Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebe1033    397

o fergusona to pewnie chodzi 255 lub 235 ale nie jeżdziłem , a zetor powinien mieć tabliczkę/naklejkę z lewej strony pod kieronicą ale biegi są tak ruszysz na pusto z 3 z przyczepą pełną to z 2

 

R 2 4

I-I -I

1 3 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BATEK    0

Interesujące po co tyle układów zmiany biegów. Będziesz jeździł cudzymi po ciemku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek17    0

Bo te ciagniki ma moj sasiad u ktorego bede oral , siał , talezował i tak dalej i chce o tych ciagnikach schamaty ? A ostatnie pytanie miedzy ktorymi biegami jest luz w c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Np. jak masz 5 to robisz lekko w dół aż poczujesz taki przeskok i jest luz a jak np. z 4 do w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BATEK    0

Drogi kolego w każdej z tych maszyn jest schemat umieszczony w dobrze widocznym miejscu.

Ważniejsze jest jak będziesz postępował z dźwignią zmiany biegów.

Rób to delikatnie i stanowczo a wszystko będzie dobrze.

Co do zetora to nie wiem jak ten model ale pamiętam pierwszą swoją jazdę 7745.

Nie mogłem ruszyć z miejsca bo wcześniej ktoś przełączył dzwignię zmiany szybkie-wolne w

położenie N :angry:,chwilę zajeło mi odkrycie tej małej dźwigienki.

Życzę udanego shiftingu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0
R 2 4

I-I -I

1 3 5

 

W mf 255 jest:

 

R 3 2

I-I-I

1 4

 

natomiast przełożenia są dwa L (low) wolne mała dźwignia do góry i H (high) szybkie mała dźwignia w dół


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hej :P

 

Mam taki problem, otóż dziś jak już skończyłem siać ruszyłem 4 biegu i jak mi coś nagle walnęło tak z okolicy skrzynii biegów to ja cie ... odkleszcyłem ją jakoś ale teraz jak się jedzie 4 tak coś wali, że szkoda mówić... i dlatego jeżdzę na na 3 albo niższych. Lubi się zakleszczać od tego momentu, a teraz już w ogóle nie da się odkleszczyć :P

 

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co sypło i czemu tak wali...

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

a jaki to ciagnik?


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@lukano poprawiłem w temacie

 

Dobra więc dziś popatrzyliśmy i będzie dużo roboty :P

- Pokrywa skrzyni biegów do wymiany

- Wykruszyło się koło od 4 biegu

A więc trzeba robić skrzynie może jutro się części kupi i powoli zacznie się coś robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jakby inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem nowy w temacie.Kupiłem 3p w zeszłym roku,od pierwszego właściciela,orginał stan,prawie igła.

Od żniw tego roku zakleszczają się biegi,na gorącej skrzyni nie doodkleszczenia,ostygnie-jeden ruch i jest po sprawie.Znajomy mechanik poradził aby kupić nowe dociski wodzików,ale jest jeszcz gożej,jak dokręcę do końca to nie da rady włączć biegu.Ściągałem pokrywę skrzyni,widełki bez luzów,nie wytarte,wydaje się ok,ale coś niegra.Wczoraj jechałem do lasu i na trzecim biegu na wysokich obrotach słychać lekki stuk,jakby łożysko.Dodam że dociski są wkręcone do połowy,tak aby była wyczuwalna zmiana biegów,i biegi chodzą ok.Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaisor1    0

Witam

nie napisałeś czy pozostałe wodziki od 1iR oraz 4i5 też ciężko chodzą ?

- wykręć dociski i spróbuj czy można wcisnąć bolce do środka / czy się nie zacinają /

- zobacz czy nie ma zadziorów na wycięciach na wodziku / listwach / tam gdzie trzymają dociski , bo może tam się blokują

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dociski kupiłem nowe,zadziorów też niema,jedynie 1iR wchodzą ładnie,reszta musi być odkęcona.Czekam na mechanika,ma być w czwartek,mam nadzieję że tragedi nie bedzie

Pozdrawiam

 

Posty piszemy w pierwszym okienku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Zdejmij pokrywę wyjmij wodziki w nich masz takie otworki od boku w nich powinny być Śrut bolczyk walcowy i jeszcze jeden Srut i jak tego nie masz to zakleszczać się ci będzie nadal nawet jak byś pół skrzyni wymienił nic by nie pomogło śrut powinien być w wodziku 1-R bolczyk walcowy w 3-2 i ostatni śrut w 4-5


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekn    0

Mam c 360 tam jest skrzynia jak w zetorku. Robiłem remont praktycznie całej i 3 bieg po ujechaniu pod górę jakieś 50 m wyskakuje i tak się dzieje tez ze wstecznym , a śruby między nogami mam popuszczone bo ani biega wbic na dokręconych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to coś źle zrobiłeś że nie możesz biegu wrzucić ,a te bezpieczniki masz dobre ,albo wodziki całe .A biegi to ci będa wyskakiwać jak ich nie wkręcisz nawet mogą 2 wskoczyć i będzie zgrzyt !!

 

A skrzynia w 360 jest taka sama bo: był zetor 4011 i na jego licencji ursus 4011 .I się rozwiajali z tych modeli oddzielnie potem .Tylko zetor miał po drodze pare serii ,a ursus tylko drobne poprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ale skoro to jest c360 to czemu w dziale zetor? Przenosze :)

 

Skrzynia nie jest taka sama, mechanik mówił ze jest spora różnica ale nie mówił co dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale w konstrukcji nie ma różnicy dopiero po przyjrzeniu się można znależć np synchronizaję 4 i 5 inne włączanie WOM i pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Słuchaj kolego w c360 na skrzyni biegów pod siedzeniem są dwie dźwigienki i nie pamiętam która i w jakim położeniu, ale jak jest przestawiona to w ogóle nie pojedziesz. Ale o tym to może koledzy Ci napiszą, bo ja nie mam c360. Wiem tylko że może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
to coś źle zrobiłeś że nie możesz biegu wrzucić ,a te bezpieczniki masz dobre ,albo wodziki całe .A biegi to ci będa wyskakiwać jak ich nie wkręcisz nawet mogą 2 wskoczyć i będzie zgrzyt !!

 

A skrzynia w 360 jest taka sama bo: był zetor 4011 i na jego licencji ursus 4011 .I się rozwiajali z tych modeli oddzielnie potem .Tylko zetor miał po drodze pare serii ,a ursus tylko drobne poprawy .

 

 

a nie przypadkiem zetor 3011 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

W C360 może być skrzynia od zetora ja mam jedną 60dziesiątke która była składana i dużo klamotów jest od zetora ! A biegi wyskakują ci bo masz albo bezpieczniki zbyt wysoko powykręcane spróbuj je tak ustawić aby dało się wbić biegi A jeśli to nie pomoże to trafiłeś na byle jakie części buble i tak się będzie działo .A czy wodziki były wymieniane ????????? 2 na raz nie wskoczą jeżeli ma pozakładane w wodzikach zabezpieczenia ,bo jeśli ich niema to zgadza się będzie się zakleszczał


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj