Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Alternator do MTZ?

83 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 luty 2010 - 10:41

Jaki Alternator do MTZ? Radziecki alternator nie jest tak do końca samowzbudny. Tam gdzie klasyczny alternator ma uzwojenia wzbudzania, ruski wynalazek ma magnes. Natomiast uzwojenia wzbudzania są nieruchome i znajdują się przed i za wirnikiem (tak jakby z normalnego alternatora wyjąć uzwojenie z wirnika i umieścić je poza nim, oczywiście w jego osi), stąd brak szczotek. Natomiast napięcie wzbudzania podawane jest z regulatora analogicznie jak w zwykłym alternatorze szczotkowym. W tym alternatorze istotny jest kierunek podłączenia napięcia wzbudzania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Alternator do MTZ? Dzisiaj, 00:03
  •  

#62 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 19 luty 2010 - 11:07

Jaki Alternator do MTZ? Wiec moze sprobowac podac mu wzbudzenie przez zarowke np 10W? Tak , zeby dostal odrazu kopa.

#63 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:14

Jaki Alternator do MTZ? Sprawdziłem alternator i jest w porządku, krótko mówiąc ma kopa. A od ładowania mam kontrolkę i gaśnie od razu po zapaleniu silnika. Przekaźnik 12/24 V przeczyściłem , nie było w nim widać czegoś podejrzanego. Chyba nie mam wyjścia i ciągnik muszę zawieść do drugiego elektryka , bo ja już nie mam sił i nie wiem czego i gdzie szukać . Jeszcze tak z ciekawości wyciągnąłem wsówkę od halogena i tam zmierzyłem na pięcie i było 9,5 V a na alternatorze 11,45 V i to na wyższych obrotach . Coś jest zdecydowanie nie tak tylko pytanie gdzie .

#64 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 19 luty 2010 - 18:01

Jaki Alternator do MTZ? Na początek proponuję rozpiąć wszystko co zbędne od alternatora a kontrolkę lądowania zapiać między zacisk wzbudzenia a stały plus przy alternatorze (tylko na czas pomiarów) odpalić ciągnik i zmierzyć ładowanie, wtedy sprawdzisz czy winny jest alternator czy gdzieś w ciągniku jest zwarcie

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#65 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 luty 2010 - 02:43

Jaki Alternator do MTZ? No właśnie to samo miałem zaproponować.Dodany obrazek Ewidentnie występuje gdzieś spadek napięcia. I to stosunkowo duży. To miejsce powinno być ciepłe od przepływu prądu. Musisz po prostu szukać po przewodach miejsca uszkodzenia. Może to być luźny zacisk, lub przetarta izolacja przewodu. Cudów nie ma (chociaż czasami się zdarzają) i na pweno da się jakoś rozwiązać Twój problem.

#66 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 21 luty 2010 - 20:18

Jaki Alternator do MTZ? Alternator był sprawdzany na stole i elektryk mówił że jest na 100% dobry więc coś musi być po drodze . Ale to szukać wzdłuż tego grubego przewodu co idzie do alternatora, czy jeszcze jakieś przewody są od odpowiedzialne od ładowania . Sprawdzałem to wszystkie bezpieczniki są sprawne i wszystkie odbiorniki też w porządku. Jak patrzyłem do schematu instalacji to jest tam przekaźnik który jest odpowiedzialny za zasilanie przy pracy silnika, to może coś mieć z tym wspólnego czy raczej nie.

#67 Share Rav

Rav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 luty 2010 - 20:49

Jaki Alternator do MTZ? Mam takie pytanie do t25 założyłem alternator bosch i tam są tylko 2 przewody jeden od ładowania a 2 wzbudzenie i nie wiem jak podłączyć ten kabel od wzbudzenia przez żarowke 5W czy prosto od akumulatora bo ten od ładowania dałem prosto na rozrusznik a wzbudzenie do aku i ładuje dobrze czy tak może być i czy aku nie zrobi kiedyś bum

#68 Share mac9366

mac9366

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:40

Jaki Alternator do MTZ? http://moto.allegro...._gwarancja.html
Mam problem czy ten alternator jest trwały? Ile może lat wytrzymać? Czy warto go zamontować do c 330? Czy opłaca się go kupić?

#69 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 15:13

Jaki Alternator do MTZ? Jeżeli ma być zamontowany w C-330 to nie warto. W tej cenie można mieć 3 używane A 124. Napisz do kolegi @vcc na pewno ma coś na stanie i daje na to gwarancję. Mocowanie i tak trzeba dorobić, więc nie widzę sensu montowania radzieckiego wynalazku. Inna sytuacja byłaby gdyby to miało być do T 25, bo wtedy montujesz, podłączasz i gotowe.

#70 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 21:42

Jaki Alternator do MTZ? Hej. Mam problem z ładowaniem. Zmierzyłem i na aku na wolnych obrotach pokazuje 12,5 V na wysokich 13,3V. Zamieniłem altki. Wziąłem z władimirca gdzie ładował na aku 14,5V i ten z władka w mtz ładuje też 12,5V na niskich obrotach, a ten z mtz we władku nabrał odwagi i ładuje podobnie jak poprzednik ok 14,5 V. Czyli oba wydają się być sprawne. Sprawdzałem połączenia, masy włącznik prądu, klemy, akumulatory mają pól roku, wszystko niby ok. Może ktoś odkrył co może powodować spadek napięcia, bo koledzy powyżej też mieli podobne problemy.
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 07:04

Jaki Alternator do MTZ?

wszystko niby ok

Ma być dobrze, a nie niby. Instalacja do pomierzenia i sprawdzenia.

#72 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 14:26

Jaki Alternator do MTZ? Możliwe że masz wydojone akumulatory. Mają duży pobór prądu. Przynajmniej tak wskazuje u mnie elektroniczny woltomierz a patrząc na amperomierz sie to potwierdza. Dopiero jeżdżąc dłużej pomału zaczyna się napięcie podnosić. Na krótkich przejazdach przy częstym zapalaniu silnika ledwo przekracza 13V.
KPK Kumurun Team

#73 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 15:34

Jaki Alternator do MTZ? No po ładowaniu aku ładuje na ok 14,5V. Rzeczywiście były nieco padłe. Zawsze myslałem że jak aku rozładowany to altek powinien ładować większym prądem. Tak się zastanawiam czy nie mam za dużej pojemności akumulatorów mam 2X 6V 205Ah. Z kolei we władimircu mam aku siedmio letni 12V 80Ah i on zawsze jest naładowany dobrze, przez alternator, w zimie pali do -15 bez problemów. Lepiej na nim kręci niż kiedyś na dwóch 6V

Edytowany przez gelo707, 08 wrzesień 2012 - 15:42.

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#74 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 18:42

Jaki Alternator do MTZ? Prąd jest większy widać to po amperomierzu, ale z racji obciążenia źródła prądu alternatora maleje napięcie. To takie samo źródło prądu jak akumulatory na zgaszonym silniku. Jak włączysz odbiorniki napięcie maleje a rośnie pobór prądu.

Edytowany przez Elektrotechnik, 09 wrzesień 2012 - 09:18.

KPK Kumurun Team

#75 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 24 lipiec 2014 - 20:09

Jaki Alternator do MTZ? Dodany obrazek

Panowie cóż to za podłączenie alternatora w MTZ ?

KPK KUMURUN TEAM

#76 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 25 lipiec 2014 - 20:57

Jaki Alternator do MTZ? Jakiś magik podpinał, zworka między wyjściem na kontrolkę a elektroniczny licznik mtg, poza tym alternator jobs więc szału nie ma

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#77 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 27 lipiec 2014 - 22:05

Jaki Alternator do MTZ? Bez tego połączenie nie ładuje. Czarnym przewodem przychodzi (+) z kontrolki jak go zostawię to amperomierz w kabinie ciągle siedzi na minusie ale kontrolka gaśnie. przy takim podłączeniu kontrolka świecie cały czas ale alternator ładuje na większych obrotach.

KPK KUMURUN TEAM

#78 Share Y635

Y635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:47

Jaki Alternator do MTZ?

Witam chciał bym sie dowiedzieć czy alternator z jakiegoś samochodu lub ciągnika pasuje bez przerabiania mocowanie w mtz 82. Oczywiście nie chodzi mi o orginalny alternator do mtz

#79 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 luty 2016 - 08:34

Jaki Alternator do MTZ?

Nie pasuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Y635

Y635

Nowicjusz

• Members