Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Goblin

Goblin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 21:36

Skrzynia biegów C-360 Powiem tak jak się dzieją takie cuda na patyku to nie ma sensu szukać jednej przyczyny tylko remont kapitalny skrzyni biegów, co z tego że usuniesz tą awarie jak za jakiś czas druga rzecz padnie na 100% Radze szczerz kapitalka skrzyni bez żałowania grosza i kolejne 10lat z głowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 01:27
  •  

#142 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 18:38

Skrzynia biegów C-360 niestety wiem coś o tym :P ja już ja rozbierałem raz bo wymieniałem wałek ataku... widziałem tam pewne luzy i wiem ze tak nie powinno być ale cóż chodzi to co będę ruszał... a teraz z powrotem to rozbierać przez to ze mi sie nie chciało ;) :lol: :lol:

#143 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 08 styczeń 2009 - 19:11

Skrzynia biegów C-360 ja tez tak mialem w ursusie c-4011 ale to juz bylo kawalek czasu i byl robiony generalny remont skrzyni wszystkie lozyska i prrawie wszystkie tryby bylo tego od h... ale chociaz teraz mam obciazniki dodatkowe do sztangi hehee ale po niedlugim czasie moj starszy pojechal ciac trawe i puscil szybko sprzeglo i chyba wylamal sie jeden zabek na trybie po lekko puka na 4 ale to juz dawno i sie jezdzi i tak na 4 to malo sie jezdzi wiec mi nie pszeszkadza

#144 Share kamiFarmers

kamiFarmers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 11:13

Skrzynia biegów C-360 Jak zacznie się pieprzyć to już wszystko-spreżyna,źle zabiera,,,,Kupiłem w tym roku nowy dekiel skrzyni bo mi się gwinty na wodziki wyrobiły-nowe wszystkie wodziki kupiłem i do końca nie dokręcisz bo za gługie-biegi nie wchodza-pod jednym jedna podkładka pod drugim dwie...weź dojdź końca!! :)

muszę zajrzeć do kolumny i do skrzyni-wreszczie zrobić z tym porządek!!-zanim zmieniłem dekiel to na jednej dużej łące przy przewracaniu mi się 52 razy zakleszczył!!!! <_<
60-są trochę :) nieudane...

#145 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 13:38

Skrzynia biegów C-360

Nie będą się zakleszczać jeśli będzie się dobrze wysprzęglać. Często mi się zdarzało jak miałem 3-4 lata że nie wystarczająco wciskałem sprzęgło i się zakleszczał. Teraz nie mam już 60-tki a Zetor jeszcze nigdy mi się nie zblokował.

to jest racja
a czemu trzeba śruboktem przesunąć do góry

#146 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 20:46

Skrzynia biegów C-360 Nie kumam tego zakleszczania, jeszcze w życiu nie zakleszczył mi się bieg w C360, jak gość pożyczył ciągnik to co chwila mu się zakleszczały, jak widzę, to najczęściej biegi zakleszczają się jak ktoś zmienia je po skosie zamiast poprawnie prowadzić dźwignie

#147 Share krzysiek1530

krzysiek1530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 23:13

Skrzynia biegów C-360 Miałem podobną sytuację w 4011 ale u mnie to poluzowały się 3 śruby od wałka sprzęgłowego.Skutek był taki że ledwo sprzęgiełko się zazębiało z wałkiem sprzęgłowym.Odkręć górną pokrywę i sprawdź wałek sprzęgłowy.

#148 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 10:47

Skrzynia biegów C-360 otóż tak jak w temacie. mam problem prawie ze wszystkimi biegami, a mianowicie 1 i 2 wyskakują, 3 hałasuje tzn czaska, 4 jako tako działa, 5 bez zarzutów. i teraz pojawia się moje pytanie czy warto remontować tą skrzynię czy lepiej kupić całą kompletną od c 360???? dodam że ciągnik chodzi przy turze i jest mi niezbędny. i ile mogła by wynieść naprawa tak mniej więcej same części bo poskładam sobie wszystko sam.

#149 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 12:03

Skrzynia biegów C-360 ja 2 lata temu naprawiałem skrzynie w 360 wymieniane były wszystkie tryby wałki i łożyska to koszt był coś około 2tyś ,jeżeli masz dobrą obudowe aby nie była pęknięta i łożyska żeby nie miały w niej luzu to wymień tryby i wałki z łożyskami, uszczełniacze itd..taniej cię wyniesie niż kupując całą skrzynie od 360 no chyba że tak jak wcześniej pisałem jak obudowa do kitu to lepiej wymienić na nową i pare lat nie zaglądać :)

#150 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 18:03

Skrzynia biegów C-360 Uwarzam że remont będzie dużo tańszy wyskakujące biegi to tylko wodziki co do 3 biegu to trzeba wymienic zembadki przy wymianie skrzyni biegów od C360 dochodzi jeszcze kolumna kierownicza i wałek WOM bo 4011 jest jednolity C 360 dzielony i takich pare innych detali to lepiej kupic drugi ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 18:07

Skrzynia biegów C-360 My robiliśmy remont skrzyni w c-355, 8 trybów nowych, pare wałków nowych i nowe łozyska co było dobre to mechanik zostawił a co złe to wstawił nowe :) remont skrzyni + hamulce + sprzęgło wyniosło nas to wszystko 3500 zł. :)

#152 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 18:08

Skrzynia biegów C-360 wodziki nie odpowiadają za to że biegi wyskakują, tzn. wodziki się mówi potocznie a zapewne chodzi Ci o te sruby, otóż u mnie w zetorze był problem z wyskakującymi biegami, kupiłem nowe wodziki dokręciłem dobrze i co? i nic dalej wyskakiwały :)
teraz jak jest nowy ten "przesuwak" w skrzyni i tryb, to te sruby mogę miec wykręcone a bieg nie wyskoczy, przykładowo mogę wykręcic srubę od dwójki, wrzucić dwójkę i jechać z górki i nie wyskoczy

jak hałasuje to tryb wyjechany, ale nie spodziewałbym się w tej skrzyni dobrych łożysk i wałka głównego-ogólnie remont generalny nie unikniony.

#153 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 marzec 2009 - 18:38

Skrzynia biegów C-360 te śruby co onich piszecie to są zatrzaski z góry w deklu tak? powodem wyskakiwania biegów jest zużyte koło zembate a kokretnie zemby są nie równo wytarte, przy wymianie kół zembatych należy je wymieniać parami.

#154 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 19:59

Skrzynia biegów C-360 z tego co się orientuje to wałek wom od c4011 można załozyć do skrzyni c 360 a co do kolumny kierowniczej to mam już założoną od c 360. i pojawia się problem bo prawdopodobnie łożysko od górnego wałka ma luz w obudowie bo jak kiedyś miałem pokrywę ściągniętą to się temu przyglądałem

#155 Share asus5

asus5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 09:07

Skrzynia biegów C-360 Proszę o pomoc...
mam ursusa c-360 i w skrzyni biegów coś bardzo głośni stuka (szczególnie jak ruszam z 3 biegu i jak na 4 biegu jade) wszystkie inne są w pprządku, to znaczy nic nie stuka..
a ostatnio jest to taki huk że strach jeździć.... :P
proszę o pomoc
z góry dziękuje :)
pozdrawiam wszystkich :)

#156 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 09:38

Skrzynia biegów C-360 Mi w ursusie c-355 też stukało tylko na 5, to był tryb walnięty, obudowa w środku poluzowana i chyba coś jeszcze :P najlepiej odkręć górną pokrywę i posprawdzaj, tylko jak odkręcisz pokrywe to też nie zobaczysz wszystkiego umnie wszystko ładnie wyglądało a po rozebraniu skrzyni prawie każdy tryb był do wymiany

#157 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 10:04

Skrzynia biegów C-360 U mnie w C360 w skrzyni coś jakby stuka jak mam wysoki bieg i jadę wolno ale to już chyba normalne jak ciągnik ma 7tyś mtg.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#158 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 18:28

Skrzynia biegów C-360 jak u mnie urgotało to po rozebraniu okazało sie ze to łozysko na wałku głównym sprzegłowym i u mnie działo to sie na biegu 4 i 5

#159 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 15 kwiecień 2009 - 08:55

Skrzynia biegów C-360 Jak jest regularne pukanie co pewien moment na 4 biegu, i słychac miałczenie, to najpewnie jeden ząb sie obłamał z dolnego trybu i daje taki efekt, spotkałem sie z tym juz w 3 ciagnikach :)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:58

Skrzynia biegów C-360 krzys924 no kolego jak łorzyska na górnym wałku to maławo oleju w skrzyni było na pewno ???
asus5 a tobie kolego to radzę już nią nie jeździć bo od tokiego walenia obudowy nawet potrafią pękać miałem taki przypadek u jednego gościa co robiłem w kole zębatym pękł ząb i trochę kosztowało klienta niesteke