Zaloguj się, aby obserwować  
kondzio284

Obrzekowka pilnie prosze o szybkie odp.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kondzio284    0

Chciałem zapytac o obrzekowke mam swinie po jakies 20kg i jedna juz zdechła jak je uratowac co kupic co dac pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Zastosuj dietę i podaj domięśniowo Enrofloxacynę 1ml. na 20kg. masy ciała. Napisz jeszcze jakie pasze stosujesz.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Tak jak kolega pisze: Enroxil, można też Linco Spectin. Zalezy jaka obrzękówa. Jak świnia piszczy cienkim głosem i ciężko oddycha to bye bye. Miałem kilka sztuk z opuchlizną powiek i niekoordynacją ruchową, ale wyszły z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jaką temperaturę ciała miały prosiaki? Czy to na pewno była obrzękówka? Zamiast radykalnej diety radziłbym zakwasić paszę dobrym preparatem i ostrożnie dawkować składniki z dużą zawartością białka.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Jak błędy popełniałem i występowała skutkowała penicylina,na QQ-rydzy odchow super polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj