Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1132 odpowiedzi na ten temat

#721 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 14:13

Skrzynia biegów C-360 Skoro tulejka była wstawiona to na pewno któryś z wałków jest walnięty tylko który niech kolega @prorok sprawdzi wałki co i jak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 12:00
  •  

#722 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 15:42

Skrzynia biegów C-360 Ja po pomiarach wałka w skrzyni jeżeli jest zbyt wydarty to stosuję tulejkę.A le tu powinny wydać łożyska igiełkowe.Najlepiej zrobić pomiar i zmierzyć nowy wałek i wymienić wałek sprzęgłowy.Tak jak kolega ursus55 wcześniej opisał.

#723 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 19 marzec 2013 - 16:51

Skrzynia biegów C-360 Ta cała tulejka w wałku sprzęgłowym ładnie siedzi ale jak się ją założy na wałek główny w skrzyni to cała lata.Obawiam się że te koszyczki nie zdadzą egzaminu bo będzie duży luz.Z resztą pewnie jak by się dało to by je założyli a nie kombinowali raczej z tulejką...
Na wałku głównym(tym w skrzyni) czuć pod palcem rowki pewnie skróciło by to bardzo żywotność tych łożysk(wałeczków) W sklepie też mi mówili że jak już ktoś dał tulejkę to musiał być spory luz i trzeba by sobie było wałek zafundować ale to jest strasznie dużo roboty i do tego na pewno wyjdzie sporo części do wymiany( zawsze tak jest) i dla tego chciał bym tego uniknąć...

Mimo wszystko i tak sporo taniej wyjdzie dotoczyć ta tulejkę... a jak bym kiedyś skrzynię remontował to od razu powymieniał bym wałki.

No nic dzięki Panowie jeszcze wieczorkiem pomierzę co i jak..ale ten w skrzyni patrząc gołym okiem jest wymęczony...

EDIT

Panowie mam jeszcze jedno pytanko.Ta tulejka ma być wbita na ciasno w wałek sprzęgłowy a ma się obracać na wałku w skrzyni? Bo ta moja się i na jednym i na drugim obracała.Ma być długa na cały ten wałek? bo ta moja była troszkę krótsza..

Edytowany przez prorok, 20 marzec 2013 - 19:48.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#724 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:38

Skrzynia biegów C-360 @prorok chyba mamy ten sam problem tez mam juz tam tulejke do toczonom ale dalej cos puka i tylko pod obciazeniem a najgorzej jak jeszcze trzeba pod gore ciagnac to dos konkretnie wali, ostatnio mialem odkrecona pokrywe z góry żadnego luzu nowe wodziki a dalej to samo.
powodzenia przy skrecaniu

#725 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:00

Skrzynia biegów C-360 Musi być ciasno w wałku sprzęgłowym.

Ja bym próbował pokąbinować jeszcze z łożyskiem.Skoro to stary typ to łożyska igiełkowe były rozłożone na pancerzu co parę minimetrów i zapewne są cieńsze od łożysk igiełkowych typu nowego więc kupił bym dwa starego typu rozebrał je i ułożył na gęsto,myślę że powinno być oki.

lukash0 przy tulejce jest większe tarcie materiału,szybciej to się zużywa

#726 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 21 marzec 2013 - 19:47

Skrzynia biegów C-360 Skrzynie którą kupiliśmy od ludzi którzy kroją ciągniki na części też był chory patent na ''tulejkę'' w dodatku ktoś próbował szlifierka kątową ''polerować wałek'' :lol: , jest to jakiś sposób ale gdy ciągnik pójdzie w ciężko robotę różnie to może być. To takie odwlekanie remontu z różnym skutkiem, najgorzej gdy odkręci się oprawa łożyska przykręcana do skrzyni na śruby m 8.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#727 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:24

Skrzynia biegów C-360 @Lukash

U mnie wcześniej nic nie pukało ale niespodziewanie zaczęło i to stukanie się nasilało..Ostatnio tłukło już tak mocno że zdawało się że się skrzynia rozleci.. Łożyska na wałach sprzęgłowych były wybite że o tej tulejce nie wspomnę...U mnie z góry też jako takiego luzu nie było czuć..

Dzięki już powoli składam...jutro jak nic nie wyskoczy będę chciał go zjechać...

@Alamo

Sąsiad dotoczy mi to teraz elegancko.Wprasował tulejkę w wałek sprzęgłowy praktycznie na całej długości,dorobił kanaliki olejowe.Powinno teraz chwilę pochodzić..Ostatnio z tego co mi Tata mówił ciągnik był rozpoławiany z 18 lat temu..ale czy ta tulejka była wtedy dorabiana nie pamięta..( nie On remontował) więc jak wytrzyma choć połowę tego to będę bardzo zadowolony.

Myślałem nad tym Twoim pomysłem ale jak już miałem materiał na tą tulejkę załatwiony i umówionego tokarza to nie chciałem już kombinować. Poskładałem go dzisiaj trochę i luz na wałku jest tylko delikatny.W porównaniu do tego co było to niebo a ziemia...

@UrsusFan1222

Też bym wolał wymienić wałki na nowe i mieć spokój ale nie chciałem teraz rozbierać znowu skrzyni bo znowu by się okazało że większość łożysk do wymiany( choć by nawet i dla świętego spokoju jak już wszystko na wierzchu) Wiesz o co mi chodzi ;)
Jak podziała tyle co na tamtej to będę zadowolony :) Te śruby były mocno dokręcone..Teraz też je dobrze dokręciłem.

Panowie jeszcze mam takie pytanko...Jak wstępnie przed zjechaniem ciągnika najlepiej wyregulować sprzęgło bo to w książce tak trochę nie wyraźnie napisali :D Łożysko oporowe ma być całkiem cofnięte do tyłu czy nie
koniecznie?

Dokładnie chodzi o ten fragment http://www.fotosik.p...4d41796afe.html teraz go tak na spokojnie przeczytałem i już wiem o co mniej więcej chodzi.

Edytowany przez prorok, 21 marzec 2013 - 23:51.

#728 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 08:47

Skrzynia biegów C-360 przed zjechaniem silnika ze skrzynią ustawiasz łapki od sprzęgła na 25mm pierwszy stopień i 19mm drugi licząc od obudowy sprzegła,najlepiej suwmiarką albo dorób sobie kawałki płaskowników, Potem jak zjedziesz silnik ze skrzynią ustawiasz cięgnem luz 4mm do pierwszych łopatek licząc od łożyska oporowego

#729 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 17:33

Skrzynia biegów C-360 Witam.Dzisiaj poskładałem wszystko do kupy.Założyłem nowy odrzutnik oleju i nową obudowę w starej były wyżłobione rowki po odrzutniku.Starałem się żeby był równomierny luz wokół obudowy w stosunku do wału.Po założeniu koło zamachowe obracało się odrobinę ciężej jak na starym ale myślałem że to nie będzie przeszkadzać.Poskładałem wszystko do kupy i okazało się że rozrusznik nie obróci silnika... Obracając wieńcem przez okienko niby nie idzie strasznie ciężko ale na pewno ciężej jak przed założeniem nowej pokrywy. Nie jest to jednakowy opór na cały obwodzie tylko idzie w miarę lekko delikatnie jak by przystawiało choć tak myślę że opór może i jest jednakowy tylko jak spręża to siłą rzeczy idzie ciężej)
Panowie co robić rozpoławiać jeszcze raz(strasznie dużo roboty) czy próbować odpalić na zaciąg.Liczę że jak chwilę pochodzi to troszeczkę przetrze tą nową obudowę i będzie dobrze chodzić...

Edytowany przez prorok, 22 marzec 2013 - 21:35.

#730 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 22 marzec 2013 - 17:44

Skrzynia biegów C-360 coś źle złożyłeś, ja bym rozebrał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 17:48

Skrzynia biegów C-360 Teraz żałuje bo mogłem od razu to poprawić ale teraz to już po zawodach.Kwestia tego czy przetrze ją troszkę i będzie ok czy nie... Już bym go rozjechał tylko nie mam już wałków na wierzchu żeby później tarcze ustawić...

#732 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 22 marzec 2013 - 17:54

Skrzynia biegów C-360 możesz włożyć tarcze na wałek, i sprzęgło skręcić przez okienko, ja tak prawię zawsze robię, tylko nie pamiętam czy z obiema tarczami się tak da :(

#733 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 08:25

Skrzynia biegów C-360 Odpalić na zaciąg,nie powinno nic się stać,u mnie nic się nie stało,kiedyś miałem to samo,tylko niech popracuje na niskich obrotach.

Ja wymieniając tarcze nigdy nie korzystam z wałków,po co skrzynie rozbierać,robię to na oko i zawsze wychodzi.

Edytowany przez Alamo, 23 marzec 2013 - 08:27.

#734 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 09:11

Skrzynia biegów C-360 Czyli można próbować...? Też myślę że nic się nie stanie bo jak wrzucę 5 bieg i bujam ciągnikiem to wał się rusza,więc nie wiadomo jakich oporów nie stawia.

Ja miałem wałki wyciągnięte to nie było problemu.Ustawiliśmy fajnie to i problemów ze zjechaniem nie było.Poszło za pierwszym razem.

No nic dzięki za radę będę próbował go odpalić.

#735 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 09:27

Skrzynia biegów C-360 Tak,nie masz nic do stracenia.

#736 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 10:18

Skrzynia biegów C-360 Panowie udało się zagadał :D Teraz chodzi na wolnych obrotach.Mam nadzieję że problem się rozwiązał.

Edit

Pochodził trochę i teraz normalnie pali od strzała:) Podciągnąłem cięgno posprawdzałem podregulowałem dźwigienki i sprzęgło chodzi super. Biegi wchodzą bez żadnych zgrzytów.Drugi stopień też elegancko działa(pod koniec już wcale nie działał).W skrzyni też nic nie puka:)

Panowie chciałem Wam bardzo podziękować za pomoc. Dzięki za wszystkie praktyczne wskazówki i szybkie odpowiedzi.Bardzo mi Pomogliście:) Jeszcze raz wielkie dzięki ;)

Edytowany przez prorok, 23 marzec 2013 - 22:19.

#737 Share jarek11144

jarek11144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:16

Skrzynia biegów C-360 Witam, podczepię się do tematu. Ostatnio postanowiłem wyremontować mój stary maszt do c-360 który stał ładnych parę lat nieużywany. Niestety z braku środków nie zakupiłem nowych przewodów hydraulicznych (około 15m). Przedmuchałem je tylko sprężonym powietrzem. Siłowników nie rozbierałem aby ich wyczyścić (teraz są konsekwencje). Odkręciłem jeden przewód hydrauliczny od siłownika, a z niego wyleciała taka mazia z grudami. Zajrzałem do skrzyni. Olej taki sam jak wyleciał z przewodu. Czy olej w skrzyni dało by się jakoś przefiltrować ? Czym teraz wymyć skrzynie ? Czy z tych zdjęć da się ocenić jakoś stan trybu ? Czy ten olej zrobił się taki od zimna ?

Załączone miniaturki

• IMG_0829.jpg
  • IMG_0827.jpg

Edytowany przez jarek11144, 25 marzec 2013 - 21:22.

#738 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 08:03

Skrzynia biegów C-360 Takiej galarety się nie filtruje,zapewne wymieszana z wodą,ona kwalifikuje się do wymiany.Olej lux jak u mnie po 6 zł z groszami i takiego bym zalał,nie jest za gęsty i coś tam oczyści a po miesiącu (zależy od intensywności użytkowania) bym wymienił lub przefiltrował ale mazut na dnie i tak zostanie w pewnych ilościach.Jeżeli chcesz dokładności to muszisz pod skrzynią odkręcić pokrywy,pod mostem pompę olejową oraz zdjąć podnośnik i myjką ciśnieniową wymyć.
Jeden tryb,wygląda na troche zjechany,ten duży,chyba 3 biegu ale może być,reszta ok.

#739 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 17:28

Skrzynia biegów C-360 Olej bezapelacyjnie do wymiany o filtracji nie ma mowy. Co prawda myjką nie polecam mycia woda zostanie gdzieś na pewno. Wymień na tańszy olej i za miesiąc lub dwa zalej lepszym.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:36

Skrzynia biegów C-360 Sądzę że pozostawiając na parę dni niezłożony ciągnik na słońcu powinno wszystko wyparować