Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bosman121

Bosman121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 22:00

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku Witam! Jestem tutaj nowy, przejrzałem już sporą część forum ale nie znalazłem nic na temat czujnika opisanego w temacie. Tak więc postanowiłem przedstawić mój pomysł ponieważ jest to bardzo przydatne w czasie siewu zboża i mogło by to służyć także Wam. Aktualnie posiadam siewnik AMAZONE D8, zamontowałem w nim czujnik umieszczony w ściance kosza z ziarnem odpowiednio podłączony do diody LED i zasilania. LED oczywiście znajduje się w ciągniku i zaświeca w momencie małej ilości ziarna. Jest to nie drogie, a bardzo proste w wykonaniu, naprawdę zaoszczędzi czasu i przyczyni się do komfortu siewu:) Jeśli chodzi o pomysł to wziął się z tąd iż wujek ma D9 i takie urządzenie się znajduje orginalnie. Czujnik optyczny jaki zamontowałem przedstawiam w linku: http://www.allegro.p...nglor_60mm.html nie jest to identyczny czujnik jak u mnie ale podobny i działanie to samo, identycznego nie znalazłem na Allegro wiec pokazuje ten ale o tym samym działaniu. Jeśli ktoś potrzebuje bardziej szczegółowych informacji, na pewno pomogę, mogę także na życzenie wstawić zdjęcia mojego prototypu:) Urządzenie można także zamontować w innych urządzeniach np w siewniku do poplonów. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. Mam nadzieje że pomysł komuś się przyda.
.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czujnik małej ilości ziarna w siewniku Dzisiaj, 23:48
  •  

#2 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 18:09

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku mam coś takiego orginalnego w famarolu i dodatkowo do diody jest jeszcze sygnał który przerazliwie wyje jak sie kończy zboże.Także pomyśl może warto coś takiego podłonczyć do tej diody .

#3 Share Bosman121

Bosman121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 10:56

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku No ja mam także sygnał dźwiękowy, a dokładniej to zamontowany brzęczyk ale nie bezpośrednio pod sygnał z czujnika, bo brzęczyk piszczał by cały czas, aż do momentu zasypania kosza ziarnem, więc stworzyłem układ który steruje brzęczykiem tak aby tylko raz zapiszczał. Nie pisałem o tym w poprzedniej wiadomości, bo nie chciałem utrudniać wykonania, a z układem to już trzeba trochę wiedzieć o elektronice, ale jeśli ktoś by był również tym zainteresowany to także mogę w tym pomóc. Pozdrawiam.
.

#4 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 październik 2009 - 16:15

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku Bosman121, daj jakieś fotki jak to jest zamontowane i na jakiej wysokości. Mam ten czujnik i teraz mam zamiar go zamontować. Pisałem do Ciebie na priv, ale nie idzie wysłać do ciebie info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 07 październik 2009 - 19:33

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku Proszę o zdjęcia i piszcie jakie modele czujników montujecie (link do strony producenta itp).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 07 październik 2009 - 19:55

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku też mam taki czujnik w siewniku. jak jest mało zboża to wyje przeraźliwie ale plusem jest to że od czasu jak mam taki czujnik nigdy się nie zdarzyło aby zabrakło mi zboża w skrzyni:)
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:01

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku Widzę że temat zamarł bez konkretnych danych co zastosować aby zbudować układ.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 22:13

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku Najprościej to czujnik pojemnościowy i kontrolka, żadnych układów nie trzeba tylko podłączyć zasilanie i działa :)