Polecane posty

andrzej2110    535

przenoszę :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

soje uprawiają nawet na Białorusi, oczywiście w pewnych warunkach jest to opłacalne i mamy niemodyfikowaną paszę, pytanie brzmi w jakim celu uprawiać soję jeśli mamy łubin, groch, peluszkę czy też śrutę rzepakową (która np we Francji jest z powodzeniem wykorzystywana w tuczu trzody chlewnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

W takim celu bo soja ma więcej rodzajów aminokwasów i ma więcej białka :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Parmezan zawiera więcej białka, więc warto również rozważyć jego produkcję; a już z całą pewnością łubin żółty będzie miał większą zawartość białka niż soja; natomiast w kwestii uprawy soi w dalszym ciągu problemem pozostaje dostosowanie rośliny do Polskich warunków, oczywiście soja jest świetnym płodozmianem, jeśli porównamy ją z rzepakiem ale już przy innych motylkowych wypada już blado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam . Ja siałem polską odmianę soji Aldana miałem ją ze Stacji hodowli roślin Strzelce .Bardzo dobre uzupełnienie pasz dla bydła . Najlepiej ziarno szczepić Nitraginą .Plon około 3t z ha , jest jeszcze jedna odmiana trochę lepiej plonuje . Hodowlą soji zajmowała się Mazowiecka Stacja Hodowli Roślin .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ile siałes na ha nasion i jaki jest koszt zakupu nasion? ten plon który tu podales wydeje mi sie jakis zbyt wysoki, albo go sobie wymysliles... Jesli naprawde uprawiales soje to z przeznaczeniem na co...? Roslina ta w polsce budzi kontrowersje niewiele wiadomo o jej uprwie oprocz badan. Jesli jestes zooritentowany to przybliz wszyskim aspekty uprawy tej rośliny. W Polsce jest możliwośc sprzedaży soi do zakładów tłuszczowych a puzniej kupna śruty sojowej? Może się ktoś orientuje, bo czystą soję stosowac w żywieniu to sie nie opłaca z czego co czytałem.

 

Pozdrawiam


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam. Sorry że nie zaglądałem do tego tematu tak długo .Siałem tą soję przez trzy kolejne lata z przeznaczeniem na paszę dla opasów . Jeśli chodzi o wydajność to zebrałem po oczyszczeniu i wysuszeniu 3200 kg z ha w pierwszym roku siewu w drugim też ponad 3 tony , a w trzecim zastosowałem zbiór dwufazowy i nie zebrałem nic gdyż przyszły deszcze i soja bardzo szybko spęczniała na wałkach i porosła. Jeśli się nie mylę to w Bartoszewicach siali też soję w tym samym czasie dwie odmiany polskie z mazowieckiej stacji hodowli roślin , a ja miałem materiał bazowy ze Strzelc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Ja też potwierdzę plon na poziomie 3 ton, ponieważ znajomy miał w zeszłym roku posianą soję i plonowała mu podobnie .Tego roku ja też trochę posieję ,jak wypali to w następnym roku sieję kilkanaście ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Dokladnie, soja moze plonowac tak ok 3 t/ha, ale musi miec do tego dobre warunki.W Polsce narazie zbyt duzo gospodarstw nie sieje soi z tego wzgledu, ze za bardzo nie znamy jej agrotechniki i nie ma za duzych mozliwosci jej zbytu.Ale zapewne ci co sieja stosuja ja na wlasne potrzeby.

Edytowano przez Challenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

aż mi się wierzyć nie chce w te 3 tony

rozmawiałem kiedyś z facetem ze strzelec który tam się nią zajmuje od ho ho lat i powiedział ze mają trochę ponad 2 tony

jak uda się je zebrać

narzekał ze jest problem z nierównym dojrzewaniem

i ze strąki są bardzo nisko

generalnie odradzał uprawę

 

ale sam bym coś spróbował tam może z 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sieje ktoś w tym roku soje bo mam zamjar siać i co możecie powiedzieć na temat firmy z Krasniczynie co sie tym zajmują skupem i sprzedają nasiona czym to siejecie jaka ilosć na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

A może Panowie kórzy osiągneli takie zadowalajace plony w okolicy 3t/ha podzielą sie swoimi doswiadczeniami z soja jaką aagrotechnike zastosowali, jakie nawozenie (ewentualnie w jakich fazach rozwoju rosliny), jak ronież srodki chwastobujcze. Na pewno wiele osob bedzie wdzięczne za takie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Czy ktos stosowal basagram w soji?pojawila mi sie przytulia czepna opryskalem po siewie afalonem ale liczylem ze nie bedzie przytuli ale jest jak mowicie mozna zaryzykowac? jaka dawka tak jak w grochu 2l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2900    0

witam odswiezam temat , gdyz chce za rok posiac 2 ha soi i zastanawiam sie jaki sbior zastosowac 1 fazowy czy 2 moze jest wiecej osob ktore uprawiaja ta rosline prosil bym o informacje czy mozna ja posiac w kolejnym roku i czy da plon  podobny do materiału kwalifikowanego czy moze to miejszaniec f1 i bedzie troche słabiej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilmar    0

siał ktos odmiane z hodowli Saatbau Linz o nazwie Merlin ??

jakies opinie ??

rowniez jestem nowicjuszem w uprawie soi i chcialbym posiac na probe kilka ha ;) wszelkie opinie i wskazowki mile wiedziane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja też myślę po ponad pięcioletniej przerwie posiać soje zobaczymy co z tego będzie i również handlowiec proponuje mi Merlina wie ktoś coś o tej odmianie???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj