Skocz do zawartości

Ukraina

200 odpowiedzi na ten temat

#141 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 05 grudzień 2010 - 20:28

Ukraina

Z srodkami chemicznymi z Ukrainy nei mialem do czynienia ale mieszkam 30km od granicy bialoruskiej i Ci co rope woza proponuja nam chemie...ceny są kolosalnie mniejsze. Od 0,5 ceny do 3/4 ceny srodkow kupowanych w polsce. Co do jakosci nie wiem bo nigdy ich nie stosowałem. Jeden rolnik ,sasiad w miedze'' ma 520ha i ten rok jechał cały czas na srodkach z bialorusi... ale znam tez rolnika co ma 660ha i sprobował buraki pryskac i rzepak bialoruskimi srodkami to ani burakow nie zebrał ani rzepaku

Po ile sprzedają u Ciebie ropę, kupujesz od nich?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina Dzisiaj, 21:40
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2010 - 20:41

Ukraina Farmer@ a to ja mam zupełnie inne info ;) przyjezdzali do nas dosuszacz rzepak tym Commanderem i jak jezdzilem z operatorem pokazywałem pola to on mi mowil ze to od chemi z bialorusi...
Piotr@ tak kupuje od nich ropa, mam kilku co przywożą na okrągło. Głównie idzie do starszych ciagników i JCB. 3,2zł

#143 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:07

Ukraina Hubert, nie jestes na vacie ze rope po takiej cenie kupujesz? ja ostatnio bralem 2 tys l z dostawa z shella za 4,04 butto.

Co do środków ochrony ciekawa opcję znalazłem w chinach, szczególnie jesli chodzi o atrazynę 5l kosztuje 32zł przy zakupie 1000l

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#144 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2010 - 08:11

Ukraina Jestem na Vacie....

#145 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 19 grudzień 2010 - 08:45

Ukraina

Co do środków ochrony ciekawa opcję znalazłem w chinach, szczególnie jesli chodzi o atrazynę 5l kosztuje 32zł przy zakupie 1000l

ciekawa opcja, będziesz próbował ją sprowadzić

#146 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 09:18

Ukraina Atrazyna jest zakazana w stosowaniu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#147 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 09:48

Ukraina Ręki sobie nie dam uciąć, ale z tego co wiem to jest zakaz rozprowadzania atrazyny i handlu nią a nie zakaz stosowania - a to zasadnicza różnica :P.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#148 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 19 grudzień 2010 - 10:28

Ukraina teoretycznie nie można tego stosować a jak jest w praktyce każdy wie
na prosowate to był najlepszy środek

#149 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:33

Ukraina Witam też jestem ostatnio zainteresowany ziemią na Ukrainie, ale nastąpiła zmiana tematu może byście wrócili do tematu konkretnie???

#150 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 11:07

Ukraina moze sam cos napisz, bo nie bardzo rozumiem do kogo i o co masz pretensje, skoro sam nic nie wnosisz do tematu.

przeczytales chociaz wszystkie posty tutaj?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:22

Ukraina Nie mam do nikogo pretensji i przeczytałem to kilka razy ale ostatnie wypowiedzi odbiegają od tematu .

#152 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 15:44

Ukraina Witam Was!
Poobserwowałem ten temat to widzę jedynie sprzeczkę Pana Huberta z innymi. który wiele pisał ale chyba nic nie zrobił w tym temacie? a moze się mysle to proszę o wypowiedzenie się jakiejkolwiek osoby z tego zacnego grona czy przeorał chociaż 1 ha ziemi na Ukrainie?
Piszę ten post ponieważ sam jakiś czas temu uruchomiłem machinę związaną z próbami dzierżawy pola na UA z uwagi iż mam gospodarstwo w terenach przygranicznych i czasem sam jezdzę na UA chcę wydzierżawić tam na próbę z 20-50 ha i spróbować cos działać ale to nie taka prosta sprawa. w ogole ktos z Was się orientuje jak wyglada sprawa sprwadzania płodów rolnych z Ukrainy? z tego co widze w ustawie a mogę sie mylic to na pszenicę jest cło w wysokosci około 90Euro/Tona a na rzepak nie ma w ogole czy ktoś moze to potwierdzić? mam tam znajomych którzy pomogą mi załatwić sprawy typu aby było gdzie sprzet trzymac itp. ale same sprawy prawne to dopiero jest klopot pojedz tam z siewnikiem a potem wracając oni powiedzą ze masz płacic cło za towar jaki wywozisz od nich. bo przeciez na to nie ma dowodów rejestracyjnych i powiedzą ze tam to kupiłeś i płać! czy ktoś coś wie na temat spraw czysto prawnych? a drugą sprawą moze i kilka osob z tego forum naprawdę chce działać na UA ale zamiast sie wspierać to widzę taką walkę pod tytułem "Tobie na pewno sie nie uda".

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:37

Ukraina Żebyś dobrze przeczytał temat tak jak piszesz znalazłbyś odpowiedzi na swoje niektóre pytania.
Obecnie cła są narzucone praktycznie na wszystkie zboża sprowadzane z krajów poza Uni Europejskiej. Jest jednak prawdopodobne, że tak jak w 2008r cła zostaną zniesione z powodu braku zbóż w UE, a taka sytuacja ma właśnie miejsce. Niestety na przeszkodzie stoi Embargo narzucone przez władze Ukrainy i Rosji, obecnie przedłużyli je do końca marca - jest prawdopodobne że przedłużą jeszcze. Tak wiec o tym czy jest cło decyduje sytuacja na rynku. Jeżeli w UE byłby nieurodzaj a na Ukraina zebrałaby rekordowe plony cła pewnie by znieśli. Ale to jest tylko gdybanie.

Wcześniej użytkownicy pisali o różnego rodzaju ,,mafiach'' zabójstwach, zastraszaniu itd...nie do końca tak jest. Oczywiście to tylko wyobrażenie. Możesz mieć te 1000ha na Ukrainie, zarabiać krocie itd ale idać w ludzi nie afiszuj się, nie szpanuj kasą bo oni zaraz zaczną zazdrościć. Choć ubrany tak jak oni, jezdzij Ładą, jedz to co oni itd...w innym wypadku będą wymagali żebyś się z nimi ,,podzielił'' a jak nie to mają skłonności do samosądu i przywłaszczania tego co im się podoba.

Jeżeli nie chcesz mieć problemów z kradzieża, a kołchoz jest w, albo koło wioski poproś mieszkańców żeby Ci pilnowali. Daj skromną zapłatę za doglądanie sprzętu a zobaczysz jak Ci ludzię będą się opiekować maszynami. Uznają wtedy że darma kasa za nic nie robienie to jest TO...takim łatwym sposobem można wybić ludziom z głowy kradzieże. A jak dojdzie do nieszczescia to Ci opłacani za ,,drobną'' opłatą wskaża złodzieja. Tak działa cała Ukraina-ale skoro tam jeździsz to powinieneś wiedzieć.

Co do przywożenia i wywożenia maszyn na teren Ukrainy to sprawa jest banalnie prosta. Przy wjeździe wypełniasz papierek że tego i tego dnia na teren Ukrainy wprowadzasz taką i taką maszynę. Swoje dane i inne pierdoły celnik bierze oryginał Ty kopię. Nie pamiętam jak się nazywa ten papierek, ale ma swoje określenie.

Ja w każdej chwili mogę wziąć co najmniej 1000ha, ale na razie się wstrzymuję. Sytuacja tam jest niepewna tak samo jak rząd. Unia przymierza się do przyłączenia Ukrainy do wspólnoty, lecz będzie to proces mozolny i powolny, zwłaszcza przy rządach Вікторa Федоровичa Януковичa, dlatego ja wolę się wstrzymać, dopilnować tego ca mam tutaj w Polsce, uciułać grosza i ewentualnie później spróbować.

#154 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 17:46

Ukraina My chcemy od nich dzierżawić ziemię, a Ukraińcy żądają zwrotu swoich ziem od Polski, jak tak dalej pójdzie to rolnicy z terenów przygranicznych będą wkrótce płacić dzierżawe za ,,swoje" grunty.
wiec nacjonalistów we Lwowie

#155 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:27

Ukraina O widzicie juz coś konkretniejsze ja jak i inni mogą juz cos wiecej przeczytać:)
Tu ode mnie artykuł jaki dziś znalazłem na temat tego iż za rok całkiem prawdopodobne ze skończy się moratorium na ziemie na Ukrainie. http://www.parkiet.c...ul/1010632.html
Własnie wiec jaki dobry pomysł był by po wyprodukowaniu zboża bo na to głównie wiekszość z nas by się nastawiała, to co zrobić z nim potem przeciez nie bedziemy go po 300 zł sprzedawac bo to bez sensu. wiec wtedy może chlewnia skarmienie dobrostanu, tylko nastepny etap co z tymi świnkami jak je juz utuczymy czy tam ktokolwiek da nam dobrą cene? poza tym coś było wcześniej pisane o 100% dopłaty do ceny rynkowej czyli tam by było tak kolorowo ze sprzedajemy po 3 zł za kilogram a drugie 3 dostajemy od rządu UA? coś wydaje mi się to za kolorowe...

#156 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:45

Ukraina Wiesz jaka na Ukrainie jest cena żywca?? Warchlak 30kg 20zł/kg Rucznik pod 10zł/kg podchodzi

#157 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:55

Ukraina Taka cena moze i u nich jest tylko zacznijmy od tego kogo stac na takie warchlaki...

#158 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:16

Ukraina

Wiesz jaka na Ukrainie jest cena żywca?? Warchlak 30kg 20zł/kg Rucznik pod 10zł/kg podchodzi

Z żywcem się nie orientowałem, ale coś do końca nie wierze ze takie ceny by tam były bo przecież co drugi by trzymał żywiec z uwagi ze jest tam tak tanie zboże. Ale polemizować nie chcę aż jak pojadę to się zorientuję bo kupując obiad w restauracji nie zauważyłem aby chcieli 20 zł za sam kotlet brali. hehe. Wiec może pomysł jest właśnie w tym a co do rzepaku coś wiecie bo ja w przepisach widzę iż jest on bez cła ale to muszę zweryfikować jeszcze.

#159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:25

Ukraina Źle się wyraziłem... takie ceny były jeszcze rok temu. Obecnie nie wiem jakie ceny żywca, ale cena tucznika napewno kilkakrotie wieksza niż w Polsce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:07

Ukraina Jak tak to warto zebrac wieksza partie swini i sprzedac u nich :P