Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza sieczkarnia samojezdna

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 18:29

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Czekam na te fotki:P Wyślij mi je na poczte lub wstaw na forum:) Ps polecasz ta swoją sieczkarnie tylko dlatego ze jest twoja i chcesz ją sprzedać czy naprawde jest dobra i nie sprawia problemów i sprawuje się dobrze?? :) :):) Ale szczerze odp
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza sieczkarnia samojezdna Dzisiaj, 21:16
  •  

#22 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2009 - 18:59

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Nam przez cztery lata nie sprawiała żadnego problemu sieczkarnia Mengele. I mogę polecić tą markę , u nas spisuje sie bardzo dobrze , zero awarii przez 4 lata , tylko wymienione zostały 3 łożyska bo sie wyrobiły. My mamy sieczkarnie serii SF i spisuje sie znakomicie.

#23 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 16:08

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Szczerze to byśmy jej nie sprzedawali... Moja też jest z serii SF tylko trzymać tak dużą maszynę na kilka ha mija się z celem... Dużo miejsca zajmuje i dłużej przygotowujemy ją do sezonu smarowanie itp niż te koszenie. Jak się uda sprzedać to prawdopodobnie sprawimy sobie jednorzędówkę raczej też mengele lub skorzystamy z usługi... W przyszłym roku będzie pewnie 2,5 ha. Nowe akumulatory ma założone zdaje się od tamtego sezonu. Aż nas zdziwiło że w tym roku za raz zapaliła no ale wiadomo akumulatory silne.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2009 - 18:24

Najlepsza sieczkarnia samojezdna U nas akumulatory są słabe i za raz zapaliła :) Hanter150 masz gg ? Mam kilka pytań do ciebie w sprawie pewnego sprzętu.

#25 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 19:37

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Tak 4997097. Jaki model sieczkarni masz ??? i jaka jest pojemność zbiorników paliwa??? i spalanie???
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#26 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 09 październik 2009 - 15:50

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Agrofoto.pl Forum -> Galeria tam jest kilka fotek. Sory że post pod postem ale ostatni był dość dawno napisany a chciałem odświeżyć temat.

#27 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 07:24

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Jaką sieczkarnię wybrać? Planuję zakup na najbliższy sezon i juz trzeba zaczynać sie rozglądać. Mam do dyspozycji 100tys, max 110. Nad jakimi markami sie zastanawiać? Myślałem nad claas, nh, lub jd. Które polecacie i dlaczego? Jak jest z ich awaryjnością, częściami, spalaniem, wydajnością itp. Proszę użytkowników o porady.

#28 Share 9090

9090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 20:04

Najlepsza sieczkarnia samojezdna moim zdaniem najlepsza jest claas choć droższy w zakupie to tańszy w eksploatacji od innych

Edytowany przez lukaczmarek, 17 kwiecień 2012 - 12:41.
Cytowanie poprzedniego posta

#29 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2012 - 20:37

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Ja planowałem kupić claas jaguar 970, ale zdecydowałem że bardziej opłaca się wynajmować firmę. Koszt tej sieczkarni rok temu wynosił ponad milion PLN, ale moim zdaniem są to najlepsze sieczkarnie i są wielokrotnie sprawdzone.

#30 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 20:47

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Bo taką maszyną to trzeba kupę ha usług tłuc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:30

Najlepsza sieczkarnia samojezdna dla niego to nie trzeba siku czy bruder dużo nie wykosi
950 za czasów korbanka kosztował 240 tyś € do wyrwania za 230,Ale dołożyć do niego Orbisa, 4x4 i telematis, kwantymetr, centralne smarowanie, cebisia i kilka pierdół to 1 mln zł to stanowczo za mało, teraz 950 kosztuje 255 tyś € w podstawie, także 970 to koszt rzędu 300 tyś € na wyjściu także rmiecz8 po raz kolejny udowadnia, że to 8 to liczba jego lat, gdyż do 970 bez 1,5 mln nie ma co podchodzić :D

moim zdaniem najlepsza jest claas choć droższy w zakupie to tańszy w eksploatacji od innych

9090 a masz claasa? bo jakoś wyposażyć JD czy Krone to ceny porównywalne, z tego co znamjomi mówią o jd i krone w eksploatacji wypadają bardzo podobnie do Ojca Jagi

Jaką sieczkarnię wybrać? Planuję zakup na najbliższy sezon i juz trzeba zaczynać sie rozglądać. Mam do dyspozycji 100tys, max 110. Nad jakimi markami sie zastanawiać? Myślałem nad claas, nh, lub jd. Które polecacie i dlaczego? Jak jest z ich awaryjnością, częściami, spalaniem, wydajnością itp. Proszę użytkowników o porady.

Proponowałbym nh wyjdą najtaniej w zakupie (nh są najtańsze w zakupie nowe i z drugiej ręki także wyrywasz taniej) i kupisz najmłodszą o najmniejszym stażu pracy, z awariami z tego co się orientuję to już zależy od modelu, z claasa to 830 Ojca sprawowała się bez zarzutów dopóki jej nie podpalili <_<
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#32 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 07:26

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Zastanawiam sie nad nh ale u mnie w okolicy nikt nie ma i troche sie boje, bo nie wiem jak sie sprawują. Cenowo za to wypadaja lepiej niz claas. Z tego co sie orientowałem to nie wchodzi w gre 830 czy modele z tej serii bo nie wyrobie sie finansowo. Jak powiedzialem mam do dyspozycji max. 110tys. zł

#33 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 12:37

Najlepsza sieczkarnia samojezdna http://www.agrofoto....-champion-1200/
zastanów się nad czymś takim, cenowo się zmieścisz i jeszcze na przyczepę do odwożenia starczy, tyle że potrzebny jest ciągnik do koszenia, w przypadku samojezdnej masz większą wydajność, ale przy tej możesz próbować ze zróżnicowaniem ...jak ruszy
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#34 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:05

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Podałem ponad milion w zaokrągleniu. Dokładnie cena wynosiła 1426000 PLN (dokładniej nie pamiętam) i już miałem kupować tyle że porozmawiałem z kilkoma osobami i sam obliczyłem że zanim mi się to zwróci to potrwa kilka lat, a na 1000 ha usług to raczej nie mam co liczyć. Przynajmniej w moich stronach. Sam zresztą mam 50 ha kukurydzy no i 65 ha łąk co wtedy też bym zbierał sieczkarnią na pryzmę i nie sądzę żeby to było dużo.

#35 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 07:51

Najlepsza sieczkarnia samojezdna trzeba było napisać ponad złotówkę, w twoim rozumowaniu też byłoby dobrze :lol: jak dla ciebie 400 kafli to całe nic i można pisać ponad to każdy będzie wiedział że trzeba dodać prawie pół baniaka :o

#36 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 13:22

http://www.agrofoto....-champion-1200/
zastanów się nad czymś takim, cenowo się zmieścisz i jeszcze na przyczepę do odwożenia starczy, tyle że potrzebny jest ciągnik do koszenia, w przypadku samojezdnej masz większą wydajność, ale przy tej możesz próbować ze zróżnicowaniem ...jak ruszy

Zastanawiam sie jedynie nad samobieżnymi bo chodzi głównie o wieksza wydajność. Chce kosic nie tylko u siebie ale i na usługach troche

#37 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 15:54

trzeba było napisać ponad złotówkę, w twoim rozumowaniu też byłoby dobrze :lol: jak dla ciebie 400 kafli to całe nic i można pisać ponad to każdy będzie wiedział że trzeba dodać prawie pół baniaka :o

Przy moich zarobkach na produkcji mleka 400tys. to mam w 6 miesięcy na czysto. Może przesadziłem z tym ponad milion, bo chciałem zaznaczyć mniej więcej ile kosztuje a nie szczegółowo.

#38 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 16:50

Najlepsza sieczkarnia samojezdna "ponad milion" jest tak samo dokładne jak 300tys€. Co zreszta nie ma nic wspólnego z tymi 100-110tys. które chce wydać jacekkombajnista. Na Twoim miejscu w tym roku bym wziął usługi, a kupił sieczkarnię po sezonie, bo będzie taniej i dość czasu żeby przez zimę przygotować ją do pracy.
Powiedz zresztą ile masz tych hektarów qq do zebrania? Planujesz też trawy nią zbierać?

#39 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 17:25

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Temat podzieliłem
Na temat wydajności rozmawiajcie sobie tutaj
http://www.agrofoto....a-o-wydajnosci/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:38

Zastanawiam sie jedynie nad samobieżnymi bo chodzi głównie o wieksza wydajność. Chce kosic nie tylko u siebie ale i na usługach troche

wiesz, w usługach poza wydajnością, chodzi też o niezawodność, sprzęt wiekowy za te 100 tyś i tak idzie do remontu, a czy nie walnie coś w sezonie to nie wiadomo. Może napisz, ile mniej więcej jest szansy wykosić na pierwszy czy drugi rok
Ale w tej kasie to tylko NH Ci zostaje, bo inne to można od razu na złom wieść :unsure: niby z oględzin ładne ale jak się zacznie...
Znajomy w styczniu pogonił swojego niuńka, kurcze napisałbyś wcześniej jego była w bardzo dobrym stanie, popytam on trochę handluje sprzętem to może coś pewnego znajdzie

"ponad milion" jest tak samo dokładne jak 300tys€.

300 tyś to cena wyjściowa katalogowa (sprawdzałem) więc jeśli ona dla ciebie nie jest dokładna...

Na Twoim miejscu w tym roku bym wziął usługi, a kupił sieczkarnię po sezonie, bo będzie taniej i dość czasu żeby przez zimę przygotować ją do pracy.

Ta a jasne, nasza poszła po sezonie w cenie z przed sezonu, nawet nie była myta, koleś przyjechał, obejrzał, załadował na lawetę i poszła. Rożnica 1-2 tyś to całe nic.