawnie podnosi, mocowany jest do ramy w tych samych punktach co orginalny ładowacz jd, zasilanie chydrauliczne trzy przewodowe bardzo podobne jak w orginalnym jd, głowny rozdzielacz przy ramie ładowacza identyczny jak w Stoll roobust F u mojego sąsiada, podstawki podwieszane pod ramę ładowacza. Dla zwiększenia komfortu pracy, można zamówić amortyzację i multizłącze, czego w swoim nie posiadam. Na moim na tabliczce wybita jest masa 560kg, więc strasznie ciężki nie jest. W stosunku do zachodnich ładowaczy jest sporo tańszy, a czy dużo gorszy to się okaże z czasem. Pozdrawiam.

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 październik 2009 - 07:02

TUR6 wady i zalety ? warto? 560kg to masa samego wysięgnika bez mocowań na ciągniku, nie podają masy mocowań na ciągnbiku podobnie jak i stoll, ponieważ masa wysięgnika jest nieistotna ponieważ jest równo rozłozona między osiami ciągnika a więc nie obciąża znacząco przedniej osi, z tym że masa samego wysięgnika w stollu f10/15 to chyba 390kg czy nawet mniej a więc 170kg mniej a przedniej osi, ( nie wspominając o masie mocowania) to jest dużo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share siemens75

siemens75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 październik 2009 - 22:50