Bosman121

Czujnik małej ilości ziarna w siewniku

Polecane posty

Bosman121    5

Witam! Jestem tutaj nowy, przejrzałem już sporą część forum ale nie znalazłem nic na temat czujnika opisanego w temacie. Tak więc postanowiłem przedstawić mój pomysł ponieważ jest to bardzo przydatne w czasie siewu zboża i mogło by to służyć także Wam. Aktualnie posiadam siewnik AMAZONE D8, zamontowałem w nim czujnik umieszczony w ściance kosza z ziarnem odpowiednio podłączony do diody LED i zasilania. LED oczywiście znajduje się w ciągniku i zaświeca w momencie małej ilości ziarna. Jest to nie drogie, a bardzo proste w wykonaniu, naprawdę zaoszczędzi czasu i przyczyni się do komfortu siewu:) Jeśli chodzi o pomysł to wziął się z tąd iż wujek ma D9 i takie urządzenie się znajduje orginalnie. Czujnik optyczny jaki zamontowałem przedstawiam w linku: http://www.allegro.pl/item752853898_czujnik_optyczny_odbiciowy_wenglor_60mm.html nie jest to identyczny czujnik jak u mnie ale podobny i działanie to samo, identycznego nie znalazłem na Allegro wiec pokazuje ten ale o tym samym działaniu. Jeśli ktoś potrzebuje bardziej szczegółowych informacji, na pewno pomogę, mogę także na życzenie wstawić zdjęcia mojego prototypu:) Urządzenie można także zamontować w innych urządzeniach np w siewniku do poplonów. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. Mam nadzieje że pomysł komuś się przyda.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

mam coś takiego orginalnego w famarolu i dodatkowo do diody jest jeszcze sygnał który przerazliwie wyje jak sie kończy zboże.Także pomyśl może warto coś takiego podłonczyć do tej diody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosman121    5

No ja mam także sygnał dźwiękowy, a dokładniej to zamontowany brzęczyk ale nie bezpośrednio pod sygnał z czujnika, bo brzęczyk piszczał by cały czas, aż do momentu zasypania kosza ziarnem, więc stworzyłem układ który steruje brzęczykiem tak aby tylko raz zapiszczał. Nie pisałem o tym w poprzedniej wiadomości, bo nie chciałem utrudniać wykonania, a z układem to już trzeba trochę wiedzieć o elektronice, ale jeśli ktoś by był również tym zainteresowany to także mogę w tym pomóc. Pozdrawiam.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Bosman121, daj jakieś fotki jak to jest zamontowane i na jakiej wysokości. Mam ten czujnik i teraz mam zamiar go zamontować. Pisałem do Ciebie na priv, ale nie idzie wysłać do ciebie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Proszę o zdjęcia i piszcie jakie modele czujników montujecie (link do strony producenta itp).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

też mam taki czujnik w siewniku. jak jest mało zboża to wyje przeraźliwie ale plusem jest to że od czasu jak mam taki czujnik nigdy się nie zdarzyło aby zabrakło mi zboża w skrzyni:)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Widzę że temat zamarł bez konkretnych danych co zastosować aby zbudować układ.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Najprościej to czujnik pojemnościowy i kontrolka, żadnych układów nie trzeba tylko podłączyć zasilanie i działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj