klejnus

Najlepsza sieczkarnia samojezdna

Polecane posty

Jaką sieczkarnię wybrać? Planuję zakup na najbliższy sezon i juz trzeba zaczynać sie rozglądać. Mam do dyspozycji 100tys, max 110. Nad jakimi markami sie zastanawiać? Myślałem nad claas, nh, lub jd. Które polecacie i dlaczego? Jak jest z ich awaryjnością, częściami, spalaniem, wydajnością itp. Proszę użytkowników o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9090    0

moim zdaniem najlepsza jest claas choć droższy w zakupie to tańszy w eksploatacji od innych

Edytowano przez lukaczmarek
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja planowałem kupić claas jaguar 970, ale zdecydowałem że bardziej opłaca się wynajmować firmę. Koszt tej sieczkarni rok temu wynosił ponad milion PLN, ale moim zdaniem są to najlepsze sieczkarnie i są wielokrotnie sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

dla niego to nie trzeba siku czy bruder dużo nie wykosi

950 za czasów korbanka kosztował 240 tyś € do wyrwania za 230,Ale dołożyć do niego Orbisa, 4x4 i telematis, kwantymetr, centralne smarowanie, cebisia i kilka pierdół to 1 mln zł to stanowczo za mało, teraz 950 kosztuje 255 tyś € w podstawie, także 970 to koszt rzędu 300 tyś € na wyjściu także rmiecz8 po raz kolejny udowadnia, że to 8 to liczba jego lat, gdyż do 970 bez 1,5 mln nie ma co podchodzić :D

 

moim zdaniem najlepsza jest claas choć droższy w zakupie to tańszy w eksploatacji od innych

9090 a masz claasa? bo jakoś wyposażyć JD czy Krone to ceny porównywalne, z tego co znamjomi mówią o jd i krone w eksploatacji wypadają bardzo podobnie do Ojca Jagi

 

 

Jaką sieczkarnię wybrać? Planuję zakup na najbliższy sezon i juz trzeba zaczynać sie rozglądać. Mam do dyspozycji 100tys, max 110. Nad jakimi markami sie zastanawiać? Myślałem nad claas, nh, lub jd. Które polecacie i dlaczego? Jak jest z ich awaryjnością, częściami, spalaniem, wydajnością itp. Proszę użytkowników o porady.

 

Proponowałbym nh wyjdą najtaniej w zakupie (nh są najtańsze w zakupie nowe i z drugiej ręki także wyrywasz taniej) i kupisz najmłodszą o najmniejszym stażu pracy, z awariami z tego co się orientuję to już zależy od modelu, z claasa to 830 Ojca sprawowała się bez zarzutów dopóki jej nie podpalili <_<


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad nh ale u mnie w okolicy nikt nie ma i troche sie boje, bo nie wiem jak sie sprawują. Cenowo za to wypadaja lepiej niz claas. Z tego co sie orientowałem to nie wchodzi w gre 830 czy modele z tej serii bo nie wyrobie sie finansowo. Jak powiedzialem mam do dyspozycji max. 110tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/240592-jd-6630-premium-kemper-champion-1200/

zastanów się nad czymś takim, cenowo się zmieścisz i jeszcze na przyczepę do odwożenia starczy, tyle że potrzebny jest ciągnik do koszenia, w przypadku samojezdnej masz większą wydajność, ale przy tej możesz próbować ze zróżnicowaniem ...jak ruszy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Podałem ponad milion w zaokrągleniu. Dokładnie cena wynosiła 1426000 PLN (dokładniej nie pamiętam) i już miałem kupować tyle że porozmawiałem z kilkoma osobami i sam obliczyłem że zanim mi się to zwróci to potrwa kilka lat, a na 1000 ha usług to raczej nie mam co liczyć. Przynajmniej w moich stronach. Sam zresztą mam 50 ha kukurydzy no i 65 ha łąk co wtedy też bym zbierał sieczkarnią na pryzmę i nie sądzę żeby to było dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

trzeba było napisać ponad złotówkę, w twoim rozumowaniu też byłoby dobrze :lol: jak dla ciebie 400 kafli to całe nic i można pisać ponad to każdy będzie wiedział że trzeba dodać prawie pół baniaka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto....-champion-1200/

zastanów się nad czymś takim, cenowo się zmieścisz i jeszcze na przyczepę do odwożenia starczy, tyle że potrzebny jest ciągnik do koszenia, w przypadku samojezdnej masz większą wydajność, ale przy tej możesz próbować ze zróżnicowaniem ...jak ruszy

 

Zastanawiam sie jedynie nad samobieżnymi bo chodzi głównie o wieksza wydajność. Chce kosic nie tylko u siebie ale i na usługach troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

trzeba było napisać ponad złotówkę, w twoim rozumowaniu też byłoby dobrze :lol: jak dla ciebie 400 kafli to całe nic i można pisać ponad to każdy będzie wiedział że trzeba dodać prawie pół baniaka :o

Przy moich zarobkach na produkcji mleka 400tys. to mam w 6 miesięcy na czysto. Może przesadziłem z tym ponad milion, bo chciałem zaznaczyć mniej więcej ile kosztuje a nie szczegółowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

"ponad milion" jest tak samo dokładne jak 300tys€. Co zreszta nie ma nic wspólnego z tymi 100-110tys. które chce wydać jacekkombajnista. Na Twoim miejscu w tym roku bym wziął usługi, a kupił sieczkarnię po sezonie, bo będzie taniej i dość czasu żeby przez zimę przygotować ją do pracy.

Powiedz zresztą ile masz tych hektarów qq do zebrania? Planujesz też trawy nią zbierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Zastanawiam sie jedynie nad samobieżnymi bo chodzi głównie o wieksza wydajność. Chce kosic nie tylko u siebie ale i na usługach troche

wiesz, w usługach poza wydajnością, chodzi też o niezawodność, sprzęt wiekowy za te 100 tyś i tak idzie do remontu, a czy nie walnie coś w sezonie to nie wiadomo. Może napisz, ile mniej więcej jest szansy wykosić na pierwszy czy drugi rok

Ale w tej kasie to tylko NH Ci zostaje, bo inne to można od razu na złom wieść :unsure: niby z oględzin ładne ale jak się zacznie...

Znajomy w styczniu pogonił swojego niuńka, kurcze napisałbyś wcześniej jego była w bardzo dobrym stanie, popytam on trochę handluje sprzętem to może coś pewnego znajdzie

 

"ponad milion" jest tak samo dokładne jak 300tys€.

300 tyś to cena wyjściowa katalogowa (sprawdzałem) więc jeśli ona dla ciebie nie jest dokładna...

Na Twoim miejscu w tym roku bym wziął usługi, a kupił sieczkarnię po sezonie, bo będzie taniej i dość czasu żeby przez zimę przygotować ją do pracy.

Ta a jasne, nasza poszła po sezonie w cenie z przed sezonu, nawet nie była myta, koleś przyjechał, obejrzał, załadował na lawetę i poszła. Rożnica 1-2 tyś to całe nic.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to prześledź z rok zmiany cen tych samych sieczkarni i zobaczysz ile to idą w dół po sezonie ;)

  • Like 1

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

Za tą kasę poszukaj Forschritta albo nowszą ich wersję case, są tanie jak jesteś z zachodu to zawsze można do Germanii po części skoczyć, w sąsiednim gospodarstwie mają takiego i koleś sobie co roku takim 100ha qq kładzie i zbiera 100ha traw, u nas w firmie są Jaguary jednak cenowo to nie ma szans w tej cenie kupić i odremontować i tak jak zostało napisane powyżej ceny sieczkarni zmieniają się znikomo w skali roku także czy kupisz teraz czy przed sezonem to cena się mało bedzie różnić, tyle, że teraz remont zrobisz sam, a przed sezonem to będzie różnie. Po sezonie 90% sieczkarń ma natłuczone jeszcze na chama ile się da ha i są sprzedawane bez remontu


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz, w usługach poza wydajnością, chodzi też o niezawodność, sprzęt wiekowy za te 100 tyś i tak idzie do remontu, a czy nie walnie coś w sezonie to nie wiadomo. Może napisz, ile mniej więcej jest szansy wykosić na pierwszy czy drugi rok

Ale w tej kasie to tylko NH Ci zostaje, bo inne to można od razu na złom wieść :unsure: niby z oględzin ładne ale jak się zacznie...

Znajomy w styczniu pogonił swojego niuńka, kurcze napisałbyś wcześniej jego była w bardzo dobrym stanie, popytam on trochę handluje sprzętem to może coś pewnego znajdzie

 

W tym sezonie u siebie bede miał około 20ha + jakieś 60-70ha na zarobku. Za rok u siebie znów ok 20 ha a usług myślę że bedzie coraz wiecej.

Udało mi sie sprzedać trochę starych gratów wiec do stówki moge dorzucić kolejne $$$. Tak wiec kwota przeznaczona na sieczkarnie bedzie 125-130 tys. brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To tak do 130-140ha zawieszany kemper da radę w 3 tygodnie kwestia konia przy nim koleś który ostatnio kupił u Ojca rozpłodnika kosi rocznie u siebie jd6930 +kemper 1,2m to twierdzi, że wydajność to ok 35t/h w zależności od pola i kukurydzy -/+ 5t tyle, nie wiem, może fakt iż potrzeba na niego dodatkowy ciągnik trochę zniechęca, ale nowe zawsze dłużej popracuje bezawaryjnie niż 20 letnie.

Zobacz jak ze zróżnicowanie ( nie wiem jak tam z nim jest bo Mnie to nie interesuje) jak ruszy to masz 100 koła (50%) także masz sieczkarnię i siewnik do qq (170 tyś) czyli dotacja 85 tyś. Ja na tyle ha to bym wieszaną brał. Bo kosząc 0,6ha/h to te 120ha obskoczysz w 3 tygodnie.A za 5 lat jak będziesz miał wyrobioną pozycję na rynku to zmienisz na coś większego i nowszego.

z claasa to coś z 600 pewnie by kipił ale nie wiem jak z remontem, kurna trudny wybór, a masz czym odwieść? bo to też ważne, do wieszaka to dwie przyczepy z nadstawkami starczą a do samojezdnej to 3-4. Czasami lepiej wykosić mniej ale zarobić więcej.Ja Ci się zacznie nie daj boże coś walić to następnym razem mogą nie chcieć brać na usługę


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12
http://www.traktorpool.pl/details/sieczkarnie-samobie%C5%BCne/John-Deere-6610/1598798/?set_currency=PLN Polecam tą sieczkarnie ale tylko do 4 rzędów bo przy 6 nie zdała egzaminu dlatego po 1 sezonie wróciła do niemiec a przyjechała 7400. Ma wstawione nowe oryginalne noże i stalnice. Silnik ok. skosiła w polsce tylko 100h bo był problem z zapychaniem sie, jak póżniej się okazało wina była w złej rynnie przed gniotownikiem. Gniotownik w idealnym stanie. Z tego co wiem to dla szefa dali w rozliczeniu za nią 15 tyś euro a wystawili za 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj