Polecane posty

pynczor    15

Witam drogich agrofotowiczów mam do was pytanie mam brone aktywna ale ona (naped) sie bardzo często psuje co najmniej dwa razy do roku i postanowiliśmy z tata kupic brone wirową patrzyłem na allegro i jest wiele takich bron ale ja sie nie orientuje w tych bronach a w okolicy nie ma takiej i tutaj mam prośbe abyście mi powiedzieli wady i zalety takiej brony oraz jaką najlepiej kupić aby sie nie psuła...

kwota jaka moge wydac to tak ok 6tys moze i wiecej brona powinna miec tez uchwyt na siewnik... będzie z nia pracował MTZ 80 i 82 jaka szerokość będzie dobra do tej mocy jeszcze nie wiem jaki siewnik bedzie do tego to sie zobaczy po kupnie brony. Każda odpowiedź mile widziana i z góry dziekuje...


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Witam.Brona wirnikowa ma spore zapotrzebowanie na moc i nie uprawia gleby tak jak mogło by sie to wydawać.Posiadam bronę carraro 3m z przednią i tylną włóką oraz wałem rurowym,oczywiście z hydropakiem.Pracuje ona z ursusem 1224 i przy siewie prosto w orkę traktor ten ma co robić.Jeśli mogę Ci poradzić to maksymalna szerokość brony do MTZ to 2,5 metra,polecam też wybór brony z wałem pakera.Osobiście zastanawiam się

nad zmianą agregatu z aktywnego na bierny z przednim i tylnym wałem.Tobie też radzę sie zastanowić nad agregatem biernym bo jest o wiele lżejszy,ma mniejsze zapotrzebowanie na moc ,w eksploatacji jest tańszy,glebę obrabia porównywalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja ciagam 3m Lely JD 3140 i uwazam ze jest to optymalny zestaw.Do MTZ-a polecam raczej cos z 2.5m zestawów choc gdybys kupił lekka brone 3m mogły sobie z nia poradzic. Z tym zapotrzebowaniem na moc to tez jest roznie, gdyz bierne zestawy trzeba odpowiednio rozpedzic zeby dobrze doprawiły co na moich glinach jest ciezkie do uzyskania. Osobiscie nigdy bym nie zamienił aktywnego na bierny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

czyli że nie warto kupować brony wirnikowej zamiast aktywnej ?

posiadam taka brone Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Mtz 82 jak powiedziałem czesto sie psuje to może zamienic na inna aktywną jak myślicie powiedzcie co wy byście zrobili ?


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Tak jak myslałem, masz wachadłowke a one lubia sie popsuc. Przeciez jak ona wchodzi w ziemie to cała zaczyna sie trząść wiec nie ma sie co dziwic ze sie psuje. Znajomy miał 4m Amazona to co roku jakis łozyska wymieniał az sie wkurzył i wywalił klamota na złom bo cos mu sie w przekładni popsuło.

 

"czyli że nie warto kupować brony wirnikowej zamiast aktywnej " nie wiem co miałes na mysli ale jak masz ciezkie ziemie to tylko aktywna wirnikowa(karuzelowa) czy jak ja tam nazwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

@pynczor kupując agregat musisz przede wszystkim zastanowić się jakie gleby dominują w Twoim gospodarstwie. Jeśli masz zwięzłą ziemię to warto kupić bronę wirnikową, niema lepszego narzędzia na uprawę glin, nie wyobrażam już sobie uprawy bez brony wirnikowej, moi sąsiedzi też kupowali bierne zestawy uprawo-siewne, ale już dawno je zamienili na bronę wirnikową. Ja MTZ-em 82 ciąłem moją bronę o szerokości 3 m ale na mocnych glinach było to katowanie ciągnika, bronę oczywiście procowałem bez siewnika. Do MTZ 82 najlepszym rozwiązaniem jest brona wirnikowa o szerokości 2,5m. Jeśli masz znowu dużo lekkiej ziem to brona wirnikowa może bardziej zaszkodzić, doprowadzi do całkowitego rozpylenia gleby.

@tomek15h Nie wiem jakie gleby dominują w Twoim regionie ale moim zdaniem jest wielka różnica między broną wirnikową a agregatem biernym, na glinach w tym roku przejechałem 3 razy wirnikową i ziemia była gotowa do siewu, a znajomy męczył się cały dzień na jednej górce agregatem z wałem Croskill, aż w końcu przyszła jego żona z siekierą rozbijać grupy :) .


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

@szczewko chodziło mi oto ze w bronie aktywnej zęby chodza na boki a w wirnikowej sie kręcą w koło nie tak ?

@Piochu u mnie gleby są różne sa i redziny czyli ciężkie i są gleby lekkie, zwiezłe i nie taka mieszanka wiec pasowała by taka żeby poradziła sobie w ciężkich warunkach.

Chciałem tez dodac ze nie zawsze siewnik i brona bedą pracować razem więc jak bedzie ciężko to sie zrobi samą brona tylko żeby to ładnie robiło pod siew


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Do MTZ-ta radzę bronę wirnikową o szer. 2,5 m, a jak bedziesz coś miał na oku to z pełnym wałem i dużej śrdnicy. Wał taki jest cięszki ale przy niewielkiej prędkości roboczej z tego typu agregatem robi dobrą robotę. Na cięszkich glebach będzie rozgniatał pacyny (oczywiście nie w 100 %), a na lekkich nie bedzie sie pchał.

Większość przekładni głównych w tych agregatach ma mozliwość zmiany prędkości obrotowej rotorów przez zamiane zębatek, albo zmiany predkości WOM.Ja robię tak że praktycznie wiekszość areału jadę na 540, a na cieższej glebie 1000 obr i powiem że jest róznica na polu, ale ciagnik też to czuje.

Hydropak pomaga, bo można wciagnać siewnik ale swoje waży i niestety oddala nieco siewnik do tyłu.

Stały sprzęg jest lżejszy i zestaw jest bardziej zwarty, no ale... .

Co do brony wachadłowej AMAZONE to wcale nie jest tak tragicznie bo za przekładnią główna jest koło zamachowe i jak masz 540 obr. wom i wszystko jest w niej ok to prawie nie czuć że masz takie coś podpięte.Trzeba ją jeszcze odpowiednio ustawić.

Niektórzy producęci maja w ofercie brony cięszkie i lekkie np. AMAZONE KE i KG albo RABE WERG MKE i PKE.

Pamiętaj jeszcze żeby brona miała odpowiedni wom ze sprzęgłem, które powinno być przed sezonem sprzwadzane.

Ps; A może nabudowany zestaw.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Z tego co zauważyłem w galerii unser @lamboR6 ma sposób na uprawę lekkich ziem broną wirnikową, mianowicie zmniejsza obroty WOM (jeśli kupisz bronę z biegami to też będziesz mógł dopasować obroty wirników do gleby) i jeździ szybciej, dzięki temu gleba nie ulega zbytniemu rozpyleniu.Link


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No tak czyli rozglądać by sie za broną wirnikową i tutaj znowu schody ... Na co zwracać uwage przy kupnie ? co może przejść a co ma być "nowe" ? mi sie podoba wał packera tylko ile on kosztuje gdybym mial dokupic ? i najważinieszje gdzie szukac takich bron bo na allegro to ubogo tych ofert ... tak sobie myslalem że jakbym mial brone 2,5 to spasowałby mój poznaniak wiec kupno siewnika bedzie zbedne :)

Sory że tyle pytań ale chcialbym kupic cos porzadnego a nie znowu coś co lubi sie psuć ...

 

http://agromasz.auto.pl/maszyny.php co myslicie o tej tutaj jest strona maszyn trzeba troche przewinąc i bedzie ta brona

Edytowano przez pynczor

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

nie odpowie mi już nikt ???


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja się nie znam na tych rzeczach ale jako że mam do czynienia z zachodnią maszyną to Ci powiem tyle zwróć uwagę na wszystko czyli stan elementów roboczych i czy nic nie dzwoni w niej.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak masz kamienie na polach to nie kupuj brony wirowej z broniakami tylko taką co ma noże,broniaki lubią się łamać na kamieniach. ja mam bronę maschio HB300 kupiłem ją używaną u mnie jest już 7 rok i moe ci polecić z tej firmy ją choć firma tutaj jest na drugim miejscu najważniejszy jest stan techniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Nie mam kamieni... z waszych wypowiedzi zdecydowałem na brone wirowa 2,5m z podnośnikiem na siewnik tylko gdzie ją szukac na jakich stronach w jakich gazetach ?


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

to już należy do ciebie ja znalazłem ogłoszenie w autogiełdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mozesz szulac na allegro.pl jesli chcesz mozesz poszukac na traktorpool.de ale wtedy czeka cie wycieczka do niemiec. Ja kupiłem 3m Lely za jakos 1400 euro z nowymi zebami i nowym wałem ale 1000km w jedna strone musiałem sie przejechac.

 

Zwroc uwage na luzy w przekladni wirników,złap za wirnik i poruszaj nim na boki,jesli nie ma luzów to ok,jesli jest malutki wyczuwalny to tez niezle.Zobacz czy przekładnia sie nie grzeje podczas pracy do nadmiernej temperatury,wstepnie przed zakupem zobacz pi ile sa zeby do konkretnych modeli unirol

zeby potem nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Ja mam Lemkena Zirkon 30 bodajrze, polecam Zirkony 300 to jest troche nowsza wersja, ma regulowaną włokę z przodu i przekładnie w lini prostej do wałka ciągnika. chwale Lemkena, ale uwaga: komplet nozy kosztuje 1000 zł... ALe kto powiedział że muszą byc lemkena...

W tym roku nie uprawiłbym w ogole glin, i z młotkiem musiałbym łazic po polu i rozbijac grupy (kawałek po łubinie) a tak przejechałem 2 razy i było nie najpiekniej, ale juz szło...

Tu jest tez kwestia wału:

Jesli ktos wyjezdza wczesnie wiosną w pole i ma mozaikę, to lepiej niech nie waży brac pełnego packera, bo sobie beton na polu zrobi, packery + wilgotna gleba = nieporozumienie, z zasady te wały sa na przesuszone gleby, przyspieszajace podsiakanie, rozbijające grupy, zagęszczające gleby lekkie itp. i te włąsnie nadają sie jak najbardzniej na suche jesienie. Natomiast wiosną i przy siewie w wilgotną glebę polecam rurowe, pozostawiają gruzełki i nie ubijaja tak gleby. Dlatego ja planuje zakup packera dodatkowo i na takie such jesienie, i ogolnie na jesienne siewy go zakładać...

Co do aktywnych to jeszcze wazna kwestia: Uwazajcie na sprzegła w wałkach... Ja miałem jakis nieoryginalny badziew i nie zadziałało... lepiej nie mowic czym to grozi, dlatego lepiej zakładac sprawdzone wałki odbioru mocy.

Pozdrawiam!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

chłopaki kupilem dzis gazetke z ogłoszeniami i znalazłem brone wirnikowa 2,5 m RAU z hydropakiem wał pełny tak pisze w ogłoszeniu, jest godna uwagi? niestety ceny nie podano ale to jest chyba u jakiegos handlarza bo ma jeszcze inne ogłoszenia brona znajduje sie w miejscowosci NAROL przy woj. lubelskim


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

kurcze a nie wiecie gdzie można dokupic hydropak używany bo brone 2,5m jeszcze znajde ale z hydropakiem to bardzo trudno ....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a wiesz jaka cena jakbyś mógł podaj linka :D


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To lepiej kupić orgynalny hydropak i bedzie pasować bez jakiś przeróbek, używka ok. 400E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Mam dwa agregaty 2,5 m do sprzedania napisz jakiś kontakt do siebie to coś wymyślimy.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj