Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#961 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2015 - 08:23

Skrzynia biegów C-360

no właśnie chodzi o to, że nie noszą oznak zużycia

czesio200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 17:01
  •  

#962 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 19:15

Skrzynia biegów C-360

A sprawdź jak pasuje zębatka na pół osiach do dużych kół bo może nie pasują pół osie do kół.

#963 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 19:18

Skrzynia biegów C-360 A w jakich okolicznościach zaczął się problem po jakiejś naprawie czy nagle czy stopniowo?

#964 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 19:58

Skrzynia biegów C-360

ciągnik taki już kupiłem. zrobiłem atak nie pomogło, zrobili skrzynie nie pomogło ;)

czesio200

#965 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 20:08

Skrzynia biegów C-360 No to trochę utrudnia diagnozę.Miałem kiedyś bardzo podobny objaw w aucie jak dodawałem gazu na 4 lub 5 biegu to trzęsło całą budą uszkodzony był przegub wewnętrzny półosi ale co dolega twojemu 3p nic mi nie przychodzi do głowy.Może załóż nowy temat na AF żeby więcej ludzi zobaczyło może ktoś miał taki problem.I zobacz jeszcze to o czym pisze balcerek jak masz zwolnice w częściach policz zęby ma być 11-56 lub jeśli ktoś kombinował 12-55(stary typ)

Edytowany przez Piotr778, 13 styczeń 2015 - 20:26.

#966 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 20:30

Skrzynia biegów C-360

zobacze jak mi się będzie chciało to kupie jedną nową półoś i założę. bo już innej opcji nie ma. w jednej zwolnicy był na dnie taki osad jak by bardzo drobniutkie opiłki w drugiej tego nie było. ale zębatki były jak nowe he. jeździć się z tym da bez problemu tylko wpakowane w ciągnik  tyle kasy a coś jeszcze daję się we znaki

czesio200

#967 Share Maxym

Maxym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 21:24

Skrzynia biegów C-360

Witam mam pytanko mianowicie zrobiłem remont skrzyni biegów swojej c 360, przed remontem strasznie hurgotało na 2 biegu i 2 bieg wyskakiwał i przy ciągnięciu i przy trzymaniu z górki silnikiem.

wymieniłem tryby góra dół od 2 i od 3 biegów. wszystkie łożyska łącznie z igiełkowym, wodzik od 2 i 3 biegu. ogólnie skrzynia wygląda jak nowa, i niestety na 2 biegu dalej hurgocze najbardziej przy 800 obrotach. a z górki jak coś trzymam to cały czas wydaje sie jakby bieg za chwile miał wyskoczyć alb rozwali skrzynię. co to może być. sprawdzałem wszystkie koła są w idealnym stanie nie maja żadnych wyszczerbień, i zazębiają się idealnie na całe zęby. i nie wiem co jest nie tak ?? wałki w skrzyni wyglądały dobrze. co jest nie tak ??

#968 Share Jasiu84

Jasiu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 00:11

Skrzynia biegów C-360

... sprawdzałeś stan wodzików , bezpieczników i wybieraka, może tutaj gdzieś leży przyczyna??

#969 Share Maxym

Maxym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 00:22

Skrzynia biegów C-360 Wybierak jest dobry zaczaski nowe trzymaja ok po ustawieniu. wodzik nowy sprawdzony. Sprawdzilem luz walka glownego na lozysku tym waleczkowym chdzi gora dol okolo 1 mm a tak to bez luzu tryby maja minimalne luzy ledwo wyczowalne. Na tym lozysku by tak bilo i tylko na 2 biegu ?

#970 Share Maxym

Maxym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 15:39

Skrzynia biegów C-360

Nagrałem filmik. 

http://youtu.be/b-XdUr0wRkY

na początku na 3 biegu skrzynia ładnie mruczy a na 2 biegu hurgot od 55 sekundy.

co to może być ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 17:04

Skrzynia biegów C-360

zwalić dekiel zawołać porządnego mechanika i zaraz Ci powie co jest nie tak.

czesio200

#972 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:09

Skrzynia biegów C-360 Raczej to nie igiełki brzmi jakby inny bieg próbował wskoczyć gdy masz dwujke jakby wodzik słabo trzymał któreś koło i dlatego rzęzi bardziej na niskich obrotach,wysokie obroty bardziej dystansują od siebie stykające koła i jest ciszej.Zobacz też czy dolny wałek i tryby nie mają nadmiernego luzu wzdłużnego.Ja bym zrobił tak. Wbiłbym 2 bieg i zrzucił pokrywę powinno być widać co się z czym styka a nie powinno.

Edytowany przez Piotr778, 14 styczeń 2015 - 19:31.

#973 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:16

Skrzynia biegów C-360

Jak można założyć wałek z luzem na łożysku ok 1 mm? Myślę że jest to ewidentna przyczyna wadliwej pracy skrzyni.

#974 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:27

Skrzynia biegów C-360 Gdyby to był ten luz przyczyną to na trójce i 4 byłoby jeszcze głośniej.Poza tym żeby wyeliminować zupełnie luz musiałby wałek główny i sprzęgłowy zmienić a nie tylko igiełki.

#975 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:31

Skrzynia biegów C-360

Nagrałem filmik. 

http://youtu.be/b-XdUr0wRkY

na początku na 3 biegu skrzynia ładnie mruczy a na 2 biegu hurgot od 55 sekundy.

co to może być ??

Niestety mam ten sam problem rok po remoncie  wszystko w skrzyni nowe i taka żeżnia jak u kolegi na 1 i 2 biegu 

zdejmowałem w lecie przed zapieciem do prasy  dekiel skrzyni ,  zadnych luzów nie znalazłem 

ale gdy podniosłem jedno koło i nim kreciłem po wysprzegleniu to po włonczeniu 2   wyraznie koło tego biegu głosno zazebiało  to samo na 1 biegu

#976 Share Maxym

Maxym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:25

Skrzynia biegów C-360

spuściłem olej w skrzyni i zdjąłem dekiel skrzyni, zablokowałem wszystkie wodziki i zostawiłem na 2 biegu, zapaliłem i jeździłem okazuje się że wałek główny dostaje wibracji właśnie przy 800 obrotów na 2 biegu tylko nie wiem dlaczego czy to wina nowych trybów skropol czy wina luzu na łożysku wałeczkowym, ciężko to stwierdzić próbowałem przytrzymać przez drewno tryba ale nic to nie dało drgania przenosiło nawet drewno. Masakra jakaś nawet zdjęcie dekla nic nie wyjaśniło. 

Jeden mechanik stwierdził że wałek główny na 2 biegu jest podparty trybem w najkrótszym miejscu i i luz na łożysku igiełkowym powoduje drgania przenoszone przez zęby trybów drugiego biegu, dlatego to jest tylko na 2 biegu i tylko na określonych obrotach.

wydaje się to prawdopodobne ???

powiedział że wymiana wałka głównego i wałka sprzęgłowego 1 stopnia + nowe igiełki + wymiana sprzęgiełka IV i V + tryb górny od V biegu. + ewentualnie wymiana trybów od 2 i 3 biegu. ??

robocizna w ramach gwarancji bo skrzynia świeżo po remoncie - wcześniej nie było wcale 2 biegu zaraz wyskakiwał. 

Co doradzicie bo ja coś nie jestem przekonany ???

#977 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:55

Skrzynia biegów C-360 Też nie jestem przekonany bo niby jak w najkrótszym miejscu w tył jest jeszcze tryb 1 biegu w przód trójka i 4.Mam dwie 360 i w obu dłubałem w skrzyniach tej zimy jednej jeszcze nie skończyłem.W obu w miejscu tych 23 igieł miałem spory luz na wałku między 2-3 mm a mimo to nic nie rzegotało.W tej pierwszej po zmianie igieł luz zmalał do około 1mm po remoncie też nic nie trzeszczy.W tej co dłubę aktualnie mam jeszcze wałek sprzęgłowy do zmiany(wyszczerbany ząB) napisałem o poradę na forum to mi wszyscy radzą żeby też dolne koło wymienić co z wałkiem zazębia bo ze starym będzie źle współpracować do tego trzeba by ciągnik dzielić na trzy więc nie skorzystam z rad pewnie będzie wyć.Jak wymienisz to co Ci mówił ten mechanik a zostawisz dolne koło to nie wykluczone że stary problem nie zniknie a dojdzie jeszcze nowy wycie wałka.
Czytałem kiedyś na elektrodzie jak ktoś pisał"uwaga na niewspółosiowość trybów 2i3 biegu" może tu jest przyczyna ale skoro na starych też było podobnie to pewnie nie.

Edytowany przez Piotr778, 14 styczeń 2015 - 21:03.

#978 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 22:38

Skrzynia biegów C-360

Jak może wałek główny dostawiać wibracji skoro nowe łożyska dostał czyli co wałek główny jest wyrobiony w tym miejscu i koło 2 biegu ma duży luz i lata na wale główny. :D

#979 Share Maxym

Maxym

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 00:28

Skrzynia biegów C-360

nie wiem dlatego proszę o rady.

wałek główny dostaje wibracji tak napisałem bo tylko to było widać i czuć na drewnie w momencie tego hurgotu jak miałem zdjętą pokrywę, łożyska są wszystkie nowe i tryby od 2 i 3, nie ma na wałku głównym żadnych luzów na trybach, dolny wałek jest skręcony i tam też nie ma żadnych luzów. sprawdziłem czy czasami inny bieg nie che wtedy wskoczyć i hurgota, ale niestety nie wszystko jest w porządku. z innymi biegami tylko ta 2 przed remontem też hurgotała tylko cały czas i po chwili wyskakiwała bo były skośne zęby na trybach byłem pewien że jak tryby zmienię to będzie ok a tu moszz. Logicznie myśląc to tryby nowe wodzik nowy zaczaski nowe łożyska nowe, zostaje tylko wałek główny i ten luz na łożysku igiełkowym 1mm ale kolega Piotr788 ma 3mm i nic się nie dzieje to zostaje tylko wałek główny. czy coś jeszcze może być innego ??

będę go pewnie po jutrze rozbierał s powrotem mechanik powiedział że tylko od mostu rozkręcimy i wyjdzie wałek główny i wałek sprzęgłowy 1 stopnia.

na co patrzeć szczególnie co to może być ?? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 15:41

Skrzynia biegów C-360 Dolne koło 2 biegu jest zazębione na stałe z wałkiem wstecznego może tam coś nie halo.A wałek sprzęgłowy zmieni odjeżdżając samym tyłem?