Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza sieczkarnia samojezdna

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 00:27

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Witam. Otóż kazali mi sie zorientować jaka sieczkarnia jest najlepsza claas JD NH czy inne? Cena to gdzieś 60tys roczniki mysle że tak powyżej 90r. I teraz dalsze pytania przy jakim areale kukurydzy opłaca sie kupować sieczkarnie samojezdna? I jeszcze pytanie który heder najlepiej pasuje do kiszonki czy ten rzędowy czy bez rzędowy czy to po prostu bez różnicy? Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza sieczkarnia samojezdna Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 08:02

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Witam. Ja osobiscie posiadam JD5820 i jestem z niej bardzo zadowolony. Jak dotad nie mialem w niej wiekszych awarii. Sasiad natomiast posiada Claas Jaguar bodajze 692sl no i musze stwierdzic ze dosc czesto ja naprawia.
Majac w zamiarze kupno sieczkarni samojezdnej trzeba przedewszystkim wziac pod uwage dostepnosc czesci danej marki poniewaz niestety w wiekszosci sa to czesci normalizowane i zazwyczaj nie sa one dostepne od reki a ewentualnych zamiennikow nie polecam poniewaz nie wytrzymuja one zbyt dlugo.Druga barzdo wazna rzecza jest zwrocenie uwagi czy dana sieczkarnia ma gniotownik czy nie a co do przystawek to polecalbym rzedowa. Widzialem pole na ktorym kosila sieczkarnia z Kemperem i musze stwierdzic ze strasznie obija kolby i nie wpadaja one do sieczkarni co jest znaczace w pozniejszych terminach koszenia a areal?? hmmm...ja jak kupywalem to sialismy 4ha kukurydzy + uslugi a teraz ponad 12 swojej no ale kupno juz zalezy od kieszeni kupujacego bo znam przypadki ze ktos kupil sieczkarnie na 2ha ;p

#3 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 08:24

Najlepsza sieczkarnia samojezdna A co myślicie o NH 2205. Osobiście sami myślimy w najbliższych latach kupić jakąś sieczkarnię samojezdną tak do 40 tyś. Była by głównie na usługi. I na swoje pare ha. U nas w okolicy jest pare sieczkarni, lecz zawcze muszę kosić na ziarno, ponieważ to jak mam zamuwioną usługę, to się popsuje, i terminy się przecuwają tak, że na końcu sucha stoi i kolby obwieszone. Do tego dochodzi duuuże zapotrzebowanie na usługi w moich okolicach. Poradźcie coś tak do 40 tyś mało awaryjnego :)

P.S. Klejnus@ sory że podpinam się pod temat, ale nie chcę zaśmiecać forum podobnymi tematami :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 08:38

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Sczerze mowiac to nie widzialem tej NH w pracy. U nas w okolicy jest jedna Claas i dwie JD (w tym jedna panstwa Romanowskich ktora nie jezdzi na uslugi bo nie ma czasu-kosi ok 600ha) W zeszlym roku kosilismy u klijenta co tez mial juz bardzo sucha qq ale jak podciagnelismy szczeline na gniotowniku to zadne ziarnko sie nie przeslizgnelo i jak byl w tym roku to byl bardzo zadowolony z zeszlorocznej uslugi. Tak ok 40 tysi to mozesz juz miec JD serii 50xx

#5 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 08:38

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Spoko. I dalej ja zapytam dlaczego ważny jest gniotownik? I właśnie jak wygląda dostępność części do danych marek? Miałeś jakiś problem z częściami do swojego JD? A sąsiadowi głównie co wysiada?

#6 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 10:02

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Gniotownik pogniecie ci wszystkie ziarna i inne co za tym idzie kiszonka bedzie lepszej jakosci.

#7 Share Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 12:44

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Tak jest,i wtedy termin koszenia mozna opoznic do maximum. U mnie z czesciami nie ma problemu bo po nie dlugim czasie jak ja kupilem 20 km ode mnie otworzyli oddzial serwisowy JD. Fakt, ze nie wszystkie czesci sa dostepne od reki ale u nich wszystko dostane. U sasiada to roznie bywa-od pompy wtryskowej po paski klinowe.

#8 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 26 wrzesień 2009 - 18:27

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Osobiście nie posiadam sieczkarni ale w tym roku gościu kosił mi NH S 2200 6-rzędów,heder miał od Claas-a to mówił że z sieczkarnią nie ma problemów tylko czasami z chederem.Sieczkarnia wyposażona w tarkę(która jest chyba lepsza od gniotownika)robota piękna.W poprzednim roku kosił mi gościu Claasem Jaguarem 692 to porażka wizualnie sieczkarnia ładna z kemperem ale ciągle coś się psuło(u mnie miał 2 awarie)i słyszałem że potem też miał kilka awarii,w tym roku też miał mi ciąć ale znowu jakieś awarie i ma co najmniej 1,5 tyg. opóźnienia.Co do chederu to każdy ma swoje zalety i wady,kemper zetnie zielsko ale musi być konkretna kukurydza bo będzie się zapychał natomiast rzędówka musi mieć równe rzędy i czyste pole a mała kukurydza jej nie przeszkadza.
To kilka takich moich spostrzeżeń

#9 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 19:58

Najlepsza sieczkarnia samojezdna z tym że kemper nie nadaje się do małej kukurydzy się nie zgodzę to bez znaczenia. ja ci powiem tak nie patrz na markę tylko na stan techniczny i to bardzo uważnie bo te maszyny w większości juz swoje skosiły!!

#10 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 20:49

Najlepsza sieczkarnia samojezdna No to bez wątpienia. Ale jak wiadomo też duzo zależny od marki. Z tego co tu piszecie wnioskuje ze claas jednak jest awaryjny. I takie pytanie ale to raczej do właścicieli sieczkarni ile mniej więcej mth przypada na hektar? Bo nie wiem czy koło 2tys mth to dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 08:21

Najlepsza sieczkarnia samojezdna 2 tys ale to zalezy od roku sieczkarni. Moja jest z 90r. i ma cos ok 2,5. Po stanie licznika mozna sie zorientowac ile sieczkarnia pracowala (o ile licznik pracuje) w nowszych modelach sieczkarnie sa wyposazone w licznik silnika ale i licznik mtg. pracy gniotownika wiec mozna sie szybko zorientowac ile jezdzila a ile naprawde pracowala

#12 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 15:34

Najlepsza sieczkarnia samojezdna My mamy Mengele Sf6500 z 1991 roku jest do sprzedania ale nie znaleźliśmy kupca więc pewnie zostanie u nas na dożywocie bo w okolicy ludzie wolą nająć usługę z braku ludzi i czasu (ale oferta dalej aktualna) . I w okolicy jest jeszcze jedna Mengela tylko 4 rzędowa i jak na razie sprzęty dobrze się sprawują jedynie u nas pękł pasek od gniotownika ale 2 dni później już dotarł. Co do tarki i gniotownika to gniotownik jest o niebo lepszy (mieliśmy wcześniej Mengele 3 rzędową z tarką). Co do New Hollanda to z tego co widzę przyjeżdżające w okolicy na usługi to mają dość dużo awarii typu łańcuchy i inne drobne rzeczy, które unieruchamiają kombajn nawet na kilka dni. Nasza ma też około 2,5 tysiąca. Myślę żę to nie dużo jak na taką maszynę.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#13 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 15:54

Najlepsza sieczkarnia samojezdna GieĹ�da AgroFoto.pl - Mengele SF6500 - 1991 Inny SF6500 To jest ta twoja sieczkarnia? Powiedz mi jak ja oceniasz? Jakie awarie miała jak z dostepem do czesci? I czy zadowolony byłes z niej? I ostatnie pytanie dlaczemu ja sprzedajesz:P
Ps co to za przełączniki na ostatnim zdjęciu? Rozumiem że to jest z boku przy gardzieli tak?
Ps 2 dlaczego w wikipedii itd nie ma nic o tej firmie mengele?

#14 Share Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 18:29

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Z tego co sie orientuje (moge sie mylic) te przyciski sluza do ostrzenia nozy tzn. wprawiaja one beben z nozami w obroty umozliwiajace ostrzenie nozy czyli przeciwny niz kierunek ciecia. Mam racje?? :) czy sie myle :)

#15 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 12:24

Najlepsza sieczkarnia samojezdna A ja mam pytanie z innej beczki ile km ma sieczkarnia fortschritt ??

#16 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2009 - 20:43

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Hanter150 dla czego sprzedajesz tą sieczkarnie ?

#17 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 20:44

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Tak to ta sieczkarnia. Sprawuje się wyśmienicie awaria to tylko ten pasek przy gniotowniku ale to było wyłącznie naszą winą bo w zimę zapaliliśmy i włączyliśmy sieczkarnie i wtedy jakoś pękł. Z częściami raczej nie ma problemów paski i inne to jest dużo zamienników a reszta części dostępna jest na zamówienie w każdym sklepie z częściami... Sprzedajemy gdyż schodzimy powoli z kukurydzy... W tym roku mniej jak 3 ha kosiła i kilka ha u sąsiada... na usługi nie jeździmy , gdyż sporo ludzi w okolicy zakupiło takie sprzęty i najważniejsze brak czasu. Na taki areał jest za duża 1 rzędówką na upartego można by wykosić w dzień. Te przyciski służą do automatycznego ostrzenia noży na bębnie tnącym ( ciekawa sprawa 2 min i poostrzone ). W encyklopediach rzeczywiście nic nie ma, chodź to dość popularna firma specjalizująca się w przemyśle kukurydzianym (jednorzędówki itp).
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#18 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 21:09

Najlepsza sieczkarnia samojezdna A będziesz tak mily i do galerii wrzucisz wiecej fotek tej sieczkarni? Środek silnik itd.

#19 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2009 - 08:15

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Jak może zrobię kilka fotek swojej mengeli ale to po sezonie dopiero. One maja podobne wnętrza. Hanter150 ile twoje ma rur wydechowych ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 17:59

Najlepsza sieczkarnia samojezdna Zdjęcia silnika itp to nawet gdzieś mam. Jedną ale wielkości kolanka w parniku :)