Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bears    543

Jazda bez górnej pokrywy tylko we dwóch, niech druga osoba łapie olej wiadrem w powietrzu, polecam pomiędzy nogi włożyć parasolkę chyba że lubimy kąpiel w hipolu...

 

Co do tego wycia to najczęstszym objawem nie są luzy a zbyt sztywne spasowani skrzyni, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

co się stało jak mi nie chce wyłączyć się wsteczny bieg i nie da się ruszać w ogóle lewarkiem , jadę cały czas i nie wyskoczy wsteczny co się zakleszczyło?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zablokowałeś bieg. Musisz śrubę na podeście/skrzyni jeśli jest faktycznie na wstecznym to 2 od prawej strony i śrubokrętem lub czymś podobnym przesunąć wodzik/łapkę jak zwał każdy inaczej nazywa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

naprawione, a ten bolec ze spręzyną można popuścić żeby łatwiej wchodziły biegi, zużyją się szybciej te wodziki?

Edytowano przez lolek2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria22    1

Panowie mam problem! Ursus c 360 przy włączonym wałku (ostatnio przy ładowaczu cyklop) i obrotach 1400-1600 obr/min słychać trzaskanie w skrzyni, co to może być? To coś poważnego, czy może tak pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie pytanko mam dzisiaj w transporcie 60 myślałem że wyskoczy mi z pod tyłka heh. na 5 biegu pod obciążeniem tak wyje i stuka jakby miało się co rozpaść na żadnym innym biegu to się nie dzieje , z jednej strony ojciec mówił że to wina zwolnic , ale z drugiej strony jak przyczepa pcha ciągnik to on choćby w opór cisnął to nie hałasuje ... może ktoś miał taką sytuację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Czym się różni stary i nowy typ wałka głównego skrzyni? Walki sprzęgłowe też są różne w zależności od wałka głównego?
Poza tym że skrzynie trzeba całą wykręcić to jeszcze jeszcze coś przeszkadza przy wyjęciu tego wałka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

panowie pytanko mam dzisiaj w transporcie 60 myślałem że wyskoczy mi z pod tyłka heh. na 5 biegu pod obciążeniem tak wyje i stuka jakby miało się co rozpaść na żadnym innym biegu to się nie dzieje , z jednej strony ojciec mówił że to wina zwolnic , ale z drugiej strony jak przyczepa pcha ciągnik to on choćby w opór cisnął to nie hałasuje ... może ktoś miał taką sytuację ?

Dyferencjał wyje nie zwolnice anie nie skrzynia. Potęgują to ewentualne luzy na wałku i przesuwanie się koła atakującego. Możesz spróbować ustawić luz na nowo może coś się wyciszy a jak nie to wymiana przekładni głównej na zetorowską.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dyferencjał wyje nie zwolnice anie nie skrzynia. Potęgują to ewentualne luzy na wałku i przesuwanie się koła atakującego. Możesz spróbować ustawić luz na nowo może coś się wyciszy a jak nie to wymiana przekładni głównej na zetorowską.

Czyli nie ma co się przejmować tak ? Uważam siebie  za laika w tym temacie także lepiej zapytać niż później rozbierać i grzebać się z nim . Z tego co wiem to zawsze tak wył ale te stukanie to takie dosyć mocne więc pewnie spory luz , ale tak jak mówiłem to tylko na 5 biegu gdy ma pod obciążeniem , jak już ma z górki to nic nie wyje i jest okej . dzięki za odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jadąc pod górkę zębatki współpracują ze sobą najbardziej wyrobioną stroną zębów dla tego ryczy tylko jadąc do przodu. Niby specjalnie nie ma się czym przejmować ale dobrze było by sprawdzić czy nie ma luzów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

może odręciła ci się nakrętka na wałku atakującym  i przekładnia złapała luzu tak jak mówi seweryn

 

u mnie jak się odkręciła nakrętka i spadła to pod obciążeniem  churgot  byl mocny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może odręciła ci się nakrętka na wałku atakującym  i przekładnia złapała luzu tak jak mówi seweryn

 

u mnie jak się odkręciła nakrętka i spadła to pod obciążeniem  churgot  byl mocny

jak będzie robota to nagram ten stuk , bo to z taką częstotliwością bije trudno powiedzieć co . dzięki za porady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Hmmm skoro tylko na 5 biegu to może walek sprzęgłowy odlacza się od koła stałego zazebienia i może masz luz na obudowie łożyska chodzi na boki i stuka ale by działo niezależnie czy jedzie podgorke czy na równym.Musisz sprawdzić najpierw zwolnice czy wal koła nie ma luzu bocznego jak okey to pokrywa podnośnika w górę i zobacz przekładnie główną jak nie ma luzów to zostaje ci pokrywa skrzyni.Wspomniałeś że jak pcha przyczepa to nie ma hałasu tak samo powinno być jak jedziesz z górki samym ciagnikiem i podejrzewam luz na walku ataku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad67pl    0

Mam proble.. otóż normalnie zmieniłem bieg i... no normalne... zablokowało skrzynie. Więc dobra odkręcam wodziki przestawiam zębatkę i na chwile odblokowało i znowu zblokowało tym razem tak jakby na 2 i R na raz. Nwm co robić bo ciągnik w ogóle nie jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Pierwszą czynność jaką się robi  gdy się zablokuje skrzynia przełącza się reduktor na pozycję neutralną/luz żeby wszystkie koła zębate zwolnić próbuje się jeszcze raz lewarkiem odblokować jak nie idzie to wodzik w górę i niestety przesuwasz listwę.To że ci sie blokuje skrzynia to jest wina twoja bo się nie zatrzymasz do 0 a wystarczy że ciągnik będzie sie toczył R nie wyrzucony dokładnie  wrzucasz 2, puszczasz sprzęgło koło zębate od wstecznego biegu weszło ponownie na tryb  i gotowe, no chyba że listwy masz tak zużyte że to lata jak chce.Wyduś musowo reduktor na luz potem odblokuj po kolei najpierw 2 i R bo w tej skrzyni da się i trzy biegi wrzucić naraz ale trzeba być wybitnie zdolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mam proble.. otóż normalnie zmieniłem bieg i... no normalne... zablokowało skrzynie. Więc dobra odkręcam wodziki przestawiam zębatkę i na chwile odblokowało i znowu zblokowało tym razem tak jakby na 2 i R na raz. Nwm co robić bo ciągnik w ogóle nie jedzie.

Brak blokady między wodzikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad67pl    0

Rozwiązałem problem... trochę mi głupio że w ogóle pisałem... okazało się że ciągnik stał lekko z górki i blkowało zębatki dzięki za rady :)

Edytowano przez Konrad67pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Chciałem sobie przenieść gałkę od biegów w 3P na środek tak jak w zetorze, Orientuje sie ktoś jaki jest tego koszt i gdzie mogę dostać taką przystawkę na biegi od zetora, chodzi mi głównie o jakieś zamienniki nie oryginalne zetora części.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Garba idzie od tego dostać. Chociaż w 60-ce biegi w podłodze trochę lepiej ale szału nie robi.

https://www.olx.pl/oferta/dzwignia-zmiany-biegow-c-360-ostrowek-CID757-ID5u6Rz.html

Problem jest taki że wypadało by jeszcze przerobić deskę rozdzielczą przesuwając ją za kierownicę bo z trupa wyleźć nie idzie.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj