Skocz do zawartości

Ukraina

200 odpowiedzi na ten temat

#41 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 październik 2009 - 20:33

Ukraina Mazut nie szkodzi silnikowi kutra, bo ten do takiego paliwa jest przystosowany. jeśli Ty chcesz możesz lać mazut i do ciągnika z CR. Niestety silniki w nowych maszynach przystosowane są do spalania paliwa o zawartości siarki 0,005%, więcej nie potrzebują. Paliwa produkowane aktualnie zawierają jej nawet mniej. Wymiana oleju silnikowego w ciągnikach uzależniona jest między innymi od zawartości siarki w paliwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina Dzisiaj, 00:04
  •  

#42 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 październik 2009 - 21:19

Ukraina Nic nie pisałem o laniu mazutu ale nie jeden pewnie zatankował okazyjnie, nie koniecznie świadomie. Cała produkcja Ursusa, Zetora, MTZ nie posiada silnika z CR i niewiele jest takich silników w ciągnikach. Swoją droga w poprzednim poście pisałeś o pompowtryskiwaczach. Normalna sprawa, że do olejów z większą zawartością siarki powinno się stosować inne oleje o większej zawartości dodatów myjących.Oleje silnikowe same w sobie zawierają siarczany, a ich ilość rośnie wraz z zużyciem oleju.Nie ma siarki jest inna chemia, której zadaniem jest smarowanie układu wtryskowego. Zmniejszenie jej ilości podyktowane jest jedyni wymogami ochrony środowiska a co ciekawe ten ekologiczny bioester rzepakowy też ją zawiera.

#43 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 październik 2009 - 21:40

Ukraina no tu akurat się nie zgodzę że bioestry zawierają dużo siarki, bo zawierają jej ultra mało :)

#44 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:01

Ukraina Mam pytanie jak tam Hubert rozmyśliłeś się z tą ukrainą nic nie piszesz co i jak?

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2010 - 23:11

Ukraina Nie rozmyslilem sie . 19 stycznia sa tam wybory, narazie czekam, obserwuje. Z uzytkownikami AF rozmawaim o tym temacie na priv, jesli bede wiedzial juz cos na 101% to zamieszcze to w temacie. opcja wzieca 1000ha nadal jest aktualna

#46 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 16:20

Ukraina 1000ha czarnoziemów pierwszo gatunkowych? W jednym kawałku czy w kilku?

#47 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 17:14

Ukraina Co do mafii, znam pewnego ukraińca, który opowiadał ,że ziemi leży tyle odłogiem ,że tylko brać ale jeśli chcą mieć tam ziemie to biorą po 20, 30 arów kawałki, bo jeśli dowiedzą się ,że masz więcej przyjadą po haracz i najlepiej mieć z nimi układy (nie wiem w jakim rejonie mieszka)

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:29

Ukraina

1000ha czarnoziemów pierwszo gatunkowych? W jednym kawałku czy w kilku?

W tym rejonie co ja bylem to maja do wydzierzawienia kawalki o wielkosciach ok. 300Ha,160ha,120ha,80ha,50ha,

#49 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:11

Ukraina No to całkiem spore więc wydajność sprzętu duża na takich to można pracować

#50 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:59

Ukraina @Łukash nie wiem gdzie twój znajomy Ukrainiec mieszka, ale jeden z prawników który mieszka u nas na wsi ma 800ha pod Lwowem i na mafię nie narzeka tylko na miejscową ludność. Ciężko było przez pierwsze dwa lata a teraz mówi, że zastanawia się czy nie dokupić 300ha. Całość idzie na trzodę. Tylko numer miał z silosami, bo państwo chciało z nich korzystać do przechowywania zboża :lol: dlatego postawił magazyn na zboże a nie silosy zbożowe.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:03

Ukraina dokupic to napewno nie moze:P co najwyzej wydzierzawic. No chyba ze jest Ukraincem

#52 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:10

Ukraina On nie, ale jego żona już tak :lol: Całe gospodarstwo na nią stoi.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:18

Ukraina zona ukrainka :lol: ciekawe czy z milosci czy z powodu biznesu :D

#54 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:30

Ukraina Z miłości i to słychać bo mam pole po sąsiedzku :lol: , pole kupili 5lat temu, a na weselu to byłem 10lat temu

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2010 - 20:37

Ukraina No i dobrze:P
Nawiazujac do tematu to I ture wyborów na Ukrainie wygrali Janukowicz 34% i Julia 30%.
Prawdopodobne ze Ci oddali glos na Juszczenke teraz oddadza na Julie:/

#56 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:10

Ukraina To nie jest takie proste Hubert.
Mam gospodarstwo 25 km od Hrebennego i orientowałem się kiedyś w tym temacie.
U nas już kilku miało tam ziemie w dzierżawie,ale nie utrzymali się długo.
Piszesz,że to nie dziki zachód,ale jeśli jedziesz i zatrzymuje Cię ledwo stojący na nogach policjant prywatnym autem z ciemnymi szybami,zabiera dokumenty, mówi,że jesteś pijany a w Twoim aucie nie może być takich szyb bo to nie jest legalne,musisz dać 500 dolarów- to jest praworządne państwo?
Przychodzi facet i mówi daj 100 dolarów to dajesz bo masz w innym wypadku szyby wybite,lusterka oberwane i nie masz się do kogo poskarżyć bo policjanci się śmieją.
Dużo tam jezdziłem i znajomych też trochę jest,zapewniam,że nie wysysam tego z palca i nie piszę Tobie na złość.
Jak jezdziłem na zakupy do Lwowa to auto zostawało u znajomego zamknięte bo twierdził,że nim już nie wrócę.
Kolejny aspekt to plony.Planujesz 8 ton pszenicy na ugorze? ja mam pierwszą klasę i kombinuję żeby 8 było a 10 czasem się trafi.
Raczej na 4-5 bym liczył żeby się nie zawieść.
Usługi żniwne? przez kogo robione? faceta który ciągnie płużek ogartając ziemniaki
zamiast konia? Kilka dużych kombajnów sprzedałem na ukraine-stąd wiem jak się kręci.
Facet z okolic lublina miał firmę która szyła coś tam. U ruskich miało być lepiej.
Przeniósł się do Lwowa z maszynami,towarem,podpisał duży kontrakt,nabrał kredytów w Polsce na towar...
Przyszedł ukrainiec i powiedział,że ma opuścić kraj w ciągu dnia,albo go w worku wywiozą

#57 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:24

Ukraina To prawda, dodam jeszcze do wypowiedzi kolegi, że bardzo trudno sobie poradzić tam ze złodziejami, znajomy dzierżawił pole na ukrainie przez 4 lata.  raz zasiane miał kuku... 50%kolb wymlócili pobliscy mieszkańcy.Po zbiorze z wywiezieniem za granice ukrainy tego co zostało też był bardzo duży problem pamiętam że załatwiali nawet pozwolenie z od głównego wetrynarza jakiegoś tam okręgu żeby tiry przekroczyły granice :D

#58 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:32

Ukraina Jeden u nas kupił 5 nowych case w 1995 roku i chciał robić usługi.
Kombajny tam zostały a on miał szczęście,że straż graniczna w lesie przejeżdzała bo już dół na siebie kopał.
Mam znajomego co jeszcze rok temu miał 2000ha na spółkę z ukraińcem i zrezygnował bo to była studnia bez dna.
A ludzie? kto tam ma pracować? Ci co przepalony olej do skrzyń pod obciążeniem leją w nowych ciągnikach a jak kontrolka świeci to się lampkę wyciąga? A jak w pole jadą to litr wódki musi być.
Uważaj na tego nowego JD żeby tam nie został.
A myślisz ,że u nas na zamojszczyznie nie ma komu przez granicę maszynami skoczyć lub nie mają czym?
Poza uprawą roli kopię usługowo buraki 2 holmerami terra dos i mimo,że są tam kawałki pola o długości 13 kilometrów i zapotrzebowanie na taki sprzęt to nigdy tam nie pojadę,zbożowymi też.
Może się Tobie uda bo do odważnych świat należy i chyba nikt kto nie ryzykował konkretnie się nie dorobił,ale na kartce się dobrze liczy....
Będę śledził temat.
Powodzenia

#59 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:24

Ukraina Widać, że chłopaki z pod granicy z Ukrainą, jak bym kumpla słyszał Dodany obrazek Dodany obrazek Lewy to taki artysta co nawet nie potrafił dobrze umowy spisać na dzierżawę
edit ort

Edytowany przez Lukasz1987, 02 styczeń 2014 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 27 styczeń 2010 - 00:16

Ukraina bo taki to kraj,ja ci powiem jak wygląda handel z nimi opryskami,kupujesz kupujesz i w końcu chcesz zrezygnować, bo chcesz coś innego zastosować,nie, tak nie można,kupić musisz,nie ma tłumaczenia że to jużmi nie potrzebne,termin stosowania minął, a co z tym zrobisz to już twoja broszka, mowa o dużych partiach towaru, który został przemycony przez rakietiorów,raz z nimi zacznij, to i o 2 w nocy cie nawiedzą, ale warto nie które środki od mniejszych przemytników kupić, bo ceny naprawde kuszące np odpowiednik galery, galeron 5l 1000zł, pola mają piękne, latem jak niema pracy w polu to lubie do nich skoczyć popatrzeć jak wygląda rolnictwo, najgorsze jest przekraczanie granicy, płacenie tradycji tzn łapówek.