Skocz do zawartości

Ukraina

200 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 wrzesień 2009 - 20:21

Ukraina Witam. Chcialbym sie was zapytac o zdanie co myslice o tym aby wziac na Ukrainie kilkaset badz 1tys Ha.W gre wchodza ziemie kolo Rivnego,oraz Lwowa, nie sa to do konca czarnoziemy ale zeiemi 1-2klasy. Ziemie te sa oczywiscie zarosniete,nie krzakami i badylami tylko zwyczajny odłóg.Formalnosci zwiazane z dzierzawa sa tak jakby zalatwione gdyz mamy zawiazana spolke polsko-ukrainska oraz mamy tam kilku dobrych znajomych,ktorzy wlasnie obragiaja 3500Ha. Pomysl ten wlasnie narodzil sie po ostatnim wyjezdzie do znajomych ktorzy nas zaprosili i pokazali jak gospodaruja,
Na poczatek myslalem o tym aby maszyny zawozic tam z polski,a w czasie zniw kombajn wynajac tam. Problemem jest to ze trzeba by bylo zboza,rzepak od razu sprzedawac do mlynow. Rozwiazaniem moze byc to ze mozna trafic na stary kolchoz z placem oraz wiatami na zboze co jest duzym +
Z nawozami nie byloby problemu,poniewaz znajomi zajmoja sie handlem nawozami i ekspotowaniem ich do Polski.
Potrzebna jest kasa na paliwo, to tez dalo by rade wykombinowac.
Plony jakie w drugim roku uprawy zebrali znajomi to :rzepak-5t pszenica 5-11t , kukurydza 14-15 t (szczerze mowiac to mysle ze sa to wyniki mocna naciagane)
Teraz tak,maszyny jakimi bym dysponowal wchodzac w ten biznes to:
Kverneland 6skib polzawieszany obracalny
Kverneland 4skiby obracalny
Vaderstad Spirit 6m
JD 8430 (w marcu zakup wiec bedzie to nowa wersja,nie znam numeracji nowego)
JD 6830
2x naczepy+wozek siodlowy 30t
Opryskiwacz 24m/30m (marka tez nie znana,gdyz uzalezniona bedzie , wraz z szerokoscia z tym czy pojdziemy na Ukraine)
Co o tym myslicie? po prostej kalkulacji przy nawet niskich cenach zboz ten interes sie oplaci,jakie jst wasze zdanie na ten temat? ryzykowalibyscie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina Dzisiaj, 10:46
  •  

#2 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 29 wrzesień 2009 - 20:42

Ukraina To może przedstaw tą prostą kalkulację i wtedy będzie można jakoś sensowniej się w temacie wypowiedziec i odnieśc do tych cyferek.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 wrzesień 2009 - 10:26

Ukraina Gdzieś już był poruszany taki temat ale userzy mieli odmienne zdanie na temat takich dzierżaw :)

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2009 - 18:45

Ukraina Wstepna kalkulacja:

Rzepak 300ha | Pszenica 300Ha | Kukurydza 400Ha

1. Cena orki 1Ha -20 l/ha ropa na ukrainie ok 3zl. 20Lx3zl=60zł/ha x 1000Ha = 60,000zł
2. Cena siewu 1Ha -7 l/ha 7Lx3zl=21zł/ha x 1000 = 21,000zł
3. Cena zniw ( kombajn uslugowo+odbior) 250zł/ha x 1000ha = 250,000zł +10,000zl paliwo przeznaczone na odbioru zboz
4. Nawozy tak jak juz pisalem bym mogl zaplacic po zniwach,lecz na czarnoziemach duzo ich nie trzeba wwalac,ale koszt i tak bedzie duzy
5. Ochrona roslin:
5.1 pszenica-150zł/ha x 1000ha = 150,000zł
5.2 rzepak-100zł/ha x 1000ha = 100,000zł
5.3 kukurydza-150zł/ha x 1000ha = 150,000zł
6. Koszt dzierzawy 1ha wynosi 60zl wiec 60zl x 1000Ha = 60,000zł
7. Materiał siewny
7.1 kukurydza- 500zł/ha x 1000ha = 500,000zł
7.2 rzepak-wlasny
7.3 pszenica-wlasny
RAZEM - 1,291,000 zł troche duzo,ale mozna by bylo odliczyc koszty kukurydzy 400 Ha
RAZEM (bez kukurydzy) - 484,600zł

Przewidywane ceny z uwzgledneiniem dolnej granicy cenowej:
rzepak 750zł/t
pszenica 350zł/t
kukurydza 300zł/t

Przewidywane plony z uwzglednieniem dolnej granicy plonowania:
rzepak 4t
pszenica 8t
kukurydza 10t

Zysk:
Rzepak- 300Ha x 4t x 750zł = 900,000zł
Pszenica- 300Ha x 8t x 350zł = 840,000zł
Kukurydza- 400Ha x 10t x 300zł = 1,200,000zł
RAZEM - ok 3,000,000zł

Wklad duzy ale zysk jeszcze wiekszy. Piszcie co sadzicie i jak macie jakies zastrzezenia to wprowadzajcie swoje dane do kalkulacji

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 18:48

Ukraina a jeśli można wiedzieć to ile za Ha wołają? przy tylu Ha <1000Ha> nie lepiej by było stosować uprawę bezorkową? no chyba że gleba na to nie pozwala.

Edit: za dużo policzyłeś bo wszystko na 1000Ha policzyłeś

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2009 - 19:11

Ukraina dawidg2@ wiem ze za duzo,ale kto chce to sobie odliczy uprawe kukurydzy. Slusznie zauwazasz ze lepiej stosowac bezorkowa uprawe ale napewno nie w 1 roku. w kolejnych napewno bym tak robil,

tam ziemie mozna dostac na wlasnosc po 50 latach dzierzawy. A kupic mozesz jesli masz obywatelstwo , a na to trzeba czekac 5 lat. Ceny 1Ha wahaja sie w okolicy 1000zl do 2000zl. Slyszalem o tym ze sa ceny juz ok 3000zl ale mozna uslyszec tez o cenach rzedu 600-700zl/ha

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 20:06

Ukraina tak patrząc to dzierżawa hmm na początek dobra. i niekoniecznie byś musiał uprawić te 1000Ha na początek tyle ile byś dał radę. A dużo roboty by było z doprowadzeniem tych pól do użytku? no i jeszcze kwestia w jakich kawałkach ta ziemia.

EDIT: mi według wyliczeń to wyszło kosztów ok 700000zł na te 1000Ha

#8 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 30 wrzesień 2009 - 20:48

Ukraina A ile przewidujesz wydac na nawozy? To jest bardzo istotny koszt w produkcji zbóż. Ponadto te 8 ton pszenicy to chyba nie jest taka dolna granica. Wiadomo, że tam gleby są dobre, ale czy aż wszystko jest tak dobre? Zaorac ugór i zebrac tam od razu 8 ton pszenicy to jest chyba raczej wyzwanie niż pewnik? Poza tym dolicz koszt pracy ludzkiej, bo sam tego nie obrobisz. Jakieś może inne opłaty, ubezpieczenie maszyn (pewnie kradną tam bardziej niż u Nas).
Ja tam myślę, że w pierwszym roku tak realnie to nie miałbyś wielkiego zysku, raczej zarobiłbyś takich ilościach pola trzeba brac pod uwagę ryzyko związane z pogodą/aurą. Zjawiska losowe typu grad, deszcze nawalne lub susze to jest realne zagrożenie.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#9 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 30 wrzesień 2009 - 21:20

Ukraina trzeba doliczyć jeszcze haracz,byli już tacy polscy rolnicy co tam mieli kilka set ha,nawet maszyny pogineły.Jeżel będziesz tam uprawiał i tam sprzedawał to niema to żadnego sensu,oni teraz mają bardzo cienko, dla przykładu cena pszenicy 600-700grywnych to po przeliczxeniu daje 24-28 zł.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2009 - 06:15

Ukraina dawidg2@ - slusznie zauwazasz ze 1000 to na poczatek troche duzo. ale 2x po 300Ha mozna by bylo zrobic,siac rzepak i pszenice.doprowadzenie ugorow do uzytku nie jest trudne i wystarczy rok.
Ukraina ugor - to jest filmik przedstawiajacy jak ktos tez zaczyna prace na ukrainie , sa tez tam przedstawione ugory takie same jak na tych polach co ja patrzylem.
- kawalki sa rozne,mozna trafic ze w jednym jest 1000Ha ale sa rowniez takie po 50Ha oraz 100Ha,200 czy 500Ha.
jarekw@ - nawozow planowalbym dac 1/3 tego co w polsce gdyz tam nie potrzeba tak duzo.
-tam bym nie wynajmowal ludzi do pracy,wzialbym 2 kolegow z polski i ojca(jak sie uda namowic)
-krasc kradna ukraincy,ale szacunek do cudzoziemcow maja wiekszy niz do rodakow i troche sie ich i jesli juz maja wybierac komu cos skubnac to wybiora ukrainca. Na czas siewu,orki bym byl tam na stale z maszynami a po robocie bym zabieral je do polski. Pozniej tylko ciagnikiem z opryskiwaczem tam pojechac na kolach , zrobic zabiegi i wrocic. ja mam do Rivnego 400Km,do lwowa 250 Km.
-8t pszenicy? hmm, moze to nie dolna granica ale tam srednie wyniki w duzych gospodarstwach to lekko ponad 10t,moze pszesadzilem z 8 tonami,dajmy na to 6-7 to i tak sie wyjdzie na +.
- tak samo jest z pogoda, nigdy nie wiadomo. Tylko jest jeden wielki +. Otoz tam sa takie gleby,sam nie wiem jak je nazwac,jak sie orze to sie wyoruje ,,grodki wapna'' , ziemie nawet w czasie suszy sa na kilku cm w dol wilgotne,pola sa niezdrenowane a nawet przy ulewach woda nie stoi na polu,lecz wsiaka i dlugo sie trzyma pod powierzchnia. Ziemia ukrainska jest bardzo ciekawa i niespotykana chyba nigdzie indziej na swiecei. Tam jest 40% swiatowych zasobow czarnoziemow. Np kolo Dniepropietrowska ziema 3m w dol to czarnoziem,tylko tam jest juz gorszy klimat do uprawy. Region Rivnego i Lwowa charakteryzuje sie prawie identycznym klimatem jak na wschodzei polski, woj,podlaskie,lubelskie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 październik 2009 - 07:46

Ukraina Ciekawy film i widać że nie najgorsze te ugory tzn same trawy i małe krzaczki. no może sprubój na początek z kilkaset hektarami jak masz tam znajomych

#12 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 01 październik 2009 - 10:01

Ukraina A mafia i haracze?? Oni raczej nie maja litości dla cudzoziemców lub swoich :)

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 październik 2009 - 11:00

Ukraina Znajomy z okolic Lwowa był mocno zdziwiony jak u nas zobaczył c-330 z dwuskibowym pługiem. Mówił - detem jedną skibę na pół metra w głąb.

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 październik 2009 - 13:57

Ukraina http://www.estatepor...ntDetail/?a=584 to jest ciekawa propozycja i blisko tego Twojego Hubert.

EDIT: ups stare to ogłoszenie gdzieś też inne znalazłem o pow 3000Ha o proszę tutaj http://eagra.pl/imm-...lne-na-Ukrainie

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2009 - 14:46

Ukraina mickas@ jaki haracz?? jaka mafia?? Ty naprawde myslisze ze tam jest jak w amerykansich filmach ze na kazdym kroku spotykasz ludzi z bronia ktorzy jak widza inwestora to chca kase?? spoko..mysl tak dalej. Nie badz naiwny i nie wierz w te bajki. To kompletna bzdura, Na ukrainie panuja podobne zasady i prawa jak w polsce , tylko ze ogolny wyglad ukrainy to jakies 20-40 lat wstecz,w porownaniu do Polski.

dawidg2@ CZERNICHOW,ZYTOMIERZ leza daleko na wschod a tam sa juz mniej przyjazne warunki uprawowe, zimy sa ostre i zimne a lata suchsze i gorace. Mnie interesuje to co jest kolo Rivnego i Lwowa. W dodatku ogloszenia internetowe sa OK,lecz tam trzeba placic posrednikowi slana kase,za zalatwianie formalnosci. Ja do nich tylko dzwonilem i pytalem jak to by sie odbywalo praktycznie,przewoz maszyn , robota, o wspomniania wyzej ,mafie' tylko nie doslowinie:P pytalem czego najbardziej sie obawaic i odpowiedziano ze pogody:P

#16 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 01 październik 2009 - 15:24

Ukraina Nie naoglądałem sie filmow tylko mowie co wyczytałem w innym temacie o takim pomysle .

#17 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 październik 2009 - 15:52

Ukraina Podałem tylko to co znalazłem orientacyjnie. wegług mapy to Żytomierz jest kawałek za Rivne ale mniejsza oto. Szczerze to nieznam wogóle Ukrainy tylko mnie zaciekawiłeś tym i że te ziemie się tam marnują i to że taka przepaść cenowa jest między Polską a Ukrainą w cenach ziemi rolnej.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2009 - 16:10

Ukraina Gdyby UE tam dotarla to napewno ceny bylyby , hm? mysle ze nawet drozsze niz w Polsce. Nie oszukujmy sie ale tam sa naprawde dobre ziemie i chyba jedne z najlepszych na swiecie.
Micas napawde nie ma tam zadnej mafi,to jest wymysl ludzi.
Fakt :) zytomierz jest blisko, pomylilo mi sie z Zytomirem czy jakos tak.

#19 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 październik 2009 - 16:22

Ukraina Dobre ale jakoś na wszystkich nikt nie uprawia więc to też zastanawia trochę. Jakbyś potrzebował wspólnika to się zgłoś :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 październik 2009 - 16:24

Ukraina mafia nie mafia, ale bez łapówki, to tam nic nie załatwisz. Im większa kasa tym wyższe łapówki. Wiem to z własnego doświadczenia...