POLKOP

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360

Polecane posty

POLKOP    2

Chciałem zrobić myjkę to znaczy podnieść ciśnienie wody do mycia za pomocą sprężarki w 60 a mianowicie podłączam wąż z woda do rurki, którą wchodzi powietrze a drugi waż, którym wychodzi zakończony odpowiednią końcówką ale tego nie zrobiłem, bo chce się upewnić czy nie popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Woda + cylinder, tlok i pierścienie to raczej nie najlepsze połączenie. Do tego zaworki w głowicy, które przypuszczam dla wody nie będą miały zbyt dużej przepustowości.

 

Jak nie chcesz przeznaczyć tej sprężarki na złom, to raczej nie próbuj.

 

Chyba, ze jest ci niepotrzebna to spróbuj . Sam chętnie przeczytam relacje z osiągniętych wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

sprężarka w 60 = blok;silnik, powodzenia przytego typu zabawach

już lepiej i taniej kupić jakąś myjkę za 100 czy 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

W Bricomarche są takie żółte myjka za niecałe 2 stówki. Mamy taką 3 lata tylko zaworek od trzymania ciśnienia się zaciął a tak to godna polecenia jeśli nie ma się dużo kasy. Te około 100 atm wystarczy


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Nawet nie ma opcji żeby takie coś zadziałało, hipotetycznie nawet jeśli by ruszyło to nie masz jak obejść pulsacji z jednego tłoka, pomijam że po prostu rozsadziło by sprężarkę lub paski by się spaliły ale na pewni nie przepompowało by to wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

Mam myjkę karcher k5.20 i sie popsuła silnik sie grzeje i niema ciśnienia a pilnie potrzebuje czystą przyczepę i próbuje, co sie da myślałem o starej pompę od cyklopa, aby przez nią przepuścić wodę może wtedy uda sie umyć brudasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Jak masz opryskiwacz to podłącz lance od myjki pod pompę od opryskiwacza i masz gotową myjkę.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Po pierwsze nie używa się pomp w innym celu niż przeznaczonym i z innymi cieczami i olejami niż powinno się stosować.

Stosując w sprężarce ciagnikowej wodę możemy się pożegnać z całym silnikiem. Ponieważ woda w cylindrze dostanie się do oleju silnikowego.

Jeśli to ma wyglądać inaczej tzn. węże z powietrzem i wodą mają zostać połączone to ciśnienie nieznacznie wzrośnie, ale prędzej ten wąż z wodą rozsadzi na łączeniach.

 

Powietrze w strzykawce możemy ścisnąć, a wode nie. Jeśli byśmy zastosowali wode zamiast powietrza to ja wręcz pewnien jestem że coś trzaśnie, albo korbowód się przebije przez tłok albo cokolwiek innego.

 

W myjkach wysokociśnieniowych stosuje się przynajmniej 80 barów a skończywszy na 250 barów.

Zaś w hydroforze jest około 4-6 barów, podobnie w ciągnikowym układzie pneumatycznym.

 

Najlepiej w takich sytuacjach starcza "szlauf", czyli woda z węża, ale na końcu węża montujemy zwężoną końcówkę metalową, ceramiczną lub cokolwiek innego i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

widziałem kiedyś myjkę zrobioną z starej pompy olejowej od podnośnika od c 330 . napędzana pompa była silnikiem elektrycznym o mocy około 3 kw . parę kolanek i rurek jakiś zawór ciśnieniowy i pistolet z wężem od myjki . jak rozmawiałem z właścicielem to mówił że ładnie myje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj