Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wałki pionowe czy poziome

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 16:13

Wałki pionowe czy poziome Witam was. Jestem zielony w tym i w kilku innych rzeczach w rolnictwie wiec mam pytania. Jaki typ wałków jest lepszy pionowy czy poziomy i dlaczego? Czy dobrze rozumiem że posów hydrauliczny jest lepszy niz mechaniczny? I ile tonowy rozrzutnik na tandemie pasowałby do ciągnika 80konnego? Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wałki pionowe czy poziome Dzisiaj, 05:57
  •  

#2 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 28 wrzesień 2009 - 16:59

Wałki pionowe czy poziome 1) posuw hydrauliczny rzeczywiscie jest lepszy ponieważ materiał (obornik kompost itp) przesuwa sie w stronę adaptera rozrzucającego równomiernie (cały czas ze stałą prędkoscią) a w przypadku posuwu mechanicznego materiał podawany jest nierównomiernie (porcjami) i stad jego niedoskonałość

2) jeśli zależy ci na bardzo dobrej równomierności rozrzutu to najlepszy w tym jest adapter poziomy - ale jest mało ekonomiczny bo rozrzuca na małą szerokość i ma przez to małą wydajność za to adapter pionowy ma większa szerokość roboczą przez co większą wydajność - jesli miał byś wybór i kase to najlepiej kupić rozrzutnik z dwoma bębnami pionowymi

3) co do ciągnika to podaj jaki to ma być ciagnik - moc ciężar itp
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 17:17

Wałki pionowe czy poziome Fendt 308lsa. Obornik krowi lącznie z bykami i młodzieżą cos koło 60sztuk. Z tego co wyczytałem to wnioskuje że z 6t to będzie ok do niego na początku myślałem że z 8t spokojnie da rade pociągnąć ale czytałem tematy rożne i zwątpiłem. Myślałem nad fortchritt to88. Ale hmm najbardziej też by pasowało możliwość odpięcia adaptera by przystosować rozrzutnik na przyczepę do kiszonki ale tam chyba jest to na stałe zamocowane. Ogólnie to teściu planuje zakup wiec ja tylko szukam informacji i sie dowiaduje co i jak. Pozdrawiam
Ps sprzed miałby być używany
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 28 wrzesień 2009 - 17:24

Wałki pionowe czy poziome ale T088 mozna przerobić na objętościówkę i to nawet konkretnych rozmiarów tylko ze ten twój fendt miał by z nim ciężko
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."