Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 21:02

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 witam czy tam szukam a i tak nic z tego nie rozumiem.. chodzi o podłaczenie tura do ursusa 3512 dokładnie o podłaczenie hydrauliki... jak to wszystko poustawiać i w które gniazda sie wpiąć... tur posiada 3 sekcyjny rozdzielacz... no niby to wszystko proste bo zapinam z tyłu jak przyczepe ale .... o ile dobrze to rozumiem aby do rozdzielacza od tura musi dochodzić cały czas ciśnienie... zeby tak było trzeba przestawić wajche pod siedzeniem i jeszcze trzymać tą z boku ... idzie sie gdzies wpiąć ... sam sie juz zamotałem w tym co pisze.... prosze o jakies jasne wytłumaczenie tegooo na chłopski rozumm. z góry dziękuje i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Dzisiaj, 05:26
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 06:59

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Ja tam w c-360 nie musze trzymać caly czas wajchy od hydrauliki w górze, poprostu przywiązałem ją na sznurek i nie musze trzymać :)

#3 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 07:26

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 no witam i dziekuje za zainteresowanie... czyli dobrze kumam ze bez trzymania tej wajchy ani rusz... kurcze a moze jakieś wpięcie w węze bezpośrednio....?? gdzies tu na forum czytałem o tym ale jak by ktos napisał czy w ursusie sie tak da????

#4 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 07:48

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Może to ci pomoże Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Podłączenie hydrauliki Tura w MF 255 :)

#5 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 20:19

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 no przyjacielu flaszke z toba wypic za to zdjęcie to mało... dziś montowalem 3 sekcie tura . podłaczyłem tak jak kazali z tyłu pod standardowe wyprowadzenie. ale trzymanie wajchy rozdzielacza jedna ręka sterowanie rozdzielaczem tura druga ręką no jak bym sie nie starał to aby kręcić sterem brak 3 ręki. więc postanowiłem sie podączyc bezpośrednio pod fotelem.. tyle ze dostac redukcje na gwint calowy to nie taki hop sip.. musiałem uzyc miga.... gdy bym miał to zdjęcie rano... ale nic straconnego do wiosny nic tym ciągnikiem z hydro nie bede robił a wolną chwilą przerobie jeszcze raz dzięki i pozdroo...

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 październik 2009 - 11:11

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Ja w MF 255 nie musiałem nic przerabiać.
Pasowały normalne przyłącza.

#7 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 19:31

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Odświeżam temat bo mam podobny problem. Mam ursusa 3512 z 1999r i kupiłem do niego tura 3b z hydrametu i jak narazie węże mam podłączone pod te dwa wyjścia z tyłu ciągnika, wszystko działa jak należy ale troche mnie denerwuje to że kiedy chce podłączyć przyczepe to musze odłączyć tura. W związku ztym chciałbym podłączyć to na stałe gdzieś pod siedzeniem ale nie wiem gdzie a zdjęcie które jest kilka postów wyżej pokazuje że u mnie w ciągniku jest troche inaczej...

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:20

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Daj zdjęcie korpusu tak jak wyżej swojego ciągnika to Ci napisze co i jak.

#9 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 16:59

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Tak to wygląda...

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0108.jpg
  • zlw8mZdjęcie0110.jpg

Edytowany przez ozon87, 20 czerwiec 2011 - 19:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:komputery
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:37

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Wydaje mi się że masz tak samo jak na zdjęciu z mf-m, podlaczalem do swojego mf 255 tura w taki sposób jak na tamtym zdjeciu doslownie dwa tygodnie temu po lewej stronie rozdzielacza pod siedzeniem (patrzac jak sie siedzi na siedzeniu) masz wyjscie zasilania do rozdzielacza tura, natomiast przy samym ramieniu, wlasciwie przed samym ramieniem, wychodzacym za siedzeniem do tylnego tuza powinna byc zaslepka odkrecana kluczem imbus bedzie to powrót z rozdzielacza tura, stwierdzam to o ile budowa jest analogiczna jak w mf 255. mylne wrażenie chyba powoduje inne zamontowanie siedzenia i podłoga.

Edytowany przez nasil90, 14 lipiec 2011 - 11:17.
Cytowanie posta

#11 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 12:54

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Dzięki kolego ale kris14 już mi wszystko wytłumaczył co i jak wysyłając fotki na mój e-mail. Martwi mnie tylko to że jak kożystam z tura i przełączam zawór pod siedzeniem w lewo z pozycji operatora i dzwignie pompy na stały wydatek to tylne ciągadła unoszą mi sie na maksa do góry i boje sie żeby pompy nie popsuć w ten sposób...

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 14:15

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Ja już 2 lata tak jeżdżę i jest ok, z pompą nic się dzieje, bo to działa na takiej zasadzie że olej najpierw idzie do podnośnika, ramiona podnoszą się do oporu, a dalej pompowany olej "przelewa" się w zaworze rozdzielczym i leci do rozdzielacza od TUR'a, więc możesz spać spokojnie :)

#13 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:komputery
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2011 - 17:02

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 A to sorki, że sie dubluję z wyjaśnieniem, ogólnie z tego co wyczytalem w internecie to jest wlasnie przeznaczone do podlaczenia takich urzadzen jak tur dzieki takiemu ustawieniu zawsze bedziesz mial balast w gorze i bedziesz mial pewnosc ze ci nigdy nie opadnie. Tak ogolnie fabrycznie wlasnie ta strone mialem podlaczoną pod zasilajace wyjsie hydrauliki zewnetrznej ojciec mówil ze on nic nie grzebal zmienilem strony dopiero jak zaczelem jezdzic z masztem na tylny tuz bo nie dalo sie pracowac.

#14 Share MarcinOrly

MarcinOrly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 06:24

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Witam,

wczoraj zamontowałem TUR 2 sekcje do U 2812 pod te złącza z tyłu na błotniku i aby TUR działał muszę trzymać tą wajchę od "kipru", co więcej jak opuszczam tura w dół to czasami coś "trzeszczy/stuka" w pompie lub tym rozdzielaczu "fabrycznym" od którego idą wężę do tych złączy z tyłu na błotniku. Coś z tym podłączeniem jest nie tak.... pomożecie Panowie?
z góry dzieki

#15 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:44

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Najprawdopodobniej to zawór przeciążeniowy pompy hydraulicznej tak stuka, bo ja mam takie same objawy jak podnoszę ciężkie rzeczy na podnośniku.

#16 Share MarcinOrly

MarcinOrly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:31

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512 Kris, tylko mi tak stuka jak opuszczam TURa na dół, jak podnoszę to jest cisza. I jeszcze jedno - jak opuszczam to słyszę takie "obciążenie" na pompie (słychać obciążenie silnika) zaś jak podnoszę to jest takie "normalne" obciążenie.....
i to mnie martwi

#17 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 10:26

witam! posiadam mf 255 załozyłem wczoraj tura i tak jak to wcześniej napisane jest nie chce mi się wiazać czy trzymać fajchy od rozdzielacza i teraz pytanie czy mam ominać ten rozdzielacz czy tylko załozyć dodatkowe przewody i czy sa potrzebne 4 wyjscia bo obecnie mam dwa z tyłu tak jak na foto ? dzieki za pomoc 

Załączone miniaturki

• IMG_3239.JPG
  • IMG_3238.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share pierniczek03

pierniczek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 14:36

Tak to wygląda...

Mam taki sam korpus wiec jak mam podłączyć na stałe tura? Kris Ty mu na PW to tłumaczyłeś jesli byś mógł  napisz też mi :)