matias245

Czym się różni LS od LSA ?

Polecane posty

Matuch    1

Wedle producenta jest tak:

 

LS - tył napęd - np:

FENDT 306 LS O K A Z J A T A N I O (749785573) - Aukcje internetowe Allegro

 

LSA - napęd na 4 kapcie - np:

CiÄgnik rolniczy Fendt 311 LSA , 1988r., 110KM - otoMoto

 

ale patrząc na allegro, czy inne portale ogłoszeniowe, to albo dostałem mizerną informację, albo ludziska źle opisują swoje maszyny.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Litera "A" oznacza niemieckie slowo " Allrad" co znaczy naped na 4 kola.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@kosti-wszystko prawda-ale-http://www.landtreff.de/viewtopic.php?t=6873

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Witam. Ja posiadam 611 LS i 312 LSA i obydwa mają napęd na 4 koła. Moim zdaniem "A" to jest albo włączanie automatyczne napędu albo że podnośnik jest sterowany elektronicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Nie dawało mi to spokoju więc udeżyłem do serwisu, Ci przekierowali mnie na niemcy. Producent potwierdza kwestie napędu na 2 i 4 koła. Najwyraźniej u nas te sprzęty są źle opisywane, czy nazywane, a 90% tego co jest w Polsce to LSA (to "A" ma chyba tendencje do uciekania :) ).


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ponoć do 1983 nawet te z napędem nazywały się LS a dopiero po tym roku LSA-zresztą jak ktoś chce to mogę podać skąd mam te informacje-tyle że niestety niemiecki wymagany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

porownujac dwa ciagniki Fendt Favorit 611 LS i Fendt Favorit 611 LSA, to oba te ciagniki mialy naped na 4 kola. chociaz na szkoleniach w firmie Fendt zawsze podkreslano ze roznic polega wlasnie na tym ze A oznacza naped na przednia os. Ale jak juz napisal przedmowca w 611 LS nie ma EHR, to znaczy jest podnosnik ale nie jest sterowany elektronicznie.Roznica polega rowniez na budowie kabiny , wyposazenia kabiny, deski rozdzielczej i ogolnie elektryki. Ciagniki z typu LS sa rocznikowo ciagnikami starszymi od LSA.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Wedle producenta jest tak:

 

LS - tył napęd - np:

FENDT 306 LS O K A Z J A T A N I O (749785573) - Aukcje internetowe Allegro

 

LSA - napęd na 4 kapcie - np:

CiÄgnik rolniczy Fendt 311 LSA , 1988r., 110KM - otoMoto

 

ale patrząc na allegro, czy inne portale ogłoszeniowe, to albo dostałem mizerną informację, albo ludziska źle opisują swoje maszyny.

Ja stwierdzam że literka A jest to szybsza skrzynia ja posiadam 611LS i ma 4x4 i EHR więc tym na pewno się nie różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

porownujac dwa ciagniki Fendt Favorit 611 LS i Fendt Favorit 611 LSA, to oba te ciagniki mialy naped na 4 kola. chociaz na szkoleniach w firmie Fendt zawsze podkreslano ze roznic polega wlasnie na tym ze A oznacza naped na przednia os. Ale jak juz napisal przedmowca w 611 LS nie ma EHR, to znaczy jest podnosnik ale nie jest sterowany elektronicznie.Roznica polega rowniez na budowie kabiny , wyposazenia kabiny, deski rozdzielczej i ogolnie elektryki. Ciagniki z typu LS sa rocznikowo ciagnikami starszymi od LSA.

 

W moim przypadku jest Farmer 306 LS 1990r bez napędu na 4x4. Sterowanie TUZ EHR skrzynia 40 więc trudno powiedzieć od czego zależały te oznaczenia.

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wafel    0

ja mam swoje dwa fendy... pierwszy 309 lsa i drugi 308 ls oba maja to samo wyposarzenie napędy itd. roczniki ls wychodziły do 85r lub 86 a lsa od 86 czy jakos tak i na tym polega tylko ta roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmonM8    0

ls są starsze od lsa i tylko to ich różni.

:D

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

LS jest starszy od LSA, lsa miały 3 półbiegi te pod kierownicą, innną deską rozdzielczą, częśniej miały EHR i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

Podobno były dwa typy turbosprzegieł :

 

Jedne starsze z jaką z blachą w srodku

  Poznać je można, że z  prawej strony ciągnika dochodzą do sprzegła dwa przewody hydrauliczne

 

 

Do tego, tern model ma włączanie niezależne i  automatyczne napędu, 3 półbiegi mechaniczne pod kierwnicą, maska otwierana na bok, EHR, beżowe obicie wnetrza.

dwie Dzwignie zmiany biegów z prawej strony. Pierwsza krótka to .żółw -zając

oraz

druga wajcha ma   dolna skrzynię  (123) i wsteczny bieg  oraz górną skrzynię (25-30-40.) .

Dodatkowo dźwignia Dw pod siedzeniem do mechanicznego pozycjonowania tylnego TUz-u

Edytowano przez leszczak23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj