Skocz do zawartości

Zdjęcie

alternator sześciodiodowy a przekaźnik

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 29 wrzesień 2009 - 12:29

alternator sześciodiodowy a przekaźnik witam was drodzy koledzy :) ostatnio się naczytałem dość sporo tematów o alternatorach, i chciałbym rozwiać moje wątpliwości. czy do sześciodiodowego alternatora elmot-u(125p, żuk etc.) trzeba zakładać przekaźnik kontrolki ładowania? jeżeli tak to jaki będzie najlepszy?
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
alternator sześciodiodowy a przekaźnik Dzisiaj, 15:46
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 wrzesień 2009 - 13:35

alternator sześciodiodowy a przekaźnik Tak, taki przekaźnik jest niezbędny. Można zamontować dowolny przekaźnik ze stykiem rozwiernym (NC), lub przełącznym, np. typu 561 firmy ELMOT, lub jego zamiennik. Ten wątek był już wielokrotnie opisywany, są też schematy podłączenia, wystarczy poszukać. Pozdrawiam.

#3 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 29 wrzesień 2009 - 13:48

alternator sześciodiodowy a przekaźnik wielkie dzięki kolego, wiedziałem, że zawsze można na Ciebie liczyć. pozdrawiam. co do schematów to przeanalizowałem większość z tego forum, ale chciałem się dokładnie upewnić, bo w tym gąszczu tematów można się odpowiedzi nie doczekać. dzięki.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 29 wrzesień 2009 - 21:58

alternator sześciodiodowy a przekaźnik Szkoda się dłubać z 6 diodowym, 3 oczka el i 3 diody i masz altek 9 diod i przekaźniki cię nie obchodzą, a 2 to na wirnik idzie minimalny prąd wzbudzenia

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 wrzesień 2009 - 19:08

alternator sześciodiodowy a przekaźnik Prąd wzbudzania zależy od obciążenia alternatora, a nie od tego czy jest to alternator sześcio- czy dziewięciodiodowy. Po to właśnie jest regulator napięcia, który steruje tym prądem. Właściwie reguluje on napięcie zasilające wirnik, które jest "przetwarzane" na prąd. A z tym, że taniej jest zamontować trzy diody wzbudzania to całkowicie się zgadzam. Jednak wymaga to trochę wiedzy i nie każdy sobie z tym poradzi.