strzymek

dopłaty 2009

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

A ja powiedziałem w biurze że mam to gdzieś bo ich system mierzenia nie jest legalny i nie mają do tego uprawnień bo od kiedy ortofotomapa/GPS jest miarodajna (mierniczy geodeta ma atestowany sprzęt i tylko ta grupa jest uprawniona do pomiarów grunów a nie widzimisię agencji która daje kasę) a te ćwoki z armiru co mają? GPSy za 500PLN mają one atestację do pomiarów? Sorki ale mi wyszło dokładnie 10 arów i nie mogli nic powiedzieć bo nie zmniejszy mi to płatności (10arów to jest granica do której nic nie robią) ale powiedziałem im że jak się nie podoba to niech ruszy d*pę biuro kontroli na miejscu. Był koniec rozmowy bo im się nie chce jechać i jakby mieli każdego sprawdzić komu znaleźli choćby kilka arów to by musieli dłużej pracować a urzędnik nie jest do tego zdolny w PL.

Po prostu ARiMR ma problem z kasą bo jest jej mało i chce odebrać co się da.

Niestety miny im marnieją jak usłyszą że robią to nielegalnie bo GPSy nie mają atestacji, że ortofotomapa nie służy do pomiarów miarodajnych i chętnie pójdę do sądu bo jedyny sposób na pomiar działki zgodny z Polskim prawem to uprawniony mierniczy (sorki ale mieszkam w PL i obowiązuje mnie prawo polskie a nie to co mysli sobie pracownik armiru na podstawie danych z Brukseli). Kilka spraw w sądach i przestaną cwaniakować (wyjdzie że mają zapłacić a nasze prawo będzie musiało być znowelizowane aby było zgodne z UE).

Żeby było jasne, ARiMR neguje to że uprawniony mierniczy wymierzył dobrze działkę. To tak jakby ARiMR negował że autoryzowany salon Forda sprzedaje samochody marki Ford.

 

Problem pojawił się gdyż urzędnik w naszym kraju chce być świętszy niż sam papież. Szło o to że ludzie (obszarowcy po 2-10tys ha) pozgłaszali działki wg danych ewidencyjnych a z ortofotomap dla takiego jednego u nas brakuje ponad 50hektarów bo od czasów PGRów który on przejął nikt słupków granicznych nie wstawiał a za czasów PGRów niejeden artysta odorał sobie co roku po te dwa przejazdy pługiem od PGRu.

Wiecie panowie, 2 ary z działki to się zdaża ale u nas goście po 10-20 metrów odorali dla PGRów. Teraz jak gość zgłosił ileś gruntów a brakuje mu 50ha no to policzcie sobie ze 50ha po te 600PLN to trochę kasy jest kasy która mu się nie nalezy bo nie uprawia tej ziemi bo mu ją odorano. Niestety nasz urzędnik nudzi się i szuka dziury w całym i różnice 1 ara widzianą na ortofotmapie sprzed kilku lat uznaje za istotną mimo że grunt jest już inaczej użytkowany (wyciąłem parę krzaków i wiem że mapy nie są aktualne). Owszem problem powinien zostać rozwiązany przez wznawianie granic co np ja będę sukcesywnie robił (brakuje mi z 5-7 słupków) i ciekaw jestem jak ARiMR zareaguje jak oni mi stwierdzą że w działce brakuje 2 arów a ja im rachunek za wznowienie granic i niech sobie sprawdzają i negują to że uprawniony mierniczy zrobił źle obmiar. Sprawa w sądzie będzie wyglądać ciekawie, przyznacie sami, uprawniony geodeta kontra pracownik ARiMR. Oczywiscie pokrycie kosztów w przypadku przegranej pójdzie z kasy ARiMR jeśli przegrają,


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie ta kontrola była niby 25 sierpnia. Ale to nie zmienia faktu ze las i drzewa na rowach zasłaniają pole.

 

Z tego co słyszę na wsi to sporo osób ma pozaniżane powierzchnie przez agencje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@andrzej2110

Ale drzewa są na Twoim? Niech mi z ARiMR dadzą na papierze, że drzewa przydrożne są powodem zmniejszenia mojej płatności a zakładam sprawę w sądzie dla właściciela drzewa przydrożnego niech mi płaci różnice którą tracę przez to drzewo albo niech je wycina. Oczywiście ARiMR będzie wezwana do sądu i ciekawie to będzie wyglądać bo przecież ARiMR jest też płatnikiem programów R-S gdzie ma być zwiększona ochrona przyrody (moje uproszczenie) itp a tutaj w wyniku ich działań trzeba będzie wycinać bo ja się nie zgodzę dostać mniej kasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zależy gdzie. Większości moje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

geoportal.gov.pl tu są te mapki to te same co w ARIMR (ktoś je podał na na AF w temacie mierzenie pól bo nimi mozna mierzyć i korzystam :) )

 

Co do agencji nie dziwcie się im że tak skrupulatnie liczą w końcu za coś im płacą i za coś mogą polecieć. Zresztą muszą działać wg przepisów i rysowanych przez nas czerwonych lini to wg nich ustalamy powierznię i nimi się kierują urzędnicy przecież na mapkach dopłat były np te wystające korony drzew to rysowałem po miedzy prawie przez środek tych koron.

 

I mając ta mapkę u nas na Warmi widać jak sa miedze poprzeciągane z 5 m nawet ale na szczęście nie wszędzie , a jeszcze ile drogi uprawianej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A jeśli moje mapki były przeważnie zrobione nie bezpośrednio z góry tylko lekko z kierunku południowego i drzewa przydrożne - głównie ich cień - właził mi na pole? Ja rysowałem po granicach geodezyjnych bo większość słupków jest ale wytłumaczyć pracownikowi ARiMR że to cień to jest problem a przyjechać i sprawdzić to im sie nie chce.

 

A przyorania dróg na Warmii to faktycznie problem - ostatnio przeglądałem jedną mapkę i znalazlem tam drogę której nie ma a mapka aktualna - goście sobie zaorali.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie we wsi zamiast drogi wykopany jest rów :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Do mnie jeszcze decyzja ONW nie dotarła i sąsiad mi powiedział że ja już w tym roku nie dostanę bo już przez 5 lat dostawałem. Czy to prawda że ONW płacą tylko przez 5 lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja ONW mam od samego początku i dostałem i dalej będę dostawał, będę zaznaczał żeby dawali.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Czyli pewno decyzję dostanę później i jak co roku dopłaty dostaję prawie na końcu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Tak ale pomiar z nieba nie uwzględnia górek i pagórek no i przez to moim zdaniem powierzchnia się zmniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pomiar za pomocą GPS tak samo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

żadnych decyzji u nas jeszcze nie rozsyłają.

a miało być tak pięknie :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja też :)

żadnych decyzji u nas jeszcze nie rozsyłają.

a miało być tak pięknie :)

 

W tamtym roku znajomy kasę dostał w grudniu a decyzja przyszła w maju :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

U mnie już dziś przyszła decyzja o dołatach bezpośrednich, a na ONW to decyzja pod koniec września już była ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie dzis przyszła decyzja mi wychodzi 877zł zgroszami za ha z dopłata do trwałych urzytków zielonych wam tez przyszło z decyzja ze miezyli pola i w moim przypadku prawie wszystkie dzałki miałem zawyzone na 24,58ha odrocili mi 22ary pisze i niewiem jakim cudem bo pole było miezone gps i sie wszystko zgadzało z wypisem z rejestru gruntów zreszta jak miałem kontrole na miejscu tez sie wszystko zgadzało a teraz przychodzi pismo ze pomiejszaja mi dopłaty o 22ary złodzejstwo


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

jan2130

możesz się odwołać, odwołanie ponoć nie ma wpływu na to kiedy dostaniesz dopłaty.

Jeśli się odwołasz to najważniejsze że agencja będzie musiała odpisać o które 22ary chodzi wtedy ty będziesz mógł się do tego ustosunkować, bo teraz nie wiesz o co agencji chodzi

Na odwołanie masz 14 dni od otrzymania decyzji z agencji, później nie będziesz miał takiej możliwości brak odwołania będzie świadczył o tym że zgadzasz się z tym co dostałeś na decyzji.

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Na ONW decyzję dostałem 3 tyg. temu a na resztę dzisiaj.Ale kasy jeszcze nie-może i dobrze

to na dłużej starczy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj