Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas avero 240 vs fendt 5220e

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 18:34

claas avero 240 vs fendt 5220e chodzi Ci o te "aktywne palce" ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas avero 240 vs fendt 5220e Dzisiaj, 17:44
  •  

#22 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2009 - 19:54

claas avero 240 vs fendt 5220e Z tego co kajarze to to się nazywa "aktywny wytrząsacz"
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2009 - 21:09

claas avero 240 vs fendt 5220e W Jd to wiem, że to się nazywa Power Separator.

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 październik 2009 - 22:05

claas avero 240 vs fendt 5220e johny tez to maja, wiec chyba to to :)
ale znow nie znalazlem dzis czasu zeby sprawdzic :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 październik 2009 - 22:33

@mreq moim zdaniem mylisz fakty i to znacznie, ale niech tam bedzie. produkty mf i spolki to nie w 100% to samo co laverda, caly czas to dwa inne koncerny, tzn teraz juz tez do konca nie wiadomo.
claas kupil renowke, a to calkiem co innego, obecnie te ciagniki nie maja juz za wiele wspolnego z renaultem, pozostaly tylko rzeczy, ktore sa na tyle malo istotne iz nie oplaca sie ich zmieniac.
claas pierwsze co zrobil po przejeciu firmy to wprowadzil nowe systemy kontroli jakosci, ja troche liznalem ta nauke i wiem jak wazne to jest przy produkcji seryjnej. to procentuje zawsze tylko potrzeba odpowiednia ilosc czasu by czerpac korzysci.

mi nie chodzilo o stylistyke, nie podobaja mi sie niektore rozwiazania.

rozmawiajac o kombajnach w ogole wypadaloby poznac wreszcie oferte na kombajny AGCO, korbanki sprzedali juz jakiegos?

To nie jest jakaś moja opinia wyssana z palca tylko poza porównaniem specyfikacji bazuję na wypowiedziach dealerów i kolegów którzy pracowali w serwisie korbanka. Challenger i Laverda to jest to samo jak odwiedzam dealera Challengera to zawsze pytam jak się sprawują u ludzi "te żółte Laverdy" :)On nawet nie zaprzecza bo oboje wiemy ze to prawda:P . Fendt nie szedł w kombajny wzorował się na MF-ie a pierwsze ciągniki Claasy były tak samo awaryjne jak Renoult. Dopiero te nowe serie claasa "podobno" są poprawione. Może nie do końca mnie zrozumiałeś:) Chciałem sprostować mój post:) @brzozak - claas kupił renówkę bo nie miał koncepcji na ciągnik, a zawsze lepiej bazować na czymś jak na niczym:) Dobre posunięcie firmy i tyle:)

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 październik 2009 - 23:54

claas avero 240 vs fendt 5220e dobrze to znajdz mi odpowiednika challangera 654-670 w barwach laverdy.
nie wiem dlaczego claas kupil reanulta, ale wiem co w nim zmienil i jakie ma wyniki.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 październik 2009 - 19:06

claas avero 240 vs fendt 5220e Laverda 255 REV - Challenger 645

Jakiś czas temu miałem przymiarkę do kupna Laverdy ale nie mogłem znaleźć przedstawicielstwa w Polsce. Teraz Kalchem ma Laverdy w ofercie bodajże...

#28 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 październik 2009 - 19:23

claas avero 240 vs fendt 5220e Laverda nie posiada odpowiedników dla Challangera 654,658 i 680

#29 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 03 październik 2009 - 20:03

claas avero 240 vs fendt 5220e " pierwsze ciągniki Claasy były tak samo awaryjne jak Renoult "

Co jak co ale nie piszę się ,, Renoult " lecz Renault. A tak nawiasem fajnie się dowiedzieć, że ciągnik który posiadam Renault 75.12 jest awaryjny. Od czerwca zrobiłem nim ponad 200 mth i jakoś żadnych większych remontów nie robiłem. Wszystko co to czyściłem chłodnice i lałem paliwo :) Ale co tam nie będę się sprzeczał, widocznie posiadasz taki ciągnik i ci się psuje jak tak piszesz :)

#30 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 03 październik 2009 - 21:47

claas avero 240 vs fendt 5220e Kolego a co to jest 200 godzin? Gdybys zrobił nim minimum 2000 to dopiero byś mógł stwierdzic cokolwiek. Claasy nie tylko pierwsze były awaryjne...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 październik 2009 - 16:41

claas avero 240 vs fendt 5220e jakie modele sie najwiecej psuja i co w nich pada?

#32 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 październik 2009 - 17:30

claas avero 240 vs fendt 5220e 1. Claas Arion 510. Klient kupił z ładowaczem. Pojechał z powrotem do fabryki z padniętym silnikiem. Dolewał 5 litrów oleju na 8 godzin pracy. Klient odprowadził, dopłacił i kupił 312 Vario. Nigdy nic z claasa. Ma 716 Vario i 312 i jest zadowolony i też myśli o kombajnie Fendt.
2. Awaryjna cała seria Axos, głównie silniki. Nawet u mnie na pokazie 320C dal d...y bo jak zjezdzał z pola to płynęło już za nim.
3. We wsystkich Celtisach i Axosach bez EHR drży podnośnik i to bardzo mocno i jak dotąd nie wymyślili nic na tą przypadłość.
4. Znajomy ma Aresa 816 było kilka awarii hydrauliki do tego wspomaganie. Ma 1000 godzin przebiegu i największą maszynę jako ciąga to 4 skibowy obrotowy KUHN i bierny 3 metrowy uprawowo siewny Kongskild. Do tego znajomy sam mówi że on nie ma tyle mocy co powinien.
5. Ares 657 ATZ ma takie 2óch klientów. Jeden mój bardzo dobry kolega ma własnie ten model. Zmieniano mu obudowę skrzyni biegów bo była jakaś akcja serwisowa, ale bardzo chwali ten ciągnik, ale drugiego kupił NH. U drugiego w tym samym modelu też układ wtryskowy. Pierwsze godziny pracy i ciągnik po 5 minutach gasł. Przyjechali aż sami Francuzi by zobaczyć co się dzieje. Co do ciągników Claas zbytnio poważania na naszym terenie nie mają... Praktycznie we wszystkich które pracują to były minimum jakies 2 poważne usterki.

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2009 - 22:22

claas avero 240 vs fendt 5220e Wybaczcie, że odbiegnę od tematu. Jak wypada seria Axion?

#34 Share domi68s

domi68s

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 październik 2009 - 14:44

claas avero 240 vs fendt 5220e seria E odpada :)
cena 5250L to 92000 euro
czyli po 4,20 to 380 000 netto :)

#35 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 październik 2009 - 22:45

" pierwsze ciągniki Claasy były tak samo awaryjne jak Renoult "

Co jak co ale nie piszę się ,, Renoult " lecz Renault. A tak nawiasem fajnie się dowiedzieć, że ciągnik który posiadam Renault 75.12 jest awaryjny. Od czerwca zrobiłem nim ponad 200 mth i jakoś żadnych większych remontów nie robiłem. Wszystko co to czyściłem chłodnice i lałem paliwo :) Ale co tam nie będę się sprzeczał, widocznie posiadasz taki ciągnik i ci się psuje jak tak piszesz :)

A u mnie stoi właśnie renault "wtedy zrobiłem literówkę wybacz" i na to się zanosi że następnym miejscem jego pobytu będzie złomowisko bo jak mechanik go rozebrał i przedstawił cenę za części do skrzyni to właściciel zwątpił w sens naprawy i od roku już stoi na dworzu a jego licznik jedynie rejestruje zmiany pogody na podlasiu hihi:) :)

#36 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 październik 2009 - 09:46

claas avero 240 vs fendt 5220e Wracając do tematu,
dlaczego nie porównujecie Avero z Fendt'em 5180 E (5 klawiszy, ok. 180 KM) ?
Poza tym ciężko teraz porównywać modele, których jeszcze (w większości) na oczy nie widzieliśmy i ostatecznych cen nie znamy.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#37 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 październik 2009 - 18:08

Wracając do tematu,
dlaczego nie porównujecie Avero z Fendt'em 5180 E (5 klawiszy, ok. 180 KM) ?
Poza tym ciężko teraz porównywać modele, których jeszcze (w większości) na oczy nie widzieliśmy i ostatecznych cen nie znamy.

Czy napewno 92000,za 5250,bo mi powiedzieli 97000 za 5220.Kombajn 225km 5,4m heder.

#38 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 październik 2009 - 10:39

A u mnie stoi właśnie renault "wtedy zrobiłem literówkę wybacz" i na to się zanosi że następnym miejscem jego pobytu będzie złomowisko bo jak mechanik go rozebrał i przedstawił cenę za części do skrzyni to właściciel zwątpił w sens naprawy i od roku już stoi na dworzu a jego licznik jedynie rejestruje zmiany pogody na podlasiu hihi:) :)

Ile za niego cenisz, chętnie go kupię :) Jaki model i co w nim rozsypane ? Hmm, coś niekompletna twa wypowiedź, to twój renault, czy sąsiada z drugiego powiatu ?

"""Kolego a co to jest 200 godzin? Gdybys zrobił nim minimum 2000 to dopiero byś mógł stwierdzic cokolwiek. Claasy nie tylko pierwsze były awaryjne..."""

Kolego rogeryk@, no chyba mogę więcej powiedzieć, niż osoba, która coś tam słyszła, i jest święcie przekonana, że Renault jest awaryjne :)

#39 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:32

claas avero 240 vs fendt 5220e Kolego endrju... Po pierwsze nie było w mojej wypowiedzi nic na temat Renault. Po drugie to słyszałem a nie '' słyszłem''. A po trzecie to Renault którego Ty posiadasz to bardzo dużo się różnił od Claasów które są teraz w sprzedaży... Chociażby silnikiem. jak się nie myle to u Ciebie jest słynny MWM... Co do awarii to w mojej okolicy klient który usługowo kosi kulkurydzę ma taka Renie co stoi na pieńkach i robi za dawcę. Walnął mu tryb od rewersu. Zaśpiewali mu 5 tys więc już jej nie naprawiał, więc jeśli chcesz coś takiego kupić to moge dać Ci namiary. teraz chodzi u niego jeden jeleń i jedna renia do tego 10 Fendtów i MF.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 18 październik 2009 - 11:56

claas avero 240 vs fendt 5220e sorry że w temacie kombajnów ale co ciągników claas
ares 656 04r. 2400 mth, to samo co renault, trochę awarii było

chłodniczka oleju, olej się zmieszał z płynem chłodniczym, na szczęście nic się nie stało, wymieniona na gwarancji
jeden sworzeń zgubiony od podnośnika przez gó....ne zabezpieczenie :)
raz zaciął się rozrusznik, na razie działa
jeden czujnik, coś od rewersu
zapowietrzał się, wymieniony jeden wężyk przy filtrach
dwa wycieki, pocenie się z węża i z pod kapy od rewersu, na szczęście usunięte
ciekł zbiornik paliwa, pokleiłem, tylko dużo rozbierania :)
przód zbyt zbieżny, niestety zebrało trochę bieżnika :) , poprawione
teraz poleciało środkowe łożysko od wału napędowego na przód, na razie chodzi ale niestety zebrało już ze 2mm wału i trzeba będzie napawać :)
coś tez czasami hałasuje w przodku, albo w przedniej zwolnicy, nic dobrego to nie zwiastuje :)
korbanki mi wcisnęli hydraulikę 60 l zamiast 110 l którą chciałem :) :) :)
za słaby podnośnik kv ed 100 4+ z packomatem 2,5m nie da rady podnieść na maxa :)

trochę moim zdaniem tego za dużo na szczęście koszty na razie w rozsądnych rozmiarach, po prostu nie dopracowane jakościowo, zobaczymy co będzie dalej

nh tc 5070 który posiadam, po 550 ha, odpukać bezawaryjny,
następne chyba będzie coś ze stajni cnh,