Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Orkan

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
17 odpowiedzi na ten temat

#1 doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • 7755285

Napisany 29 wrzesień 2009 - 17:38

Witam Czy orkan bedzie dobrym rozwiazaniem do koszenia trawy tak co 2 dnia i dawania jej krowom na zielonke? Mozna tam odlaczyc te noze tnace trawe?
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 nostradamus

nostradamus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • 4666039

Napisany 29 wrzesień 2009 - 19:05

nie ma mozliwości odłaczenia tych noży bo one ucinaja i rozdrabniaja mase zielona, a pozatym orkan to straszny śmieciuch lepiej kupiś przyczepe samozbierająca polska za pare groszy

Edytowany przez andrzej2110, 30 wrzesień 2009 - 10:38.
cytowanie posta wyżej

• 0

#3 ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • 10600603

Napisany 29 wrzesień 2009 - 19:56

ja zbieram zielnokę z wałków i kładę w pryzmę i zakiszam. ale wątpię by dobrze było takim czymś ciąć z pna, bo wałek trawy z ziemii poderwie, a ścianać z pnia będzie dosć nierówno i mala prędkośc robocza, na dużych nierównościach będzie katastrofa. poza tym współczuję manewrować takim zestawem-ciągnik+orkan+przyczepa-czyli ok 12m,( i cofnąć takim łamańcem to prawdziwa sztuka, a raczej łut czszęscia i nauka cierpliwości :) ) po jakiejś małej lączce-bo duże kawałki sądzę ze przeznaczasz na zbiór na zimowe zapasy.
  • 0
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#4 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 10:42

Ciołem w tym roku orkanem pszenice na kiszonkę. Manewrowość zestawu taka sobie. Na allegro widziałem orkany po około 4 tys w dobrym stanie. Jakieś 6 km odemnie był za 4,5 prawie nowy. Ja kupiłem przyczepę samozbierającą za 5 tys z 35 nożami :)
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#5 pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:02

Zastanawia mnie czy taki ciągnik jak t-25 poradzi sobie w orkanie bo widziałem jak na sąsiedniej wsi gość takim zestawem kosi.Jaka jest wydajność przy użyciu takiego ciągnika ? kosił wysokie i gęste żyto około 70cm.

może trochę nie w temacie ale innego nie znalazłem. proszę o odpowiedź
  • 0

#6 arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • 8251752

Napisany 08 grudzień 2009 - 22:20

władek jest za słaby do tego wynalazku. ja miałem orkana skosiłem nim 11ha żyta ursusem c 385 bez żadnej awarii nawet najmniejszej tylko podstawą było smarowanie łożysk. sprzedałem go i jeszcze zarobiłem na nim 600zł. jedynym mankamentem jest to że orkan idzie stosunkowo ciężko i brak hudraulicznej regulacji cięcia daje o sobie znać. brakowało mi też trochę sprzęgła kierunkowego ale dało się z tym żyć. obecnie mam sieczkarnie new holland która bierze 1,7m i ma czydrauliczną regulacje wysokości cięcia a układ ma taki jak obecnie produkowana junkkari tupla Sieczkarnia Kosiarka Zbieracz pokosu JUNKKARI Nowa (772785362) - Aukcje internetowe Allegro a dałem za nią 5tys.
  • 0

#7 tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • 6411112

Napisany 08 grudzień 2009 - 23:21

a nie lepiej kupić zachodni okran o wiele wydajniejszy i bardziej skrętny od polskiego i ma możliwość na zakrętach sterowanie rurą wyrzucająca kiszonkę
  • 0

#8 mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • 8085074
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 12 styczeń 2010 - 08:24

według mnie powinienes kupić ten orkan ale material nie bendzie taki rozdrobniony jak po sieczkarni ... hmm manewrować tez bendzie ciezko ale nie az tak:)
  • 0

#9 BAGHIS1

BAGHIS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 09:00

Interesuje mnie czy orkan produkcji Akpil to dobry sprzęt i czy da radę zbierać nim trawę przewiędnięto z pokosów i czy to prawda że po tym sprzęcie pozostaje straszny bałagan na łące (chodzi mi o słabo pozbieraną lub ściętą trawę) oraz jak rozdrobniony jest materiał po tym sprzęcie, bo planuję zrezygnować z belowania trawy na rzecz kiszenia w silosie, a taki orkan oferuje mi do sprzedania mieszkaniec niedalekiej wsi, ale nigdy nie widziałem jak on nim pracuje na łące,- jeśli ktoś wie coś na temat tego sprzętu to proszę o pomoc
  • 0
assasasas

#10 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 12:01

Jak z pokosów chcesz zbierać to kup samozbierającą z nożami. Koszt będzie podobny ale dożo wygodniejszy sprzęt.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#11 KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 marzec 2010 - 13:55

Ja bym tu zaproponował ZAMETA ale to już wydatek ale orkan można odrazu zbierać nie trza przetrząsać tylko odrazu w pryzmę i będzie tez dobre dawanie krowom orkanem ;)
  • 0

#12 emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • 4227046
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 04 marzec 2010 - 20:12

Jak jeszcze nie miałem prasy zwijającej to trawę zbierałem orkanem i na pryzmę, nawet całkiem szybko to szło ale jednak prasą jest o wiele szybciej ;)
  • 0
Deutz is Power!

#13 BAGHIS1

BAGHIS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 20:23

posiadam prasę i zwijałem trawę w rolki ale jest to sprawa, moim zdaniem bardziej kosztowna niż pryzma, w sumie można by kisić zieloną trawę ale taka zwiędnięta jest lepsza, nie planuje przetrząsać pokosów tylko zbierać po kosiarce 2,1m ze spulchniaczem a i jeszcze jedno ktoś wspomniał o firmie ZAMET o co to za maszyna?
O przyczepie też myślałem ale jednak takim orkanem to można jeszcze zielonki prosto do spasania krowom ukosić, za jednym przejazdem a przyczepa sama nie ukosi , no chyba że taka z kosiarką ale to już spory wydatek
  • 0
assasasas

#14 marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 04 marzec 2010 - 20:52

zamet jest to firma produkująca kosiarki połączone z przyczepami samozbierającymi- strona producenta
  • 0
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#15 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 20:57

Z przodu ciągnika kosiarka a z tyłu przyczepa.
  • 0

#16 BAGHIS1

BAGHIS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:19

No to już rozumiem, wiem jak wygląda taka przyczepa z kosiarką tylko nie wiedziałem że są z firmy zamet u nas w okolicy jest taka ale mengele
Co do kosiarki z przodu ciągnika, to trzeba taką posiadać a do tego jeszcze tuz przedni i wom - obecnie nierealne nie posiadam ani kosiarki czołowej ani przedniego tuza przy ciągniku i wom
  • 0
assasasas

#17 rexaw

rexaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 luty 2011 - 16:21

władek jest za słaby do tego wynalazku. ja miałem orkana skosiłem nim 11ha żyta ursusem c 385 bez żadnej awarii nawet najmniejszej tylko podstawą było smarowanie łożysk. sprzedałem go i jeszcze zarobiłem na nim 600zł. jedynym mankamentem jest to że orkan idzie stosunkowo ciężko i brak hudraulicznej regulacji cięcia daje o sobie znać. brakowało mi też trochę sprzęgła kierunkowego ale dało się z tym żyć. obecnie mam sieczkarnie new holland która bierze 1,7m i ma czydrauliczną regulacje wysokości cięcia a układ ma taki jak obecnie produkowana junkkari tupla Sieczkarnia Kosiarka Zbieracz pokosu JUNKKARI Nowa (772785362) - Aukcje internetowe Allegro a dałem za nią 5tys.

NIESTETY SIECZKARNI JUNKKARI TUPLA JUŻ NIE PRODUKUJA od roku :(
czy zna ktos producenta podobnych maszyn? używany rynek to maszyny taarup ,501 lub 502,dc1500 .new holand 339 oraz 342, elho 1700 i powyższa tupla 170 . poszukuje takiej maszyny jesli ktoś ma na sprzedanie to prosze o kontakt 603 821 492
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#18 fidzi

fidzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 07:37

jakie są opinie na temat tej przyczepy z kosiarka z tego zametu jest to dobry sprzęt co możecie o nim napisać ???
Czekam na wasze opinie ???
  • 0