Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza sieczkarnia samojezdna

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 23:13

Najlepsza sieczkarnia samojezdna to tylko świadczy o kupującym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza sieczkarnia samojezdna Dzisiaj, 23:48
  •  

#42 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 20 kwiecień 2012 - 15:14

Najlepsza sieczkarnia samojezdna to prześledź z rok zmiany cen tych samych sieczkarni i zobaczysz ile to idą w dół po sezonie ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#43 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 20 kwiecień 2012 - 21:37

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Za tą kasę poszukaj Forschritta albo nowszą ich wersję case, są tanie jak jesteś z zachodu to zawsze można do Germanii po części skoczyć, w sąsiednim gospodarstwie mają takiego i koleś sobie co roku takim 100ha qq kładzie i zbiera 100ha traw, u nas w firmie są Jaguary jednak cenowo to nie ma szans w tej cenie kupić i odremontować i tak jak zostało napisane powyżej ceny sieczkarni zmieniają się znikomo w skali roku także czy kupisz teraz czy przed sezonem to cena się mało bedzie różnić, tyle, że teraz remont zrobisz sam, a przed sezonem to będzie różnie. Po sezonie 90% sieczkarń ma natłuczone jeszcze na chama ile się da ha i są sprzedawane bez remontu
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 09:50

Najlepsza sieczkarnia samojezdna

wiesz, w usługach poza wydajnością, chodzi też o niezawodność, sprzęt wiekowy za te 100 tyś i tak idzie do remontu, a czy nie walnie coś w sezonie to nie wiadomo. Może napisz, ile mniej więcej jest szansy wykosić na pierwszy czy drugi rok
Ale w tej kasie to tylko NH Ci zostaje, bo inne to można od razu na złom wieść :unsure: niby z oględzin ładne ale jak się zacznie...
Znajomy w styczniu pogonił swojego niuńka, kurcze napisałbyś wcześniej jego była w bardzo dobrym stanie, popytam on trochę handluje sprzętem to może coś pewnego znajdzie

W tym sezonie u siebie bede miał około 20ha + jakieś 60-70ha na zarobku. Za rok u siebie znów ok 20 ha a usług myślę że bedzie coraz wiecej.
Udało mi sie sprzedać trochę starych gratów wiec do stówki moge dorzucić kolejne $$$. Tak wiec kwota przeznaczona na sieczkarnie bedzie 125-130 tys. brutto

#45 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 kwiecień 2012 - 13:23

Najlepsza sieczkarnia samojezdna To tak do 130-140ha zawieszany kemper da radę w 3 tygodnie kwestia konia przy nim koleś który ostatnio kupił u Ojca rozpłodnika kosi rocznie u siebie jd6930 +kemper 1,2m to twierdzi, że wydajność to ok 35t/h w zależności od pola i kukurydzy -/+ 5t tyle, nie wiem, może fakt iż potrzeba na niego dodatkowy ciągnik trochę zniechęca, ale nowe zawsze dłużej popracuje bezawaryjnie niż 20 letnie.
Zobacz jak ze zróżnicowanie ( nie wiem jak tam z nim jest bo Mnie to nie interesuje) jak ruszy to masz 100 koła (50%) także masz sieczkarnię i siewnik do qq (170 tyś) czyli dotacja 85 tyś. Ja na tyle ha to bym wieszaną brał. Bo kosząc 0,6ha/h to te 120ha obskoczysz w 3 tygodnie.A za 5 lat jak będziesz miał wyrobioną pozycję na rynku to zmienisz na coś większego i nowszego.
z claasa to coś z 600 pewnie by kipił ale nie wiem jak z remontem, kurna trudny wybór, a masz czym odwieść? bo to też ważne, do wieszaka to dwie przyczepy z nadstawkami starczą a do samojezdnej to 3-4. Czasami lepiej wykosić mniej ale zarobić więcej.Ja Ci się zacznie nie daj boże coś walić to następnym razem mogą nie chcieć brać na usługę
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 14:04

Najlepsza sieczkarnia samojezdna http://www.traktorpo...et_currency=PLN Polecam tą sieczkarnie ale tylko do 4 rzędów bo przy 6 nie zdała egzaminu dlatego po 1 sezonie wróciła do niemiec a przyjechała 7400. Ma wstawione nowe oryginalne noże i stalnice. Silnik ok. skosiła w polsce tylko 100h bo był problem z zapychaniem sie, jak póżniej się okazało wina była w złej rynnie przed gniotownikiem. Gniotownik w idealnym stanie. Z tego co wiem to dla szefa dali w rozliczeniu za nią 15 tyś euro a wystawili za 20