Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82?

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 14:03

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Witam.Szukam Agregatu uprawowo-siewnego do MTZ.Pod Siewnik Poznaniak 2,7m.W gre wchodzi agragat bierny 2,7m.Ziemia IV,V klasa. Rozejrzałem sie za Agro-Masz-em, na agroshow widziałem Rolmako 2,7m ale z wałem packera w nawet dobrej cenie 9200zł.Jakie jeszcze polecacie?oczywiscie w przyzwoitej cenie:)I Jaki wał będzie najlepszy na moje ziemie?Agro-masz ma do wyboru wał rurowy 300 zł,wał packera 1000 zł i jeszcze gumowy 2800zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Dzisiaj, 09:26
  •  

#2 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 15:42

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? cześć.
ja do td80d używam Agro-Maszu z packerem 2,7m + poznaniak, i moja uwaga jaką zauważyłem to na 5 klasie gleby jest zbyt mała średnica wału i lubi się zapychać no ale na szczęście tylko 2 ha takiej mam :) poza tym sprzęt godny polecaenia za te pieniądze robi świetną robotę

Edytowany przez andrzej2110, 29 grudzień 2009 - 15:50.
Cytowanie poprzedniego posta

#3 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 17:56

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Ja mam przy moim agregat 3m Od prywatnego przedsiębiorcy z okolic Śmigla. Nie narzekam na niego, oczywiście jest z hydropakiem. Dałem za niego 7500zł 2 lata temu. Założyłem do niego naszego poznaniaka 2,7 tyle że go trochę przerobiłem na 3m Wystarczy po przesuwać rurki o 1 cm a te na brzegch trochę zmodyfikować i założyć do nich w zamian rurek wąż od odkurzacza...:) no i obrócić koła odwrotnie...:) Rusek idzie z tym zestawem jak burza....

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#4 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 20:52

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Nie wiem czy Packer nie bedzie do MTZ za cięzki.Myśle że rurowy by wystarczył,ale czekam na dalsze rady.

#5 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 21:58

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Wal Packer nadaje sie na gleby ciezke a na twoje to mysleze rurowy wystarczy.

#6 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 22:24

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Też tak sądze ze na moje rurowy byłby odpowiedni.a jeszcze zauważyłem że chyba jest możliwość wyboru miedzy zebami sprężynowymi zagiętymi i prostymi.co dają te proste? Agrofoto.pl Forum -&gt; Galeria -&gt; Wyświetlanie obiektu -&gt; Agro-Masz + Amazone takie jak tu kolega ma przy agregacie.

#7 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 06:36

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Ja mam z tej firmy 3m Skotarek - Maszyny Rolnicze :: Uprawowe, opryskiwacze, pompy i dalem za niego 9.200zł brutto z tego co wiem 2.7m kosztuje 8.700zł brutto

#8 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 wrzesień 2009 - 08:20

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Proste zeby z tego co widzialem nie wyrywaja pozni po plugu bo sie poprostu podczas jazdy przeginaja zdeka do tylu i bija po brylach, natomiast te w ksztalcei "S" są dobre na dobrze zaorane pola i wedlug mnie lepiej rozbryla glebe nizeli proste. Proste sa dobre na strasznie lekkie, bezbryłowe gleby wedlug mnie.
Ja tez planuje kupic agr upr-siewny i tez tak mysle nad agromaszem ale na obu walach strunowych raczej bede bral, jedyne co zrobie to obroce jeden z nich o 180', zeby byl odwrotnie ustawiony w sensie spiral. Ale ostatnio chodzi mi po glowie Agregat z nabudowanym siewnikiem CAMI 3m z POM BRODNICA, to jest super rozwiazanie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#9 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 08:40

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Pacera do mtz'a oduść, Ares z tym wałem i siewnikiem poznaniak o wadze 660kg przodkiem aby ziemi dotyka, a mtz na wale lekkim walei z tym samym siewnikiem to samo co pronar z pacerem.

Miej jeszcze na uwadze podnosnik czy poradzi :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#10 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 10:31

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? U mnie jako takich brył nie ma duzych bo pług mi dobrze kruszy orke.ale wrazie czego wezme z gietymi.
No własnie wczoraj dopatrzyłem się tego z Brodnicy wygląda na dobra maszyne tylko jak to chodzi w pracy bo jeszcze na AF nikt tego chyba nie ma i nie wiem jeszcze jak to cenowo stoi.
@Marcin974- o podnośnik się nie martwie bo podnosi mi jak narazie bardzo dobrze.Agregat uprawowy 4m hydraulicznie rozkładany bez problemu podnosi.moge nawet nagrać film dla niedowiarków:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 11:02

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Ja ciągam MTZ 82 3m Famarol. Podnośnik podnosi dobrze gorzej z stabilnością, ja mam dodatkowe 200kg na przodzie.

#12 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 14:00

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Mam standardowego MTZ 82 na próbę zaczepiłem 3m agregat (dość krótki i lekki włóka dwa rzędy łap wał rurowy)z pustym siewnikiem Amazone D8 450kg i d*pa podnieść podniesie ale z rozłożonym jeździć się nie da, a co będzie na polu z pełnym siewnikiem
Wał pakera jak się oblepi baaardzo ciężko się kręci i waży więcej.

#13 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 23:43

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? A co sądzicie o takim czyms do MTZ:
NOWY AGREGAT Talerzowy +GRATIS Telefon NOKIA !!! (833568768) - Aukcje internetowe Allegro
oczywiscie szerokosc 2.7m.odrazu by był zamiast grubera.jak to sie sprawdza przy siewie,lepsze niż normalny agregat upr.-siewny?

a najbardziej do zakupu przekonuje mnie ten gratisowy telefon:D ;) :blink:

#14 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 grudzień 2009 - 13:14

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? zobacz to MASZYNY ROLNICZE - Rolmako za 13000 zł brutto z wałem rurowym i hydropack :D
jak ci nie przeważy traktorka ;)

#15 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 00:42

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? a kolega wyżej ROLMAKO reprezentuje czy co?

#16 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 07:58

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Eryko@ wszystko ladnie pięknie , tylko ze MTZ nie wytrzyma takiego eksperymentu ;) jak juz to 2 wałki strunowe , 2 rzedy zębów , no i szer.2,7m :D

#17 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 03:50

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Mam do wyboru:
AGRO-MIX Agregat uprawowo-siewny 2,7m (858676177) - Aukcje internetowe Allegro

lub

Agregat Uprawowo-Siewny 2,5 2,7 3,0 4,0m (861721402) - Aukcje internetowe Allegro

ten z agro-mixu wydaje mi się bardziej masywniejszy i chyba z grubszego profilu jest zrobiona rama do hydropaku.Jak Wy widzicie porównanie tych dwóch agregatów?

Aha i jeszcze taka sprawa ze ktoś mi kiedyś podawał nr. tel na przedstawiciela agro-masz-u od którego kupował agregat w bardzo dobrej cenie,nr sie gdzies zapodział a nie pamietam kto mi to pisał ,więc jak by mogła ta osoba się odezwac do mnie na forum albo pw.z Góry dziękuje.

#18 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:02

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Witam koledzy dołącze się do tematu otóż mam MF 690 i poznaniaka 2,7m i myślę nad agregatem uprawowo siewnym do tego zestawu. Jaki polecacie i czy mf da rade. Dodam że mf ma prawie 80KM i jest bez przodka i bez obciążników ile musiałbym go obciążyć. Tereny bez pagórków ziemia ok 4 klasy i 3ej pozdrawiam

#19 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:29

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? Ja bym radził pozbyć się poznaniaka i kupić agregat aktywny rototiler z siewnikiem nabudowanym lub na hydropaku o szer 2,5m koszt ok 12000-15000zł i oszczędność czasu i paliwa za jednym przejazdem pole jest zasiane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 23:26

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82? kolego tyle kasy niestety póki co nie jestem wstanie przeznaczyć, wolałbym coś do tego sprzętu co mam dopasować, jakiś agregat np AGREGAT uprawowo-siewny z hydropakiem (867055348) - Aukcje internetowe Allegro proszę o porady cena jaką chciałbym się ograniczyć to ok 7tys zł