Skocz do zawartości

Ukraina

200 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 07:56

Ukraina Te środki to są super.
Takich spraw się na forum nie pisze,ale jak 1kg Granstaru w sklepie 2200zł a przywożą po 900 to dla mnie rarytas.
Tylko nie rozumiem podejścia firm produkujących,że tam im się za 1/3 opłaca sprzedawać a nas chcą wykończyć.
A może pośrednik tyle nagania?

Edytowany przez Matey, 02 luty 2010 - 18:09.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina Dzisiaj, 19:16
  •  

#62 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 27 styczeń 2010 - 16:49

Ukraina ostatnio na spotkaniu org przez firme Duupont była rozmowa odnośnie cen na tzw wschodzie,jak to możliwe że opryski są u nich tańsze o50%, tłumaczą sie przepisami jakie naakłada na nich UNIA, że cena jest związana z badaniami i wycofywaniem substancji,rejstracją, uzyskiwaniem certyfikatów, itd, a u nich wolna amerykanka, ale ile w tym prawdy? wiem jedno że dopuki jest u nich korupcja, to ciężko robić z nimi interesy, policja to gaje, każdy gaj wyciąga ręke i daj, kto był u nich to wie o co chodzi.

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2010 - 18:04

Ukraina

SYLWI@Piszesz,że to nie dziki zachód,ale jeśli jedziesz i zatrzymuje Cię ledwo stojący na nogach policjant prywatnym autem z ciemnymi szybami,zabiera dokumenty, mówi,że jesteś pijany a w Twoim aucie nie może być takich szyb bo to nie jest legalne,musisz dać 500 dolarów- to jest praworządne państwo?
Przychodzi facet i mówi daj 100 dolarów to dajesz bo masz w innym wypadku szyby wybite,lusterka oberwane i nie masz się do kogo poskarżyć bo policjanci się śmieją.

Niezla opowiesc, tylko czy Tobie sie przytrafila naprawde czy moze slyszysz ja od ,,trzecich'' osob i teraz ja na forum opowiadasz. Z plotkami jest tak ze kazdy dopowie cos od siebie,kazdy cos doda aby bylo baradziej nieprawdopodobnie. Osobiscie nie wierze w takie bzdety. To sa legendy.

SYLWI@Kolejny aspekt to plony.Planujesz 8 ton pszenicy na ugorze? ja mam pierwszą klasę i kombinuję żeby 8 było a 10 czasem się trafi.

Nie ugorze tylko ogłogu. Skoro tam masz ziemie to powinienes wiedziec ze jest mnóstwo odłogów pozostawionych po kołchozach a nie ugorów.
Jesli kombinujesz zeby na 1 klasie ,,trafilo'' sie 8 ton pszenicy to kiepski z Ciebie rolnik, badz oszczedny.

SYLWI@Usługi żniwne? przez kogo robione?

Przeczytaj dokladnie caly temat, pozniej zadawaj pytania na ktore zostala udzielona odpowiedz

SYLWI@Przyszedł ukrainiec i powiedział,że ma opuścić kraj w ciągu dnia,albo go w worku wywiozą

Kolejna niesamowita historia :)

raz zasiane miał kuku... 50%kolb wymlócili pobliscy mieszkańcy

Hmm...Jesli kots ma 400Ha kukurydzy to nie sadze zeby polowe tego wymlucili. Niech wymluca 10 Ha to i tak nie strace a oni sie niezle narobia zrywajac kolby

SYLWI@Kombajny tam zostały a on miał szczęście,że straż graniczna w lesie przejeżdzała bo już dół na siebie kopał.

Historii ciag dalszy...

SYLWI@A ludzie? kto tam ma pracować?

Pisałem tez o tym...

SYLWI@Poza uprawą roli kopię usługowo buraki 2 holmerami terra dos i mimo,że są tam kawałki pola o długości 13 kilometrów i zapotrzebowanie na taki sprzęt to nigdy tam nie pojadę,zbożowymi też.

Jesli mozesz to powiedz dlaczego nie pojedziesz?

#64 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 02 luty 2010 - 18:19

Ukraina Niestety z tymi łapówkami dla policjantów to prawda,przynajmniej kiedyś tak było, bez znajomości nie miało się po co tam jechać w interesach. Ale są tam też uczciwi ludzie,kiedyś ojciec ze swoim wspólnikiem pojechali tam z miesem(dawne czasy) mięso sprzedali kasę wzieli i tylko kilka pętek kiełbasy zostawili w samochodzie. Poszli jeszcze coś załatwić kasę zostawili w zamkniętym samochodzie :), kiedy wrócili szyba była wybita, dokumenty i kasa lezały na swoim miejscu tylko pętka kiełbasy znikneły :) :) :)

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2010 - 18:26

Ukraina Zgodze sie ,,lekkie'' łapówki zdarzaja się na Ukrainie, wiem bo sam czesto tam bywam.Nie wierze jednak w te historie co wypisal użytkownik SYLWI

#66 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 luty 2010 - 18:31

Ukraina równie dobrze można nie wierzyć w podpalanie siana włochom (nie tak daleko ode mnie około 1000 balotów) , kombajnów holendrom w Polsce, a te zdarzenia miały miejsce :)

#67 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 02 luty 2010 - 18:47

Ukraina Co do rolnictwa to nie mam pojęcia jak to tam działa, ale wiem, że jadąc samochodem w nocy na pustej drodze gdy zatrzymuje cię policja nie wolno było stawać tylko gaz w podłogę i kita bo inaczej to cała kasa nie twoja. Tak było parę lat temu jak jest teraz to nie wiem, ale chyba trochę na lepsze się zmieniło?

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2010 - 19:56

Ukraina Ale Wy macie wymysły o tej Ukrainie. Moze kiedys kiedys tak i bylo ale teraz to jest, nazwijmy to tak, ,,bardziej cywilizowany'' kraj. To nie sa zadne dzikusy! To sa normalni ludzie,co z tego ze chca troche zarobic na boku, ale bez przesady! W Polsce tez zdarzaja sie takie wybryki tylko o tym jest cicho. Tak jak użytkownik BOGDAN@ pisze w Polsce maja miejsca podobne sytuacje, lecz prosze was, takich bzdur nie wygadujcie

Przyszedł ukrainiec i powiedział,że ma opuścić kraj w ciągu dnia,albo go w worku wywiozą

Szczegolnie wkurzyly mnie posty SYLWIego ktory robi z tych ludzi dzikusow nie majacych sumienia i szacunku. Mam tak wielu znajomych i przyjaciół i oni mi wiele opowiadali jacy ,podkreslam, mogą byc Ukraincy:drogbne kradzieze,zamaist Roundaped to woda pryskali itd ...

#69 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:41

Ukraina Widzę że masz bardzo wybujałą wyobraznie i nie mam zamiaru podejmować z tobą polemiki.
Uprzyjemniasz sobie czas zabawiając bzdurami innych,próbując się wywyższyć poprzez obracanie na kartce milionami.
Wejdz na stronę COBORU,obejrzyj plonowanie pszenic i wypisuj,że nawet 15 ton plonują na odłogu i pustyni a inni niech zazdroszczą.
Niech się każdy czytający zastanowi ile pola można uprawić dwoma ciągnikami i jakie plony osiąga.
Nie poruszam więcej tego tematu.
Pozdrawiam

I przeczytaj trzecie zdanie w pierwszym poście dotyczące ugorów a zrozumiesz,jak sam sobie przeczysz.

#70 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:20

Ukraina

Piszesz,że to nie dziki zachód,ale jeśli jedziesz i zatrzymuje Cię ledwo stojący na nogach policjant prywatnym autem z ciemnymi szybami,zabiera dokumenty, mówi,że jesteś pijany a w Twoim aucie nie może być takich szyb bo to nie jest legalne,musisz dać 500 dolarów- to jest praworządne państwo?
Przychodzi facet i mówi daj 100 dolarów to dajesz bo masz w innym wypadku szyby wybite,lusterka oberwane i nie masz się do kogo poskarżyć bo policjanci się śmieją.

Podobną sytuację sam przeżyłem jakieś pół roku temu więc @sylwi mówi prawdę...
Ale nie ma co wszystkich mierzyć jedną miarą. Znam kilku porządnych i uczciwych Ukraińców
!!! URSUS TEAM !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:03

Ukraina HubertOjdana jestem naprawde pelen podziwu ze masz takie plany mam nadzieje ze wszystkie Twoje plany bedą do zrealizowania trzymam kciuki:) a tak na marginesie to kiedy masz zakupic tą ziemie?

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 15:06

Ukraina stefanek przeczytaj uwaznie caly temat a potem zadawaj pytania.

#73 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:23

Ukraina czytalem i tam nic nie ma o tym kiedy to masz zakupic

#74 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:31

Ukraina Na Ukrainie narazie nie idzie kupić ziemi można ją jedynie dzierżawić, chyba że poślubisz ukrainkę to wtedy możesz na nią kupić ziemię.

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 15:52

Ukraina Wlasnie...nie czytales sefanek bo wyraznie napisalem ze tam ziemi nie da sie kupic

HubertOjdana
Napisano 21 January 2010 - 19:03
dokupic to napewno nie moze:P co najwyzej wydzierzawic. No chyba ze jest Ukraincem

#76 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 03 luty 2010 - 23:17

Ukraina Mój prapradziadek miał majątek na ukrainie..(dzisiejszej...) udało mu sie przywieźć stamtąd na szczęście sporo głowe i herb...(i gołe dupsko)
bo "cywilizowani ludzie" "poprosili" go by wyjechał...zresztą kto wie jak tam było... byłem dwa lata temu we lwowie... ogólnie miasto zostało w stanie jak zostawili je polacy.. dostałem paszportem w twarz od miłej starej suki na granicy (coś o lachach mamrała, pewnie chciała...:blink:, piękny kraj tylko ci ludzie.. ogólni bida i syf łapówa na każdym kroku, pracowałem z Ukraincami w anglii za 20 funtów własną siostre ci oddadzą.. tępy chciwy i chamski naród może uogólniam albo spotkałem kilkadziesiąt złych ukrainców, widać miałem pecha..

#77 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 03 luty 2010 - 23:24

Ukraina Po pierwsze to po ile jest teraz funt
Po drugie siostra to ile ma lat? Bo Ukrainki są ładne
Po trzecie, co niektórzy twierdzą, że Polacy to kawał ch*** a reszta chama. Więc co się dziwisz
Po czwarte jak jemu się uda to pół AF ruszy na wschód. Hubert ty bierz od razu ile możesz bo jak my wpadniemy to nie ma przebacz :blink:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#78 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 23:38

Ukraina Łukasz najpierw wole chlodnym okiem ogladac rozwijajaca sie na Ukrainie sytuacje. Mam czas i narazie wole z tym zwlekać :blink: to tak jak wczesniej pisalem sa tylko takie plany, zeby nie napisać marzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal chce

#79 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 03 luty 2010 - 23:39

Ukraina Ładne? d*pa jak kredens cyc po pępek? maślane oczy?
"Po drugie siostra to ile ma lat? Bo Ukrainki są ładne"
nie podejrzewam abyś mnie chciał obrazić.. ale składnia dziwnie Ci wyszła.. może nie potrafisz czytać ze zrozumieniem...
chyba cie dziób nie swędzi..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 03 luty 2010 - 23:58

Ukraina Na Ukrainę jeżdżę tylko na Rajd Karpat i do sądu jak wpadamy na Ukrainę to są tam ładne panny, jak to słowianki.
Co do siostry to chodziło mi o siorkę tego kolesia, ale widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tylko szczekać, Ja nie obrażam użytkowników na forum.
Edit ort

Edytowany przez Lukasz1987, 02 styczeń 2014 - 20:15.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem