Skocz do zawartości

Zdjęcie

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 02 październik 2009 - 08:21

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 Chciałem zrobić myjkę to znaczy podnieść ciśnienie wody do mycia za pomocą sprężarki w 60 a mianowicie podłączam wąż z woda do rurki, którą wchodzi powietrze a drugi waż, którym wychodzi zakończony odpowiednią końcówką ale tego nie zrobiłem, bo chce się upewnić czy nie popsuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 Dzisiaj, 03:46
  •  

#2 Share MTZ8200

MTZ8200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 październik 2009 - 08:30

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 jasne ze sie popsuje masz to jak w banku to nie uklad gotowy na plyn

#3 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 październik 2009 - 12:44

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 Woda + cylinder, tlok i pierścienie to raczej nie najlepsze połączenie. Do tego zaworki w głowicy, które przypuszczam dla wody nie będą miały zbyt dużej przepustowości.

Jak nie chcesz przeznaczyć tej sprężarki na złom, to raczej nie próbuj.

Chyba, ze jest ci niepotrzebna to spróbuj . Sam chętnie przeczytam relacje z osiągniętych wyników.

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 październik 2009 - 13:07

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 sprężarka w 60 = blok;silnik, powodzenia przytego typu zabawach
już lepiej i taniej kupić jakąś myjkę za 100 czy 200 zł

#5 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 02 październik 2009 - 14:43

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 W Bricomarche są takie żółte myjka za niecałe 2 stówki. Mamy taką 3 lata tylko zaworek od trzymania ciśnienia się zaciął a tak to godna polecenia jeśli nie ma się dużo kasy. Te około 100 atm wystarczy
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#6 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 październik 2009 - 18:51

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 Nawet nie ma opcji żeby takie coś zadziałało, hipotetycznie nawet jeśli by ruszyło to nie masz jak obejść pulsacji z jednego tłoka, pomijam że po prostu rozsadziło by sprężarkę lub paski by się spaliły ale na pewni nie przepompowało by to wody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 02 październik 2009 - 18:54

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 Mam myjkę karcher k5.20 i sie popsuła silnik sie grzeje i niema ciśnienia a pilnie potrzebuje czystą przyczepę i próbuje, co sie da myślałem o starej pompę od cyklopa, aby przez nią przepuścić wodę może wtedy uda sie umyć brudasa

#8 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 02 październik 2009 - 19:12

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 Jak masz opryskiwacz to podłącz lance od myjki pod pompę od opryskiwacza i masz gotową myjkę.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#9 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 02 październik 2009 - 19:47

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 A wiesz o czymś takim jak "wąż ogrodowy" ? Tym se umyjesz co chcesz

#10 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 04 październik 2009 - 19:27

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 Po pierwsze nie używa się pomp w innym celu niż przeznaczonym i z innymi cieczami i olejami niż powinno się stosować.
Stosując w sprężarce ciagnikowej wodę możemy się pożegnać z całym silnikiem. Ponieważ woda w cylindrze dostanie się do oleju silnikowego.
Jeśli to ma wyglądać inaczej tzn. węże z powietrzem i wodą mają zostać połączone to ciśnienie nieznacznie wzrośnie, ale prędzej ten wąż z wodą rozsadzi na łączeniach.

Powietrze w strzykawce możemy ścisnąć, a wode nie. Jeśli byśmy zastosowali wode zamiast powietrza to ja wręcz pewnien jestem że coś trzaśnie, albo korbowód się przebije przez tłok albo cokolwiek innego.

W myjkach wysokociśnieniowych stosuje się przynajmniej 80 barów a skończywszy na 250 barów.
Zaś w hydroforze jest około 4-6 barów, podobnie w ciągnikowym układzie pneumatycznym.

Najlepiej w takich sytuacjach starcza "szlauf", czyli woda z węża, ale na końcu węża montujemy zwężoną końcówkę metalową, ceramiczną lub cokolwiek innego i gotowe.

#11 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 09 październik 2009 - 10:53

Myjka ciśnieniowa z sprężarki w c-360 widziałem kiedyś myjkę zrobioną z starej pompy olejowej od podnośnika od c 330 . napędzana pompa była silnikiem elektrycznym o mocy około 3 kw . parę kolanek i rurek jakiś zawór ciśnieniowy i pistolet z wężem od myjki . jak rozmawiałem z właścicielem to mówił że ładnie myje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 09 październik 2009 - 22:13