Skocz do zawartości

Ukraina

200 odpowiedzi na ten temat

#121 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:19

Ukraina To drogie jak cho***a, ja miałem ofertę po trochę ponad 300zł za szt, ale ważyły coś koło 25kg.
No to nieźle się cenią. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina Dzisiaj, 11:24
  •  

#122 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 28 listopad 2010 - 19:31

Ukraina I dlatego eksport na Ukraine rośnie. Oglądałem ostatnio ogłoszenia o fermach na ukrainie, ładne gospodasrtwa , chlewy chyba nowe i to na sprzedaż, widocznie nie ma komu tam robić..

#123 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:59

Ukraina Co do kosztów uprawy to nie wypowiem sie dokładnie, ale koszty będą niższe, tansza ochrona rosli, tansze paliwo, tansze nawozy, drozsze czesci do maszyn rolniczych,
[/quote]
I tu bym sie nie zgodził albo przynajmniej przedstawił swoje doświadczenia:

Ochrona roślin droższa (chyba że zakładasz pryskanie chemią u nas już zakazaną)
Paliwo tańsze (ale o dużej zawartości siarki - Jaśki tego nie lubiły więc wzrost kosztów napraw)
Nawozy może i tańsze ale ich jakość beznadziejna ( bo azot ciężko byłorozrzucić czasem na 18m dobry nawóz duże pieniądze)
Koszt zakupu maszyn około 30 % drożej
Części również droższe
Finansowanie (leasingi pożyczki itd itp) droższe
Ludzie tańsi ale mało efektywni.
Ceny zbytu niższe
Kupa różnych dziwnych i upierdliwych papierów ( nawet nie chodzi tu o ich koszt ale o upierdliwość)
Tysiące umów dzierżawy tysiące.

#124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 11:08

Ukraina

Paliwo tańsze (ale o dużej zawartości siarki - Jaśki tego nie lubiły więc wzrost kosztów napraw)

Tak o duzej zawartosci siarki, ale silniki tez sa do tego przystosowywane...tam ida ponoc ciagniki neico innej specyfikacji

#125 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 18:52

Ukraina Toć maszyny to można nawet kupić w polsce, no nawozy także tylko nie wiem jak to jest z tymi cłami. Wogóle to tam jest coś takiego, że żeby wyjechać od nich z kraju to przy wjeździe dostaje się taki kwit. O ile się nie mylę, bo jak znajomy tam jeździł to coś takiego było.

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 20:23

Ukraina ,,Coś takiego było'' tak zrodziło się wiele plotek i zarazem bzdur o Ukrainie. Moi znajomi kiedy zaczynali gospodarzyć kupili JD 8430 nowkę obecnie 7500mth i nie było z nim żadnych poważnych awarji...
Po co kupować maszyny w Polsce jak kupując na ukrainie dostaniesz od panstwa 30% zwrotu ceny maszyny?

#127 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:28

Ukraina Nie mówię, że to jest złe bo jak kiedyś odwalili taki tan numer to mieli później problemy. Na moje to dobrze o nich świadczy.

To rolnicy tam także dostają dopłaty. :lol: Dotują im tylko maszyny, czy odpowiednik naszych rolno środowiskowych też są?

#128 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 20:50

Ukraina Tak tak o innej specyfikacji - ludzie ciągniki sa takie same specyfikacja moze być inna ale motor jest taki sam ( no może teraz już nie bedzie bo na ukrainie inne normy)
Od paliwa padała seria 85
maszyny można wwozić na ukrainę z Polski a i owszem ale trzeba cło zaplacić 30% można je rownież tam zatargać bez cła ale co 3 miesiace musisz je wywieść do Polski.
Dopłat amoze i byla nie mam pojęcia ale to raczej dla Ukraińców a nei dla Polaków
Chcecie tam gospodarzyć a tam nei ma rynków zbytu nie ma magazynów nie ma struktury.
Ktoś już w tym temacie mówił że lepiej tego co się ma w Polsce dopilnować a nie walczyć z tysiącami ha na Ukrainie.

Na ukrainę to tylko jedna technologia - tanio zasiać tanio odchwaścić zebrac i sprzedać - najlepiej wszystko wynająć i w nic nie inwestować
Pozdrawiam

#129 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2010 - 10:19

Ukraina

Od paliwa padała seria 85
maszyny można wwozić na ukrainę z Polski a i owszem ale trzeba cło zaplacić 30% można je rownież tam zatargać bez cła ale co 3 miesiace musisz je wywieść do Polski.
Dopłat amoze i byla nie mam pojęcia ale to raczej dla Ukraińców a nei dla Polaków
Chcecie tam gospodarzyć a tam nei ma rynków zbytu nie ma magazynów nie ma struktury.

Pozdrawiam

Ile tych maszyn padło? Na pewno przez paliwo? Ja mam zupełnie inne informacje...
A wiesz co sie dzieje jezeli Ukrainiec chce ,,pozyczyc'' maszyny z polski?? albo taka maszyna jedzie na uslugi?
Powiedz ile jest polaków gospodarzacych na ukrainie jako polacy?? Wiekszosc zaklada spolki polsko-ukrainskie, badz kupuje juz istniejace (nie jest nawet wymagany wspolnik ukrainski)i wedle prawa taka spolka ma te same prawa do doplat co rodowici ukraincy.
Co do dopłat istnieje szereg dopłat
- do upraw ozimych i jarych dopłata do hektara.
- kukurydza doplata do zakupu nasion.

- dopłata do zakupu maszyn rolniczych do 30% wartości.

- dopłata do nowo zakładanych sadów do 60% nakładów.

- dopłata do produkcji loszek i knórów do 100% ceny zywca miesnego.

#130 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 01 grudzień 2010 - 14:30

Ukraina Mogę potwierdzić, że ogólnie słaba jakość paliwa na Ukrainie to stereotyp często przekazywany bez żadnych doświadczeń w praktyce, co do środków ochrony to jednak są sporo tańsze, również te orginalne (np. bayera) niż u nas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2010 - 14:50

Ukraina a jescze tansze niz na ukrainie sa na bialorusi

#132 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 21:42

Ukraina Maszyny padały przez paliwo bo bylo w nim 5 razy więcej siarki niż w polskim - badane w polskim akredytowanym laboratorium.
Były 3 lub 4 JD 85 i wszystkie miały problemy z układem paliwowym - były też 84 i te śmigały aż miło
Maszyna może jechac na usługi ale tak jak pisałem raz na 3 miesiące trzeba wjechać do Polski - można oczywoście nie wjeżdżać ale rodzi to różne dziwne komplikacje finansowo-celne i trzeba płacić pieniążki można je chyba nawet odebrać ale kosztuje to czas i kupę zachodu.
Maszyny leasingowe można wwozić ale wtedy leasing na innych zasadach jak w Polsce i są kłopoty z prostym powrotem.
Dopłaty mogą być ale nie muszą i z tego co wiem nie zawsze są
Co do spółek to fakt w większości formalnie rzecz biorąc są to spółki ukraińskie.

A chemia na pewno na Ukrainie nie jest znacząco tańsza jak w Polsce.

#133 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 04 grudzień 2010 - 21:45

Ukraina a gdyby tak kupować na ukrainie markowe środki ochrony roślin i używać ich w polsce? Czy są jakieś cła lub inne rzeczy na detaliczne ilości? Czy to wogóle byłoby opłacalne?

#134 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 22:00

Ukraina Ukraina nie jest w EU legalnie więc jest to nieoplacalne a chemia Tam nie jest tańsza a na pewno mniej pewna

#135 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 04 grudzień 2010 - 22:30

Ukraina W zasadzie to masz rację.Raz byłem na Ukrainie i nawet kupiłem sobie "oryginalne" buty NIKE za 40zł.Były super tylko po miesiącu się rozpadły. Tak może być z innymi rzeczami.

#136 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2010 - 12:38

Ukraina Z srodkami chemicznymi z Ukrainy nei mialem do czynienia ale mieszkam 30km od granicy bialoruskiej i Ci co rope woza proponuja nam chemie...ceny są kolosalnie mniejsze. Od 0,5 ceny do 3/4 ceny srodkow kupowanych w polsce. Co do jakosci nie wiem bo nigdy ich nie stosowałem. Jeden rolnik ,sasiad w miedze'' ma 520ha i ten rok jechał cały czas na srodkach z bialorusi... ale znam tez rolnika co ma 660ha i sprobował buraki pryskac i rzepak bialoruskimi srodkami to ani burakow nie zebrał ani rzepaku

#137 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:25

Ukraina No to powyższym postem odpowiedziałeś na wszelkie pytania dotyczące stosowania środków ze wschodu.
Sam też stosowałem kilka preparatów ze wschodu w kukurydzy - ale kupionych z pewnego źródła i działały. Ale gdybym nie był pewien źródła to nigdy bym tego nie zastosował.

#138 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:56

Ukraina

Z srodkami chemicznymi z Ukrainy nei mialem do czynienia ale mieszkam 30km od granicy bialoruskiej i Ci co rope woza proponuja nam chemie...ceny są kolosalnie mniejsze. Od 0,5 ceny do 3/4 ceny srodkow kupowanych w polsce. Co do jakosci nie wiem bo nigdy ich nie stosowałem. Jeden rolnik ,sasiad w miedze'' ma 520ha i ten rok jechał cały czas na srodkach z bialorusi... ale znam tez rolnika co ma 660ha i sprobował buraki pryskac i rzepak bialoruskimi srodkami to ani burakow nie zebrał ani rzepaku

No niewiem, choć domyslam się o kim piszesz to niewiem czy aż tak zle było.

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2010 - 14:01

Ukraina Przypominasz sobie zeszłoroczny rzepak pana B. z parcewa? całe 60ha poszło sie je.... albo rok 200x kiedy to jescze urzedował w Juchnowcu tylko. Cała plantację buraków spaliło...

@Walek, ja na swoim polu rewelacji ze wschodu bym nie stosowal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 15:52

Ukraina Hubert,ty chyba nie w temacie, z panem B to nie środek zaszkodził tylko ludzie.Opryskiwacz nie umyli i tyle.Oczywiście odpowiedzialny za te 40ha rzepaku od razu poleciał.Ale jak to pan B mówił o'dziwo jeszcze coś nakosili ;) Rzepak był koszony na 3 raty.Pierwszy opryskiwacz przypalił najmocniej,[p drugim napełnieniu mniej a po 3 najmniej.Rzepaki te kosili po żniwach, co do buraków na Juchnowcu to ja nie w temacie.