Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkosc fendta bez blokad

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 03 październik 2009 - 15:26

Prędkosc fendta bez blokad Kolega mi dzisiaj mowił,ze jeden facet podbno posciągał blokady z fendta, nie wiem jaki model, ale fendt nowy,rok czasu ma, i podbno 90km/h jedzie, nie chce mi sie w to wiezyc, dlatego was pytam, jaka jest prędkosc maxymalna ciągnikow fendt bez zadnych blokad? wujek moj ktory na sląsku gdzies tam mieszka ma fendta 930tms, 60km/h jedzie, na zniwach sam osobiscie nim tyle jechałem, ale zeby 90 jechał jakis ciągniko to jeszcze nie słyszałem, buraki wozili u wuja fastrakiem to jechał 85,
ps. wujka fendt i tak miał sciągane blokady,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkosc fendta bez blokad Dzisiaj, 02:08
  •  

#2 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 03 październik 2009 - 15:50

Prędkosc fendta bez blokad seria 900 ma 70 km/h po sciagnieciu blokad. Znajomy ma 412 zakupione bez blokady na liczniku 56 ale nawigacja pokazuje 64

#3 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 03 październik 2009 - 18:03

Prędkosc fendta bez blokad Nie opłaca się ściągać blokad z nowego bo zaużmy zwiększy prędkość 10% a zużycie paliwa np.20% :) Mogą być również problemy z serwisem :) Kiedyś się dowiedziałem że polskie przepisy ruchu drogowego zezwalają na jazdę z prędkością 40 km/h.Ale teraz niewiem bo tak było kilka lat temu.A teraz już coraz więcej nowych ciągników lata z prędkością 50km/h i powyżej :) Najlepszy to jcb fastrac :) Jak jechałem z belami zetorkiem 30km/h :) jak mnie wypszedził to niewiedziałem co się dzieje :)

#4 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 październik 2009 - 18:34

Prędkosc fendta bez blokad A co te buraki wozili tym fastrakiem? Musiałbyć jakiś lekki towar skoro rozbujał się do 85km/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 październik 2009 - 09:10

Prędkosc fendta bez blokad W roku 2004 firma Fendt robila testy jak szybkosc wytrzymaja oski ciagnikow Fendt. Mowiono wtedy ze przekladnia wytrzymuje okolo 65 km/h po testach okazalo sie ze w ciagnikach jezdzacych z predkoscia okolo 80 km/h po paru dnaich przekladnia i lozyska kol byly tak zniszczone ze mozna bylo je tylko zezlomowac. W dzisiajszych ciagnikach 936 gdzie dopuszczalna predkosc wynosi 60km/h mozna jecha nawet do 72 km/h ....te ciagniki napewno wytrzymaja obciazenie nawet 90 km/h . Tyle ze 60 to juz maksymalna granica, gdyz tyle daje jazda kategoria "T". W niemczech przepisy sa troche skomplikowane gdyz ciagnikiem tym mozna jezdzic tylko z kategoria "T" jesli ciagnik jest zarejestrowany jako rolniczy i posiada rejestracje z zielonymi literami, jesli ma natomiast czarne litery tak jak w autach wtedy takim ciagnikiem mozna sie poruszac juz tylko z prawkiem na ciazarowe. A wPolsce z tego co wiem to od paru lat nie mozna wogole zarejestrowac ciagnika 50km/h, maksymalnie dopuszczalna predkosc dla ciagnikow w Polsce to 40km/h. Poza tym sciagnac blokade mozna tylko poprzez podlaczenie do komputera, nie jest to napewno problemem i trwa zaledwie minute. Problem polega na tym ze kazda firma majaca komputer z tym programem jest zarejestrowana przez firme Fendt i po kazdym przeprogramowaniu widac ktora firma ostatnio to robila. Wiec w razie jakis nieprawidlowosci lub nie daj Boze wypadku, firma ta bedzie miala wielkie problemy z prokuratura a i licencja na serwis Fendta bedzie z pewnoscia odebrana. Bylo w niemczech juz wiele takich przypadkow...a ludzie ktorzy bezprawnie zrobili taka zmiane predkosci ... w razie jakiegos wypadku i kalectwa danej osoby, placa teraz odszkodowanie do konca zycia.
Trzeba sobie powiedziec jedno ten kto sciaga blokady i ten kto do tego namawia sa juz z pewnoscia jedna noga w kryminale....bo wypadek lub jakies inne nieszczescie jest tylko kwestja czasu.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#6 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 październik 2009 - 14:34

Prędkosc fendta bez blokad Kosti a jak wygląda rejestracja ciągników które maja max 50km/h? Z tego co ostatnio widziałem na stronie valtry jest napisane ze mają skrzynie do 50km/h* a ta gwiazdka na dole była opisana ze nie jest dostępna w Polsce. Ale jak to jest np z casem nh itd? Chyba że w papierach sie cos miesza i rejestruje je jako 40km/h
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 21 październik 2009 - 11:57

Prędkosc fendta bez blokad Nie wiem jak jest w Case, ale dobrze zauwarzyles ze jest napisane do 50 km/h... to znaczy ze moz byc i mniej. W takich markach jak Fendt i Valtra nie ma problemu e zmniejszeniem predkosci. Ale oczywiscie trzeba miec do tego narzedzia ( czytaj: komputer z odpowiednim oprogramowaniem)
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Dodaj odpowiedź