Skocz do zawartości

Zdjęcie

dopłaty 2009

287 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 październik 2009 - 22:26

dopłaty 2009 Odwoływał sie ktoś od decyzji??

Była u mnie kontrola foto i mi zaniżyli powierzchnie o 37 arów :) :). Są wypisane działki na których są błędy i są to działki pod drzewami. Wiec wiadomo czemu na foto wyszło mniej. Tylko jak się od tego odwołać??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dopłaty 2009 Dzisiaj, 09:54
  •  

#22 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 16 październik 2009 - 04:11

dopłaty 2009 U mnie też pozmniejszali powierzchnie do dopłaty (w sumie 27 arów) i nie tylko tam gdzie są drzewa. Tak się zastanawiam jak to wymierzyli.
Ja tam z metrówka po polu nie będę biegał.
Powierzchnie podawałem z wypisów. W większości na działkach ewidencyjnej mam i pola i TUZ. Więc tam gdzie jest mniej pola powinno być więcej TUZ i odwrotnie. A spece z agencji tam gdzie jest mniej to zmniejszyli. Ale już jak działka większa niż zadeklarowana we wniosku to nie dołożą po kontroli.

Ja się nie odwołuje szkoda czasu kwota niewielka a i po odwołaniu to pieniądze by pewnie w czerwcu wypłacili.

Edytowany przez andrzej2110, 16 październik 2009 - 09:09.
cytowanie poprzedniego posta

#23 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 październik 2009 - 08:40

dopłaty 2009 co roku agencja miała zastrzeżenia do kawałka pola dokładnie nie pamiętam powierzchni i co roku trzeba był się stawić w tej sprawie na wyjaśnienia i ten kawałek co roku był wyjęty, jak w tym roku się go pominęło we wniosku t było wezwanie z agencji dlaczego nie ma go wpisanego bo dopłata na niego się należy i bądź tu mądry

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 październik 2009 - 09:47

dopłaty 2009 No właśnie. Skoro była kontrola to chyba powinny być wyniki wszystkich działek a nie tylko tam gdzie jest napisane więcej. Jedna działka ewidencyjna jest jedno działko rolno. z jednej strony las, z drugiej droga, z trzeciej rów a z czwartej miedza. Powierzchnia ewidencyjna 76 arów. Według ich pomiarów jest chyba 72. Działka jest cała uprawiana jeszcze trochę się droga pod orała i las.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 779 postów

Napisany 16 październik 2009 - 15:45

dopłaty 2009 U mnie na 4 działkach pomniejszyli, a na jednej powiększyli.
Sprawa wygląda tak że są rolnicy którzy zadeklarowali np. 1 ha i była w czerwcu czy lipcu kontrola i zmierzyli 1 ha. miesiąc dwa temu dostali pismo, że na tej działce jest mniej niż 1 ha np. 0,99. Co prawda wielu takich nie ma, ale się zdarzają dużo więcej jest takich którzy dostali pisma że ich działki mają w rzeczywistości kilka czy kilkanaście arów mniej niż to jest w rzeczywistość.
z tego co się dowiedziałem to można o ile w biurze powiatowym jest dobra wola to wyprostować tak długo do buki nie wyślą decyzji o naliczeniu płatności do beneficjenta. Jednak rzadko to się udaje, zostaje wiec tylko odwołanie dopiero po otrzymaniu decyzji o płatnościach (jest na to 2 tygodnie), które zapewne skończy się w sądzie. 99% że rolnik wygra sprawę z powodu tego że agencja nie ma aktualnych ortofotomap a jak ma to z jednego dnia a co się działo wcześniej czy później to już wie tylko rolnik.
Jedno jest pewne agencja będzie musiała najpierw podać o jaki obszar na działce ewidencyjnej chodzi, dopiero wtedy rolnik będzie mógł się do tego odnieść i wytłumaczyć. W tłumaczeniu akurat każdy sobie poradzi w razie czego ktoś na AF pomoże.
Wiem że większość rolników chce mieć spokojne życie i podpiszą wszystko lub nie złożą odwołania byle by nie trzeba iść do sądu i mieć kolejny problem na głowie. Jednak moim zdaniem jakiś urzędas siedzi sobie za biurkiem i kroi po kawałeczku działki co by rolniki mniej pieniędzy dostał bo czymś trzeba załatać dziurę w budżecie. Gdyby jednak choć co 10 z nas się odwołał to zrobił by się w końcu z tym porządek bo kto będzie płacił koszty sadów za winy urzędników. Panowie do boju

#26 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 październik 2009 - 21:10

dopłaty 2009 A ja powiedziałem w biurze że mam to gdzieś bo ich system mierzenia nie jest legalny i nie mają do tego uprawnień bo od kiedy ortofotomapa/GPS jest miarodajna (mierniczy geodeta ma atestowany sprzęt i tylko ta grupa jest uprawniona do pomiarów grunów a nie widzimisię agencji która daje kasę) a te ćwoki z armiru co mają? GPSy za 500PLN mają one atestację do pomiarów? Sorki ale mi wyszło dokładnie 10 arów i nie mogli nic powiedzieć bo nie zmniejszy mi to płatności (10arów to jest granica do której nic nie robią) ale powiedziałem im że jak się nie podoba to niech ruszy d*pę biuro kontroli na miejscu. Był koniec rozmowy bo im się nie chce jechać i jakby mieli każdego sprawdzić komu znaleźli choćby kilka arów to by musieli dłużej pracować a urzędnik nie jest do tego zdolny w PL.
Po prostu ARiMR ma problem z kasą bo jest jej mało i chce odebrać co się da.
Niestety miny im marnieją jak usłyszą że robią to nielegalnie bo GPSy nie mają atestacji, że ortofotomapa nie służy do pomiarów miarodajnych i chętnie pójdę do sądu bo jedyny sposób na pomiar działki zgodny z Polskim prawem to uprawniony mierniczy (sorki ale mieszkam w PL i obowiązuje mnie prawo polskie a nie to co mysli sobie pracownik armiru na podstawie danych z Brukseli). Kilka spraw w sądach i przestaną cwaniakować (wyjdzie że mają zapłacić a nasze prawo będzie musiało być znowelizowane aby było zgodne z UE).
Żeby było jasne, ARiMR neguje to że uprawniony mierniczy wymierzył dobrze działkę. To tak jakby ARiMR negował że autoryzowany salon Forda sprzedaje samochody marki Ford.

Problem pojawił się gdyż urzędnik w naszym kraju chce być świętszy niż sam papież. Szło o to że ludzie (obszarowcy po 2-10tys ha) pozgłaszali działki wg danych ewidencyjnych a z ortofotomap dla takiego jednego u nas brakuje ponad 50hektarów bo od czasów PGRów który on przejął nikt słupków granicznych nie wstawiał a za czasów PGRów niejeden artysta odorał sobie co roku po te dwa przejazdy pługiem od PGRu.
Wiecie panowie, 2 ary z działki to się zdaża ale u nas goście po 10-20 metrów odorali dla PGRów. Teraz jak gość zgłosił ileś gruntów a brakuje mu 50ha no to policzcie sobie ze 50ha po te 600PLN to trochę kasy jest kasy która mu się nie nalezy bo nie uprawia tej ziemi bo mu ją odorano. Niestety nasz urzędnik nudzi się i szuka dziury w całym i różnice 1 ara widzianą na ortofotmapie sprzed kilku lat uznaje za istotną mimo że grunt jest już inaczej użytkowany (wyciąłem parę krzaków i wiem że mapy nie są aktualne). Owszem problem powinien zostać rozwiązany przez wznawianie granic co np ja będę sukcesywnie robił (brakuje mi z 5-7 słupków) i ciekaw jestem jak ARiMR zareaguje jak oni mi stwierdzą że w działce brakuje 2 arów a ja im rachunek za wznowienie granic i niech sobie sprawdzają i negują to że uprawniony mierniczy zrobił źle obmiar. Sprawa w sądzie będzie wyglądać ciekawie, przyznacie sami, uprawniony geodeta kontra pracownik ARiMR. Oczywiscie pokrycie kosztów w przypadku przegranej pójdzie z kasy ARiMR jeśli przegrają,
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 październik 2009 - 21:22

dopłaty 2009 U mnie ta kontrola była niby 25 sierpnia. Ale to nie zmienia faktu ze las i drzewa na rowach zasłaniają pole.

Z tego co słyszę na wsi to sporo osób ma pozaniżane powierzchnie przez agencje.

bullet_black.png

#28 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 16 październik 2009 - 21:28

dopłaty 2009 @andrzej2110
Ale drzewa są na Twoim? Niech mi z ARiMR dadzą na papierze, że drzewa przydrożne są powodem zmniejszenia mojej płatności a zakładam sprawę w sądzie dla właściciela drzewa przydrożnego niech mi płaci różnice którą tracę przez to drzewo albo niech je wycina. Oczywiście ARiMR będzie wezwana do sądu i ciekawie to będzie wyglądać bo przecież ARiMR jest też płatnikiem programów R-S gdzie ma być zwiększona ochrona przyrody (moje uproszczenie) itp a tutaj w wyniku ich działań trzeba będzie wycinać bo ja się nie zgodzę dostać mniej kasy.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#29 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 październik 2009 - 21:37

dopłaty 2009 Zależy gdzie. Większości moje.

bullet_black.png

#30 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 17 październik 2009 - 07:44

dopłaty 2009 geoportal.gov.pl tu są te mapki to te same co w ARIMR (ktoś je podał na na AF w temacie mierzenie pól bo nimi mozna mierzyć i korzystam :) )

Co do agencji nie dziwcie się im że tak skrupulatnie liczą w końcu za coś im płacą i za coś mogą polecieć. Zresztą muszą działać wg przepisów i rysowanych przez nas czerwonych lini to wg nich ustalamy powierznię i nimi się kierują urzędnicy przecież na mapkach dopłat były np te wystające korony drzew to rysowałem po miedzy prawie przez środek tych koron.

I mając ta mapkę u nas na Warmi widać jak sa miedze poprzeciągane z 5 m nawet ale na szczęście nie wszędzie , a jeszcze ile drogi uprawianej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 październik 2009 - 18:08

dopłaty 2009 A jeśli moje mapki były przeważnie zrobione nie bezpośrednio z góry tylko lekko z kierunku południowego i drzewa przydrożne - głównie ich cień - właził mi na pole? Ja rysowałem po granicach geodezyjnych bo większość słupków jest ale wytłumaczyć pracownikowi ARiMR że to cień to jest problem a przyjechać i sprawdzić to im sie nie chce.

A przyorania dróg na Warmii to faktycznie problem - ostatnio przeglądałem jedną mapkę i znalazlem tam drogę której nie ma a mapka aktualna - goście sobie zaorali.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 październik 2009 - 18:11

dopłaty 2009 U mnie we wsi zamiast drogi wykopany jest rów :)

bullet_black.png

#33 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 03 listopad 2009 - 21:42

dopłaty 2009 Do mnie jeszcze decyzja ONW nie dotarła i sąsiad mi powiedział że ja już w tym roku nie dostanę bo już przez 5 lat dostawałem. Czy to prawda że ONW płacą tylko przez 5 lat??

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 21:47

dopłaty 2009 Ja ONW mam od samego początku i dostałem i dalej będę dostawał, będę zaznaczał żeby dawali.

bullet_black.png

#35 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 03 listopad 2009 - 21:50

dopłaty 2009 Czyli pewno decyzję dostanę później i jak co roku dopłaty dostaję prawie na końcu:/

#36 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 16:22

dopłaty 2009 Tak ale pomiar z nieba nie uwzględnia górek i pagórek no i przez to moim zdaniem powierzchnia się zmniejsza.

#37 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 16:27

dopłaty 2009 Pomiar za pomocą GPS tak samo.

bullet_black.png

#38 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 11:13

dopłaty 2009 A czy dostał juz ktos jakas decyzje? Nie liczac ONW>

#39 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 11:50

dopłaty 2009 żadnych decyzji u nas jeszcze nie rozsyłają.
a miało być tak pięknie :)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 07:57

dopłaty 2009 Ja już kasę za ONW wydałem :)