Gość Profil usunięty

Ukraina

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokupic to napewno nie moze:P co najwyzej wydzierzawic. No chyba ze jest Ukraincem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

On nie, ale jego żona już tak :lol: Całe gospodarstwo na nią stoi.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zona ukrainka :lol: ciekawe czy z milosci czy z powodu biznesu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Z miłości i to słychać bo mam pole po sąsiedzku :lol: , pole kupili 5lat temu, a na weselu to byłem 10lat temu


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i dobrze:P

Nawiazujac do tematu to I ture wyborów na Ukrainie wygrali Janukowicz 34% i Julia 30%.

Prawdopodobne ze Ci oddali glos na Juszczenke teraz oddadza na Julie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

To nie jest takie proste Hubert.

Mam gospodarstwo 25 km od Hrebennego i orientowałem się kiedyś w tym temacie.

U nas już kilku miało tam ziemie w dzierżawie,ale nie utrzymali się długo.

Piszesz,że to nie dziki zachód,ale jeśli jedziesz i zatrzymuje Cię ledwo stojący na nogach policjant prywatnym autem z ciemnymi szybami,zabiera dokumenty, mówi,że jesteś pijany a w Twoim aucie nie może być takich szyb bo to nie jest legalne,musisz dać 500 dolarów- to jest praworządne państwo?

Przychodzi facet i mówi daj 100 dolarów to dajesz bo masz w innym wypadku szyby wybite,lusterka oberwane i nie masz się do kogo poskarżyć bo policjanci się śmieją.

Dużo tam jezdziłem i znajomych też trochę jest,zapewniam,że nie wysysam tego z palca i nie piszę Tobie na złość.

Jak jezdziłem na zakupy do Lwowa to auto zostawało u znajomego zamknięte bo twierdził,że nim już nie wrócę.

Kolejny aspekt to plony.Planujesz 8 ton pszenicy na ugorze? ja mam pierwszą klasę i kombinuję żeby 8 było a 10 czasem się trafi.

Raczej na 4-5 bym liczył żeby się nie zawieść.

Usługi żniwne? przez kogo robione? faceta który ciągnie płużek ogartając ziemniaki

zamiast konia? Kilka dużych kombajnów sprzedałem na ukraine-stąd wiem jak się kręci.

Facet z okolic lublina miał firmę która szyła coś tam. U ruskich miało być lepiej.

Przeniósł się do Lwowa z maszynami,towarem,podpisał duży kontrakt,nabrał kredytów w Polsce na towar...

Przyszedł ukrainiec i powiedział,że ma opuścić kraj w ciągu dnia,albo go w worku wywiozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

To prawda, dodam jeszcze do wypowiedzi kolegi, że bardzo trudno sobie poradzić tam ze złodziejami, znajomy dzierżawił pole na ukrainie przez 4 lata.  raz zasiane miał kuku... 50%kolb wymlócili pobliscy mieszkańcy.Po zbiorze z wywiezieniem za granice ukrainy tego co zostało też był bardzo duży problem pamiętam że załatwiali nawet pozwolenie z od głównego wetrynarza jakiegoś tam okręgu żeby tiry przekroczyły granice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Jeden u nas kupił 5 nowych case w 1995 roku i chciał robić usługi.

Kombajny tam zostały a on miał szczęście,że straż graniczna w lesie przejeżdzała bo już dół na siebie kopał.

Mam znajomego co jeszcze rok temu miał 2000ha na spółkę z ukraińcem i zrezygnował bo to była studnia bez dna.

A ludzie? kto tam ma pracować? Ci co przepalony olej do skrzyń pod obciążeniem leją w nowych ciągnikach a jak kontrolka świeci to się lampkę wyciąga? A jak w pole jadą to litr wódki musi być.

Uważaj na tego nowego JD żeby tam nie został.

A myślisz ,że u nas na zamojszczyznie nie ma komu przez granicę maszynami skoczyć lub nie mają czym?

Poza uprawą roli kopię usługowo buraki 2 holmerami terra dos i mimo,że są tam kawałki pola o długości 13 kilometrów i zapotrzebowanie na taki sprzęt to nigdy tam nie pojadę,zbożowymi też.

Może się Tobie uda bo do odważnych świat należy i chyba nikt kto nie ryzykował konkretnie się nie dorobił,ale na kartce się dobrze liczy....

Będę śledził temat.

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Widać, że chłopaki z pod granicy z Ukrainą, jak bym kumpla słyszał biggrin.gifsad.gif Lewy to taki artysta co nawet nie potrafił dobrze umowy spisać na dzierżawę

edit ort

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

bo taki to kraj,ja ci powiem jak wygląda handel z nimi opryskami,kupujesz kupujesz i w końcu chcesz zrezygnować, bo chcesz coś innego zastosować,nie, tak nie można,kupić musisz,nie ma tłumaczenia że to jużmi nie potrzebne,termin stosowania minął, a co z tym zrobisz to już twoja broszka, mowa o dużych partiach towaru, który został przemycony przez rakietiorów,raz z nimi zacznij, to i o 2 w nocy cie nawiedzą, ale warto nie które środki od mniejszych przemytników kupić, bo ceny naprawde kuszące np odpowiednik galery, galeron 5l 1000zł, pola mają piękne, latem jak niema pracy w polu to lubie do nich skoczyć popatrzeć jak wygląda rolnictwo, najgorsze jest przekraczanie granicy, płacenie tradycji tzn łapówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Te środki to są super.

Takich spraw się na forum nie pisze,ale jak 1kg Granstaru w sklepie 2200zł a przywożą po 900 to dla mnie rarytas.

Tylko nie rozumiem podejścia firm produkujących,że tam im się za 1/3 opłaca sprzedawać a nas chcą wykończyć.

A może pośrednik tyle nagania?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ostatnio na spotkaniu org przez firme Duupont była rozmowa odnośnie cen na tzw wschodzie,jak to możliwe że opryski są u nich tańsze o50%, tłumaczą sie przepisami jakie naakłada na nich UNIA, że cena jest związana z badaniami i wycofywaniem substancji,rejstracją, uzyskiwaniem certyfikatów, itd, a u nich wolna amerykanka, ale ile w tym prawdy? wiem jedno że dopuki jest u nich korupcja, to ciężko robić z nimi interesy, policja to gaje, każdy gaj wyciąga ręke i daj, kto był u nich to wie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
SYLWI@Piszesz,że to nie dziki zachód,ale jeśli jedziesz i zatrzymuje Cię ledwo stojący na nogach policjant prywatnym autem z ciemnymi szybami,zabiera dokumenty, mówi,że jesteś pijany a w Twoim aucie nie może być takich szyb bo to nie jest legalne,musisz dać 500 dolarów- to jest praworządne państwo?

Przychodzi facet i mówi daj 100 dolarów to dajesz bo masz w innym wypadku szyby wybite,lusterka oberwane i nie masz się do kogo poskarżyć bo policjanci się śmieją.

Niezla opowiesc, tylko czy Tobie sie przytrafila naprawde czy moze slyszysz ja od ,,trzecich'' osob i teraz ja na forum opowiadasz. Z plotkami jest tak ze kazdy dopowie cos od siebie,kazdy cos doda aby bylo baradziej nieprawdopodobnie. Osobiscie nie wierze w takie bzdety. To sa legendy.

 

SYLWI@Kolejny aspekt to plony.Planujesz 8 ton pszenicy na ugorze? ja mam pierwszą klasę i kombinuję żeby 8 było a 10 czasem się trafi.

Nie ugorze tylko ogłogu. Skoro tam masz ziemie to powinienes wiedziec ze jest mnóstwo odłogów pozostawionych po kołchozach a nie ugorów.

Jesli kombinujesz zeby na 1 klasie ,,trafilo'' sie 8 ton pszenicy to kiepski z Ciebie rolnik, badz oszczedny.

 

SYLWI@Usługi żniwne? przez kogo robione?

Przeczytaj dokladnie caly temat, pozniej zadawaj pytania na ktore zostala udzielona odpowiedz

 

SYLWI@Przyszedł ukrainiec i powiedział,że ma opuścić kraj w ciągu dnia,albo go w worku wywiozą

Kolejna niesamowita historia :)

 

raz zasiane miał kuku... 50%kolb wymlócili pobliscy mieszkańcy

Hmm...Jesli kots ma 400Ha kukurydzy to nie sadze zeby polowe tego wymlucili. Niech wymluca 10 Ha to i tak nie strace a oni sie niezle narobia zrywajac kolby

 

SYLWI@Kombajny tam zostały a on miał szczęście,że straż graniczna w lesie przejeżdzała bo już dół na siebie kopał.
Historii ciag dalszy...

 

SYLWI@A ludzie? kto tam ma pracować?

Pisałem tez o tym...

 

SYLWI@Poza uprawą roli kopię usługowo buraki 2 holmerami terra dos i mimo,że są tam kawałki pola o długości 13 kilometrów i zapotrzebowanie na taki sprzęt to nigdy tam nie pojadę,zbożowymi też.

Jesli mozesz to powiedz dlaczego nie pojedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Niestety z tymi łapówkami dla policjantów to prawda,przynajmniej kiedyś tak było, bez znajomości nie miało się po co tam jechać w interesach. Ale są tam też uczciwi ludzie,kiedyś ojciec ze swoim wspólnikiem pojechali tam z miesem(dawne czasy) mięso sprzedali kasę wzieli i tylko kilka pętek kiełbasy zostawili w samochodzie. Poszli jeszcze coś załatwić kasę zostawili w zamkniętym samochodzie :), kiedy wrócili szyba była wybita, dokumenty i kasa lezały na swoim miejscu tylko pętka kiełbasy znikneły :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgodze sie ,,lekkie'' łapówki zdarzaja się na Ukrainie, wiem bo sam czesto tam bywam.Nie wierze jednak w te historie co wypisal użytkownik SYLWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

równie dobrze można nie wierzyć w podpalanie siana włochom (nie tak daleko ode mnie około 1000 balotów) , kombajnów holendrom w Polsce, a te zdarzenia miały miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Co do rolnictwa to nie mam pojęcia jak to tam działa, ale wiem, że jadąc samochodem w nocy na pustej drodze gdy zatrzymuje cię policja nie wolno było stawać tylko gaz w podłogę i kita bo inaczej to cała kasa nie twoja. Tak było parę lat temu jak jest teraz to nie wiem, ale chyba trochę na lepsze się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale Wy macie wymysły o tej Ukrainie. Moze kiedys kiedys tak i bylo ale teraz to jest, nazwijmy to tak, ,,bardziej cywilizowany'' kraj. To nie sa zadne dzikusy! To sa normalni ludzie,co z tego ze chca troche zarobic na boku, ale bez przesady! W Polsce tez zdarzaja sie takie wybryki tylko o tym jest cicho. Tak jak użytkownik BOGDAN@ pisze w Polsce maja miejsca podobne sytuacje, lecz prosze was, takich bzdur nie wygadujcie

Przyszedł ukrainiec i powiedział,że ma opuścić kraj w ciągu dnia,albo go w worku wywiozą
Szczegolnie wkurzyly mnie posty SYLWIego ktory robi z tych ludzi dzikusow nie majacych sumienia i szacunku. Mam tak wielu znajomych i przyjaciół i oni mi wiele opowiadali jacy ,podkreslam, mogą byc Ukraincy:drogbne kradzieze,zamaist Roundaped to woda pryskali itd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Widzę że masz bardzo wybujałą wyobraznie i nie mam zamiaru podejmować z tobą polemiki.

Uprzyjemniasz sobie czas zabawiając bzdurami innych,próbując się wywyższyć poprzez obracanie na kartce milionami.

Wejdz na stronę COBORU,obejrzyj plonowanie pszenic i wypisuj,że nawet 15 ton plonują na odłogu i pustyni a inni niech zazdroszczą.

Niech się każdy czytający zastanowi ile pola można uprawić dwoma ciągnikami i jakie plony osiąga.

Nie poruszam więcej tego tematu.

Pozdrawiam

 

I przeczytaj trzecie zdanie w pierwszym poście dotyczące ugorów a zrozumiesz,jak sam sobie przeczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2
Piszesz,że to nie dziki zachód,ale jeśli jedziesz i zatrzymuje Cię ledwo stojący na nogach policjant prywatnym autem z ciemnymi szybami,zabiera dokumenty, mówi,że jesteś pijany a w Twoim aucie nie może być takich szyb bo to nie jest legalne,musisz dać 500 dolarów- to jest praworządne państwo?

Przychodzi facet i mówi daj 100 dolarów to dajesz bo masz w innym wypadku szyby wybite,lusterka oberwane i nie masz się do kogo poskarżyć bo policjanci się śmieją.

 

Podobną sytuację sam przeżyłem jakieś pół roku temu więc @sylwi mówi prawdę...

Ale nie ma co wszystkich mierzyć jedną miarą. Znam kilku porządnych i uczciwych Ukraińców


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

HubertOjdana jestem naprawde pelen podziwu ze masz takie plany mam nadzieje ze wszystkie Twoje plany bedą do zrealizowania trzymam kciuki:) a tak na marginesie to kiedy masz zakupic tą ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

stefanek przeczytaj uwaznie caly temat a potem zadawaj pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Na Ukrainie narazie nie idzie kupić ziemi można ją jedynie dzierżawić, chyba że poślubisz ukrainkę to wtedy możesz na nią kupić ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wlasnie...nie czytales sefanek bo wyraznie napisalem ze tam ziemi nie da sie kupic

 

HubertOjdana

Napisano 21 January 2010 - 19:03

dokupic to napewno nie moze:P co najwyzej wydzierzawic. No chyba ze jest Ukraincem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj