Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1132 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 20:21

Skrzynia biegów C-360

Zaczni od samej dzwigni może jest duży luz i kapa skrzyni nie pozwala dalej wcisnąć .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 15:53
  •  

#1042 Share apokalipto

apokalipto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 06:26

Skrzynia biegów C-360

witam wczoraj podczas pracy w polu z agregatem w c 360 3p coś mi zazgrzytało w skrzyni biegów następstwem czego było to , że nie działa m podnośnik i WOM się nie kręci . Macie jakieś pomysły. ???

#1043 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 07:15

Skrzynia biegów C-360

sprzęgło 2 stopnia ci poszlo

#1044 Share apokalipto

apokalipto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 07:57

Skrzynia biegów C-360

to muszę rozjechać ciągnikiem na pół ???

#1045 Share apokalipto

apokalipto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 11:53

Skrzynia biegów C-360

był mechanik i rzeczywiście sprzęgło II stopnia poszło, wrdarły się frezy. a co śmieszniejsze powiedział że ktoś kto ostatnio robił owe sprzęgło to odwrotnie założył tarczę II stopnia. od razu wymieniłem komplet I i II tarczę oczywiście - uRSUSA i wszystko wyąszło 400 z robotą.

#1046 Share -U-R-S-U-S-

-U-R-S-U-S-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 09:24

Skrzynia biegów C-360

Skrzynia prosta jak trzonek, a jednak dzieją się cuda. Ja w zimie robiłem remont bo stukało na 3 przy obciążeniu, po rozebraniu okazało się że igiełki wałka głównego poszły na przemiał, wałek główny zmieniony bo bieżnia igiełek była jajowata, koło przesuwne 2-3 zmienione, koło stałe 3 zmienione, założyłem też nowy wałek pośredni ze starych zapasów, bo nakrętka na starym była poluzowana mocno i wyrobił się wpust na kliny, wymieniłem także oś koła wstecznego i WSZYSTKIE łożyska, wałek sprzęgłowy skrzyni biegów został stary bo bieżnia igiełek była bez oznak zużycia, mimo że igiełki poszły w drzazgi. Wszystkie części "oryginał" ursus od Waryńskiego, dolny wałek prawdziwy oryginał ze starych zapasów, łożyska brałem droższe poszło na nie ponad 500 złotych. 

Z remontu zadowolony jestem średnio, na 3 biegu już nie stuka wcale, ale skrzynia biegów po rozgrzaniu, czy to podczas pracy czy na postoju jest głośna,(gdy jest zimna to jest cicha), najbardziej to słychać gdy ciągnik stoi na luzie na niskich obrotach silnika 400-500, Podczas nawrotów z kultywatorem na 1 biegu na niskich obrotach po nierównym terenie było to najbardziej słyszalne, Podejrzewam łożyska igiełkowe i/lub oś wałka 1-wsteczny.

Wniosek jest jeden: strach dzisiaj robić jakikolwiek remont poważniejszy w tych ursusach, bo te części są o kant d*py rozbić, pieniędzy poszło sporo, czasu i pracy włożonej jeszcze więcej, a efekt średni, około 30 motogodzin już zrobione od wiosny i niestety nic mu się nie poprawia i się nie zanosi na poprawę

#1047 Share karol45010

karol45010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 maj 2015 - 16:33

Skrzynia biegów C-360

siema  :mellow:  :)  mam do was pytanie 

mam c355 z silnikiem od c360 współpracuje on z prasą rolującą morra która ma podawanie sznurka hydraulicznie i co roku w tej c 360 obcina zęby na trybie i walku przekaźnika mocy. więc pytam się was jaka może być tego przyczyna

#1048 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:52

Skrzynia biegów C-360

sprawdź tuleje która daje napęd na ową zębatkę ta na wałku wom czy nie ma luzów i w jakim stanie zęby bo miałem taki przypadek że były luzy i po wymianie problemy jak ręką odjął 

#1049 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 10 sierpień 2015 - 21:02

Skrzynia biegów C-360

Witam, widzę  że dawno nic tu nie było to  odświżę troche ten temat. Miesiąc temu zakupiłem Koparko-Ładowarke "Ostrówek"  trafiła się w przystepnej cenie i stanie też wartym uwagi więc czemu nie. I od zakupu nie ma w ogóle biegów terenowych, jestem jej 3 właścicielem  a poprzedni mówił że jak kupił (miał ją 2 lata) to nie było terenowych ale on kopał tylko pod fundamenty to nawet nigdy dzwignią nie ruszał a ja robię droge i jak mi przyjdzie łyżką  rozgarnąć kamień to jedynka jest za szybka a na pół sprzęgła to takie papranie z tym a nie praca. Co tam może być uszkodzone? Dzwignia biegów jest między nogami ale to  chyba nie ma znaczenia.Jak ruszę dzwignią od terenowych do przodu to bez sprzęgła nie zgrzytnie nawet tylko tak z lekkim oporem wejdzie ale potem cisza. Znajomy mi mówił że pewnie oberwane zęby lub klin na dużym kole ale żeby się dostać do tego koła to trza tyłem odjechać a ostrówek ma tam cały osprzęt... Więc może ktoś miał już taki przypadek i podpowie co może być. z góry dzięki za info.

#1050 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 09:55

Skrzynia biegów C-360

zwal pokrywę i zobaczysz co i jak

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 11 sierpień 2015 - 15:01

Skrzynia biegów C-360

no ale żeby się dostać do pokrywy to nie wiem czy nie muszę kabiny sciągać.... a teraz to nawet szkoda grzebać bo wiem, że jak się jedno chce zrobić to przy tym kilka innych rzeczy pasuje też poprawić, a to robota na zimę.

#1052 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 16:43

Skrzynia biegów C-360

Zlej olej i zobacz przez okienka w dole skrzyni. Może coś wyczaisz.

KPK Kumurun Team

#1053 Share Ranger97

Ranger97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 17:06

Skrzynia biegów C-360

Witam, jestem nowy na forum i przepraszam jeżeli to niewłaściwy dział.

Pisze z problemem, a mianowicie: jadę szosą, zjeżdżam na pole, zmieniam biegi normalnie i nagle....dźwignia zmiany biegów się blokuje i ani drgnie. Nie chce zmienić położenia. Nie ma reguły miedzy którymi biegami się blokuje - to różnie. Przeczytałem dość dużo na ten temat w internecie ale żaden z artykułów mojej wiedzy nie dopełnił. Proszę Was o pomoc. 

Jest jakiś sposób na szybkie uporanie się z problemem? Czy ma jakieś znaczenie między którymi biegami się blokuje?

Połączyłem. A Ty zarobiłeś ostrzeżenie, pkt. 1.2.

Edytowany przez Elektrotechnik, 13 sierpień 2015 - 20:39.

#1054 Share RafaSadowski

RafaSadowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,produkcja zwierzęca
    konstrukcje maszyn itp.

Napisany 13 sierpień 2015 - 20:20

Skrzynia biegów C-360

czy blokuje ci się jak zmieniasz między np 3 a 4   może to być wina wodzików i palca wybieraka   :ph34r:

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

#1055 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 20:31

Skrzynia biegów C-360

Po co kolejny identyczny temat?

http://www.agrofoto....-w-ursus-c-360/

KPK Kumurun Team

#1056 Share 55diego55

55diego55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 19:33

Skrzynia biegów C-360

witam gdyż nie nalazłem w innych postach pomocnych odpowiedzi chce by ten był pisany z sensem i był pomocny innym.

temat chcę poświecić remontowi skrzyni biegów. Mój URSUS C-360 od narodzin w fabryce (1986) nie miał remontowanej skrzyni biegów. Dochodzą z niej różne odgłosy oraz wycia itp... (na biegach 2,3, pod obciążeniem słychać nie równe stuki raz częściej innym razem raz na jakiś czas coś puknie), przy pracy wom coś wyje czasem huczy bardziej przy wyższych obrotach, gdy przejeżdżam po tak zwanej wysepce która leży na ulicach by zmniejszyć prędkość, lub podobnym wzniesieniu przejazdach przez bruzdę na polu i miedzę jest

dosyć głośne i charakterystyczne puknięcie tak jak by wszystkie tryby w skrzyni nagle podskoczyły. W zeszłym roku przeprowadziłem generalny remont tylnego mostu wymieniłem wszystkie łożyska sworznie i satelity na mechanizmie różnicowym oraz sprzęgło, teraz chce jeszcze zmienić koło talerzowe na tzw. skośny ząb.

nie rozbierałem jeszcze skrzyni biegów w C-360 nie wiem od której strony zacząć i jak wyciągać ze skrzyni wszystkie wałki i tryby oraz jak i w którą stronę wybijać łożyska. niezbędne narzędzia posiadam oraz wózek do rozpoławiania ciągnika. posiadam katalog części (literaturę od tego ciągnika) ale mało wyraźne są tam rysunki

moje pytanie brzmi jak krok po kroku rozebrać skrzynie wymieniać tryby łożyska i wałki oraz składać ją krok po kroku. jestem przygotowany nawet na wymianę całego środka skrzyni

(całą swoją pracę udokumentuje zdjęciami by strwoży jakąś pomoc dla innych użytkowników)

Załączone miniaturki

• IMG_2956.JPG

#1057 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 19:40

Skrzynia biegów C-360

Posiadam instrukcję napraw C-360 krok po kroku

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#1058 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 27 wrzesień 2015 - 20:01

Skrzynia biegów C-360 masz ściągacz do łożysk w skrzyni??? generalnie to proste jest ale skrzynie całą musisz mieć wyciągniętą i zaczynasz od dekla i wodzików. ja robiłem sobie zdjęcia
-----

#1059 Share 55diego55

55diego55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 20:08

Skrzynia biegów C-360

masz ściągacz do łożysk w skrzyni??? generalnie to proste jest ale skrzynie całą musisz mieć wyciągniętą i zaczynasz od dekla i wodzików. ja robiłem sobie zdjęcia

czyli mam rozpołowić silnik - skrzynia , skrzynia - tylny most   ( zdjąć górną pokrywę w celu wyjęcia wodzików) a plecak zdejmować do czegoś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 27 wrzesień 2015 - 22:23

Skrzynia biegów C-360

A czemu od razu ataku nie wymieniłeś  jak była okazja? rozebrałeś cały kosz a  nie wymieniłeś 2 kół zębatych.U mnie jest jakby coś dzwoniło lub jak coś drżało w środku ale na każdym biegu to się dzieje i z górki cisza wiem że to tylny most.Co do twojego problemu może być któreś łożysko.Cieżko trochę stwierdzić co dokładnie jest przyczyną