strzymek

dopłaty 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ukasz52    17

U mnie już wszysko przyszło, ONW ,rolnośrodowiskowe i obszarowe w jeden dzień i jutro już nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

W agrobiznesie rożne kity pociskają, kiedyś mówili że Fabryka Bioagra będzie przerabiać tylko kukurydze importowana bo taniej, a kupują kukurydze m.in. od naszej grupy producentów. Wiec nie wieżę że będę miał kasę na koncie jak nawet decyzji nie mam :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Moja mam juz dostała całosc :blink: ONW to chyba koniec grudnia decyzje koniec listpada lub poczatek grudnia . JA czekam na RS i obszarowe decyzja z grudnia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

wczoraj wpłynęły na konto,

jak to stasiex parę postów wyżej napisał będzie na jakąś mikroiwestycję, ładowacz, może jeszcze jakaś sieczkarnia jednorzędowa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

my tez wczoraj dostalismy kase a decyzje 2 grudnia czyli 2 miechy czekalismy :blink:


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My decyzje dostaliśmy 24.12.2009r.Kasa za rolnośrodowiskowe przyszła,ale dopłata cukrowa i bezpośrednia jeszcze nie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i ja się w końcu doczekałem. Pieniądze wpłynęły wczoraj ale tylko za bezpośrednie, bo decyzji ONW jeszcze nie dostałem. Decyzja wystawiona była 9 grudnia. Rata kredytu spłacona, głowa spokojniejsza. Jeszcze tylko kupić z 60 bel sianokiszonki i po pieniądzach.

Pozostało mi jeszcze czekać na decyzję i pieniądze za ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

po ile kupujesz kiszonke ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Biały2005; płacę po 80zł za balot 120x120 I pokos. Bele są dobrej jakości, bo z siewnych łąk. Transport za 30km w cenie. Trochę drogo jak dla mnie, zważając na to, że w minionym roku(2009) plony były lepsze nawet o 30%. Były czasy, kiedy podobno trzeba było płacić po 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

ja w zeszłym roku na początku lutego płaciłem 110za belkę 120 x 120 kiszonki ale dopłaty już były miałem właśnie więc kasa była a póki co nie ma :blink:


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

łaki polne ?? U nas jakby kto dał po 70 to bym sprzedał 50-70szt. Tyle ze łaki raczej torfowe ale przesiewane co jakis czas.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

U mnie już wpłynęły dostałem decyzje w połowie grudnia, znając życie rozejdą się bardzo szybko bo muszę maszyny kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

ja dostałem decyzje w połowie grudnia a dopłate dopiero tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Ja się cieszyłem że dostałem decyzję(jeszcze na początku grudnia),myślałem że kasa szybko będzie a tu po dziś dzień ani widu ani słychu.Ciekawe kiedy w końcu będzie?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

u mnie tez juz na koncie wszystko dokładniej w piatek przyszło a decyzja z podstawowych z 10 grudnia a z ONW z 29 grudnia ale wszystko przelali naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Wszyscy piszą o decyzjach, które zostały wydane przed nowym rokiem, czy dostał ktoś może decyzje po nowym roku? a może ktoś z was ma już kasę z decyzji z nowego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

z tego co mówili to decyzje wszystkie miały być do końca roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W tym roku był szok. Do mnie dopłata doszła w grudniu (dobrze że euro było droższe- parę złotych dostało się więcej) :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Kurs euro jest dla wszystkich jednakowy i jest brany bodajże z 30 września....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

A u mnie ani obszarówki, ani ONW. Pewnie jestem w tych 14% którym jeszcze nie wypłacono ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Dzis sie dowiedziłem ze na moje konto wpłynełą obszarówka i RS ;[ Chyba pod koniec zeszłego tygodnia lub poczatek tego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj