Skocz do zawartości

Zdjęcie

Autocasco

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 październik 2009 - 20:08

Autocasco Witam! Przymierzam się do nowego ciągnika na kredyt z linii MR. Czy przez cały czas kredytowania będę musiał opłacać autocasco? W jakiej cenie będzie w pierwszym roku przyjmując cenę 100 tys? Tak ok ile może to być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Autocasco Dzisiaj, 10:13
  •  

#2 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 październik 2009 - 00:16

Autocasco PZU Pakiet OC i AC 500 zł . Przy zniżkach 50 % w obu ubezpieczeniach. Ciągnik za 100 000 pln netto.

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 październik 2009 - 09:05

Autocasco od jakich czynników ryzyka zabezpiecza takie ubezpieczenie? koszt poniżej 1% sumy ubezpieczenia przy porównaniu z AC wydaje się być atrakcyjnym, czy jednak takie agrocasco zabezpiecza przed uszkodzeniem sprzętu w wyniku pracy (mechaniczne uszkodzenia - podobnie jak kolizja w przypadku AC) ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 03 październik 2009 - 10:24

Autocasco Przez cały okres kredytowania musisz mieć ubezpieczenie AC (autocasco). Najczęściej autocasco w zależności od wybranego wariantu obejmuje kradzież i uszkodzenie sprzętu w wyniku ruchu drogowego z własnej winy. Agrocasco to ubezpieczenie sprzętu jeżeli dojdzie do jego uszkodzenia na polu, np kamień z kosiarki zbije nam szybę, przyczepa przewróci się na traktor itp.
Nie wiem ile kosztuje agrocasco, warto je posiadać, a przy kredycie AC jest obowiążkowe, my co rok musimy wozić do banku umowy ubezpieczenia sprzętów - ciągników, opryskiwacza, sadzarki i robi się cesje umowy na bank.

#5 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 07 październik 2009 - 21:47

Autocasco Czyli co jest lepsze i co jest wymagane-Agrocasco czy Autocasco? No i rzecz jasna-tańsza składka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 08 październik 2009 - 23:14

Autocasco Autocasco to ubezpieczenie pojazdów rejestrowanych - traktor, przyczepa. Kradzież i kolizja.

Agrocasco to nowość w ostatnich latach wprowadzona przez firmy ubezpieczeniowe. Ma ona zakres AC oraz dodatkową ochronę. Tak więc bankowi obojętne czy masz AC czy AG. AC nie można zawrzeć na kombajny, rozsiewacze, agregaty. Na takie sprzęty można zawrzeć AG. Ale kupując kombajn trzeba mieć OC jeszcze i warto mieć AG. Ubezpieczenie AG zapewnia ochronę przed zdarzeniami losowymi. Mowa tu o wypadku, pożarze, wybuchu, uderzeniu pioruna czy huraganie. Świadczenia obejmują skutki obsuwania się ziemi, zalania i powodzi, jak również lawin, deszczu nawalnego i gradu, kradzież, upadek statku powietrznego. Pojazdy i maszyny rolnicze objęte są ochroną zarówno w trakcie przechowywania maszyny w obrębie gospodarstwa rolnego jak i podczas prowadzenia prac polowych, przejazdu z pola do domu, użytkowania maszyn do transportu np. buraków cukrowych. Umowę ubezpieczenia można zawrzeć na okres dwunastu miesięcy lub krótszy, np. na czas zbiorów lub wzmożonego okresu prac polowych. Agrocasco jest chyba nawet tańsze od Autocasco.
Maszyny rolnicze można ubezpieczyć także w ramach ubezpieczenia mienia w gospodarstwie rolnym. Przy stosunkowo niższej cenie za zawarcie umowy ubezpieczenia, rolnik uzyskuje jednak ochronę ubezpieczeniową w ograniczonym zakresie, a ochrona ta dotyczy tylko maszyn przechowywanych w gospodarstwie rolnym. Chcąc ubezpieczyć maszyny pracujące na polu lub poruszające się po drogach, należy zawrzeć umowę Agrocasco.

#7 Share JohnJelonek

JohnJelonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 10:09

Autocasco Panowie odświeżam temat - z racji tego ze wyszukiwarka mnie tu skierowała.
Powiedzcie mi gdzie najlepiej kupić AgroCasco na kombajn?
Mam ofertę z Concordii - tutaj wychodzi około 0.75% czyli dla kombajnu wartego 300tys ubezpieczenie 2200PLN w cenie jest AgroCasco i OC na cały rok.
Oferta tzw premium czyli obsługuje kradzież nawet z pola.

Co myślicie o tej cenie? będzie gdzieś taniej? Co sądzicie o samej firmie? Znajomy miał ubezpieczenie w firmie na A to jak mu się kombajn zapalił to bardzo długo z nimi walczył aby dostać odszkodowanie.

#8 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:37

Autocasco Niedługo bede kupował ciagnik o wartości 140tys. zł netto, ile wynosi za takie coś AC w pierwszym roku i czy w następnych jest troche taniej.

Przy okazji, dzis ubezpieczałem przyczepe D-47 i zapłaciłem 50zł a w zeszłym roku tylko 30zł. Czy u was też takie podwyzki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:33

Autocasco Ja tez płaciłem za przyczepy po 50 zł co ciekawe niskopodwoziowka wyniosła mnie 39 zł