Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta strukturalna, MR, wcześniejszy podział gosp.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krislord81

krislord81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 21:49

Renta strukturalna, MR, wcześniejszy podział gosp. Witam
Mam zapytanie:

W przyszłym roku mój ojciec ukończy 55 lat. W zamiarze jest aby gospodarstwo przejął mój brat. Ojciec ma ok 30 ha.

1. Czy może przepisać na mnie (darowizna) w tym roku np 3 ha a w przyszłym pozostałą część darować bratu w zamian za rentę strukturalną? Chodzi o to abym też miał chociaż coś dla siebie ale aby brat i ojciec później nie mieli żadnych problemów ze środkami z UE itp
2. Czy jeśli nie mam wykształcenia rolniczego mogę otrzymać 3 ha ziemi w formie darowizny??Całe życie mieszkam na gospodarstwie i pomagam je prowadzić (pracuje oprócz tego na umowie o pracę)

3. Kiedy brat może składać wniosek na MR jeśli w marcu ojciec ukończy 55 lat?

4. Czy można zrobić tak, że w tym roku mi przepisze 15 ha, złoże wniosek na MR, w ciągu 3 lat uzupełnię wykształcenie i otrzymam premie na MR? A w przyszłym roku przepisze pozostałe 15 ha bratu, on też złoży wniosek na MR, otrzyma premię a ojciec rentę strukturalną??? Z jakimi problemami może się to wiązać?? Np możliwość zakupu mniejszego ciągnika na PROW?

Z góry dziękuję za odpowiedź na każde z pytań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renta strukturalna, MR, wcześniejszy podział gosp. Dzisiaj, 03:41
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 październik 2009 - 07:10

Renta strukturalna, MR, wcześniejszy podział gosp. teoretycznie tak, jeśli dogadujecie się z bratem i ustaliliście w ten sposób, chociaż jeśli z ojcem gospodarzyliście na 30 ha to teraz podział i zakup maszyn do każdego gosp. z osobna w obecnej sytuacji w rolnictwie wydaje się dość kłopotliwy, chyba że chcecie do tego dużo dokładać ale w to już nie wnikam, co do środków pomocowych poruszany ten temat był na wykładach i najlepiej zanim złoży się wniosek o rente strukturalną odpisać kilka ha komuś 2giemu jeśli jest taka potrzeba, ale jest ale że na renty strukturalne w pierszej kolejności będą rozpatrywane wnioski w których przekazywane gosp. będzie przekazywane na pwowiększenie juz istniejące dużego gosp. lub przekazywane gosp będzie przekazywane dla młodego rolnika, pozatym gospodarstwo przekazane dla młdego rolnika musi osiągnąć w krutkim czasie 4su, co przy 15 ha wiąże się z hodowlą, rozumiem sentyment do ziemi, ale może pozwól bratu troche pogospodarzyć bo w rolnictwie dobrze to już było a będzie chyba tylko gorzej, oczywiście masz prawo do ziemi, ale takim motaniem może wyjść na to że albo premi nie dostaniecie albo ojciec renty, a wniosek na MR składa się zanim przepisze się ziemie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share krislord81

krislord81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 październik 2009 - 13:25

Renta strukturalna, MR, wcześniejszy podział gosp. OK dzięki
A pomijając punkt 4 interesują mnie jeszcze odpowiedzi na pytanie 1-3

dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Iga

Iga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 październik 2009 - 12:01

Renta strukturalna, MR, wcześniejszy podział gosp. W przyszłym roku może wogóle nie być rent