Skocz do zawartości

Ukraina

200 odpowiedzi na ten temat

#161 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:00

Ukraina Nie wiem jak jest obecnie ale pamietam jak może 2 lata temu kupując mięso w masarni widziałem jak ukrainiec ładował do swojego auta całe kosze mięsa, kupują raczej to co jest najtańsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina Dzisiaj, 03:29
  •  

#162 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:04

Ukraina przez rok też tam sie pewnie sporo zmieniło . Trzeba jechać i zobaczyć na własne oczy ,

#163 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:20

Ukraina Myślę, że sporo się zmieniło a widać to także przez pryzmat ogłoszeń ze sprzętem rolniczym np. na stronie http://remarketing.r...r&other=&m=0501 gdzie sprzedają sprzęt polisingowy. Sporo tam sprzętu z Ukrainy 2-3 letniego, Ktoś się przejechał z inwestycjami w ziemię na Ukrainie.

#164 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 16:29

Ukraina jak szło to brali tylko to trzeba spłacać z dużym procentem . ale sprzęt to stosowny mają to tych kawałków

#165 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 23:35

Ukraina

Jak tak to warto zebrac wieksza partie swini i sprzedac u nich :P

Rzeczywiscie takich anomalii jest niestety sporo na Ukrainie. Na przyklad ceny mleka sa wyzsze niz w Polsce. Ceny miesa sa rowniez bardzo wysokie. I mimo wszystko Ukraincy nie sa w stanie zrobic czegos dobrego jakosciowo na srednia, niemala skale. Wiele jest tego przyczyn zapewne: ludzi ze srednim kapitalem na Ukrainie jest malo, a duzy kapital w to nie wchodzil bo to jest troche zabawa (zaczyna sie to zmieniac obecnie). Problemy z eksportem ziarna to dodatkowa sprawa. Generalnie, ale nie wiem jak w rolnictwie, problem z wladzami, korupcja, napraszanie sie o "niesluszne" podatki etc. Ale tez problemem jest generalnie mentalnosc Ukraincow: chec zrobienia szybkiego pieniadza, brak myslenia dlugoterminowego, brak solidnosci, odpowiedzialnosci. Mowie generalnie, bo kazdy czlowiek jest inny.
Ale warunki cenowe i gruntowe sa naprawde atrakcyjne. Do tego, zeby bylo smieszniej, Ukraina ma nawet doplaty do mleka i do poglowia. Generalnie dobrze znam Ukraine bywam tam bardzo czesto, mam troche powaznych kontaktow i tez ROZWAZAM inwestycje w jakis dzial rolniczy na Ukrainie. Nie jestem jednak rolnikiem z zawodu. Chetnie bym sie przylaczyl do kogos kto chce wejsc w cos takiego na Ukrainie i ma doswiadczenie w prowadzeniu gospodarstwa. Tym bardziej jakby ktos taki posiadal rolniczy park maszynowy i mieszkal blisko granicy.

Posiadam stosowne srodki finansowe aby wejsc w cos takiego, nawet na duza skale. Tym bardziej, ze szukam formy zabezpieczenia sie przed inflacja. Mysle, ze jest to warte rozwazenia. Jezeli, jest ktos powaznie zainteresowany taka inwestycja, wymiana informacji, a byc moze wspolpraca prosze o kontakt na email panleszek1@gmail.com.

Pozdrawiam, Leszek

Edytowany przez panol, 06 marzec 2011 - 09:50.

#166 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2011 - 07:34

Ukraina Leszek jeżeli użytkownicy wypowiadający się w tym temacie zobaczą Twoj post, napewno się do Ciebie odezwą. Pozdrawiam

#167 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 10:41

Ukraina Leszek, a może ty wiesz jak jest z cłami. Chodzi mi o to, że jak ktoś ma hodowlę w Polsce, a ziemię tam, to jak są cła naliczne, za przewóz zboża przez granicę?

#168 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 16:44

Ukraina

Rzeczywiscie takich anomalii jest niestety sporo na Ukrainie. Na przyklad ceny mleka sa wyzsze niz w Polsce. Ceny miesa sa rowniez bardzo wysokie. I mimo wszystko Ukraincy nie sa w stanie zrobic czegos dobrego jakosciowo na srednia, niemala skale. Wiele jest tego przyczyn zapewne: ludzi ze srednim kapitalem na Ukrainie jest malo, a duzy kapital w to nie wchodzil bo to jest troche zabawa (zaczyna sie to zmieniac obecnie). Problemy z eksportem ziarna to dodatkowa sprawa. Generalnie, ale nie wiem jak w rolnictwie, problem z wladzami, korupcja, napraszanie sie o "niesluszne" podatki etc. Ale tez problemem jest generalnie mentalnosc Ukraincow: chec zrobienia szybkiego pieniadza, brak myslenia dlugoterminowego, brak solidnosci, odpowiedzialnosci. Mowie generalnie, bo kazdy czlowiek jest inny.
Ale warunki cenowe i gruntowe sa naprawde atrakcyjne. Do tego, zeby bylo smieszniej, Ukraina ma nawet doplaty do mleka i do poglowia. Generalnie dobrze znam Ukraine bywam tam bardzo czesto, mam troche powaznych kontaktow i tez ROZWAZAM inwestycje w jakis dzial rolniczy na Ukrainie. Nie jestem jednak rolnikiem z zawodu. Chetnie bym sie przylaczyl do kogos kto chce wejsc w cos takiego na Ukrainie i ma doswiadczenie w prowadzeniu gospodarstwa. Tym bardziej jakby ktos taki posiadal rolniczy park maszynowy i mieszkal blisko granicy.

Posiadam stosowne srodki finansowe aby wejsc w cos takiego, nawet na duza skale. Tym bardziej, ze szukam formy zabezpieczenia sie przed inflacja. Mysle, ze jest to warte rozwazenia. Jezeli, jest ktos powaznie zainteresowany taka inwestycja, wymiana informacji, a byc moze wspolpraca prosze o kontakt na email panleszek1@gmail.com.

Pozdrawiam, Leszek

Na innym forum znalazłem pana wpis gdzie pisze pan że jest posiadaczem duzych połaci ziemi nie tylko w Polsce.Więc jak to jest, ma pan czy chce mieć?

#169 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:24

Ukraina no właśnie ciekawe jak to jest pisać można dużo

#170 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 20:25

Ukraina Pewnie znów ktoś się podszywa. ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:34

Ukraina Sorka za opoznienie w odpowiedzi - oczekiwalem ze bede mial powiadomienie o odpowiedzi a cos system zaszwankowal. A moze poszlo do spamu.

Rzeczywiscie na Ukrainie nie posiadam ziemi ale prowadzilem naprawde zaawansowane rozmowy z ludzmi na Ukrainie aby wydzierzawic ziemie. Nie chce jednak sie rzucac na cos takiego nie bedac w pelni dyspozycyjnym a poki co pracuje na drugim koncu Europy. Zeby odpuscic swoje karierki musialbym miec naprawde mocno temat obgadany przygotowany. Stad miedzy innymi takie rozmowy na forum.

Leszek

Na innym forum znalazłem pana wpis gdzie pisze pan że jest posiadaczem duzych połaci ziemi nie tylko w Polsce.Więc jak to jest, ma pan czy chce mieć?

Dam Ci odpowiedz na logike i bedzie ona pracowala na 99.9%. Nie ma znaczenia czy masz cos tu i cos tam. Te dzialki, jezeli chodzi o clo, beda rozliczane tak samo. No i jak sam wiesz Ukraincy maja roznego rodzaju kwoty / limity na wywoz zboz. I potezne lobby handlarzy zbozami. Wiele zalezy od sytuacji na rynku zywnosci na Ukrainie. Ograniczenia eksportowe sa zwiazane potrzeba zbicia cen na rynku wewnetrznym Ukrainy. A jak bedzie sporasny urodzaj (czyli ceny niskie) to i zapotrzebowanie na eksport spada. Taaakie zycie.

Leszek, a może ty wiesz jak jest z cłami. Chodzi mi o to, że jak ktoś ma hodowlę w Polsce, a ziemię tam, to jak są cła naliczne, za przewóz zboża przez granicę?

#172 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 marzec 2011 - 12:41

Ukraina Przeczytałem ten temat i powiem bardzo ciekawe to jest i znalazłem parę filmików i jak toś umie po niemiecku to tutaj jest reportaż o Niemcach którzy tam już handlują i mają gospodarstwa

Edytowany przez kapi123, 28 marzec 2011 - 12:43.

#173 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2011 - 12:53

Ukraina Ci Niemcy gospodarzyli tam w latach 200x-2009 zrobili sobie rok przerwy i teraz znowu wrócili

#174 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 17:04

Ukraina A dlaczego mieli przerwę i czemu teraz wrócili ???

#175 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 marzec 2011 - 17:33

Ukraina Ja z tego reportażu zrozumiałem że do 2008 bo taka jest data na YT to są tam 5 rok. A ty hubertojdana ich znasz

Edytowany przez kapi123, 28 marzec 2011 - 17:34.

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2011 - 20:56

Ukraina Nie wiem czemu przerwę mieli...nie pisze o tych szwabach z filmiku tylko ogolnie o niemcach majacych tam ziemie. Sporo miało przerwę po czym teraz wracaja

#177 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 18:28

Ukraina może skusiły ich obecne ceny

#178 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:36

Ukraina Tyle jest osób zainteresowanych tym tematem, ale może by ktoś przedstawił jak się kształtują ceny uprawy 1ha buraka cukrowego, qq na ziarno, rzepaku i pszenicy. Ciekaw jestem, czy produkcja rolna tam jest wogóle rentowna.

#179 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 13:52

Ukraina dobry pomysł jak ktoś sie orientuje niech sie podzieli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2011 - 15:09

Ukraina

Tyle jest osób zainteresowanych tym tematem, ale może by ktoś przedstawił jak się kształtują ceny uprawy 1ha buraka cukrowego, qq na ziarno, rzepaku i pszenicy. Ciekaw jestem, czy produkcja rolna tam jest wogóle rentowna.

chyba na poczatku tematu pisałem o tym