Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1132 odpowiedzi na ten temat

#681 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 13 marzec 2013 - 00:01

Skrzynia biegów C-360 Dzięki Kolego może go jutro rozjadę to w razie problemów będę pisał litanie :D Jeszcze raz dzięki za garść konkretnych informacji:)

EDIT

Dzisiaj musiałem go poskładać żeby ustawić ciągnik na deskach w garażu...Jakie było moje zdziwienie gdy odpaliłem ciągnik a tu nic nie puka..nie wiem może cud albo się remontu przestraszył :D
Wcześniej podczas gwałtownego puszczania sprzęgła szczególnie na drugim biegu było słychać pukanie i w czasie jazdy też a teraz jak na razie cisza...Trochę pośmigałem i ani raz nie puknęło...to chyba dobry znak...jeszcze zobaczymy jak pójdzie do ciężkiej roboty czy problem nie powróci...

Ostatnio pokrywa była ściągana podczas ostatniego remontu wizualnego(6 lat temu) ale tylko po to żeby wymienić uszczelkę..już nie pamiętam czy od wtedy pukało czy nie..

Mimo wszystko i tak sprawdzę te śruby.... ;)

Ciekawe rzeczy...Ursus nadal potrafi zaskakiwać :D

Edytowany przez prorok, 13 marzec 2013 - 21:35.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 11:57
  •  

#682 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:59

Skrzynia biegów C-360 Był zimny olej i nie pukało.

#683 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 22:21

Skrzynia biegów C-360 Podejrzane,chodzi jak chce :)

#684 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 22:55

Skrzynia biegów C-360 @Balcerek

Wtedy nawet jak olej był zimny to od razu pukało...

@Alamo

Dokładnie tak. :) Możliwe żeby przez samą pokrywę tak pukało, tzn. wodziki wybierak biegów? No nic zobaczę jak to dalej będzie..żeby się nie okazało że to przedwczesna radość :D

#685 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 09:11

Skrzynia biegów C-360 Nie no co ty,gdyby tu leżał problem to często miałbyś blokowanie biegów.To coś w skrzyni albo łożysko wyciskowe na wykończeniu,musisz rozpołowić ciągnik

#686 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:45

Skrzynia biegów C-360 Ciągnik oczywiście rozjeżdżam...już wszystko przygotowane,tylko mam problem z wózkiem i pewnie będę sobie musiał poradzić bez niego...

#687 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 07:21

Skrzynia biegów C-360 Bez wózka nie jest zle,nigdy go nieużywałem.Wystarczy pod skrzynię podłożyć podstawkę,dodatkowo podnośnik do regulacji,zablokować koła a przodek rozjeżdza się długim dyszlem który wiąże się łańcuchem na przednim zaczepie,Ty masz tam zamontowany tuz więc środek ciężkości będzie inny,do tego potrzeba dwóch osób,nie jest ciężko..

#688 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 07:37

Skrzynia biegów C-360 Kolejna cenna wskazówka. Dzięki Kolego ;) Ja myślałem trochę inaczej ale Twój sposób bardziej mi się podoba:) Potem nie ma problemu żeby go zjechać?

Edytowany przez prorok, 15 marzec 2013 - 07:39.

#689 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 07:52

Skrzynia biegów C-360 Nie.Przy odkręcaniu ostatniej śruby druga osoba ma naciskać na dyszel,z resztą ciągle ma pilnować a Ty patrzeć by szczeliny między silnikiem a skrzynią były równe,góra-dół,jak będzie równo to z łatwością rozjedziesz:) tylko dyszel długi prosze bo kogoś może unieść :) Podbij lekko kliny na przodku z dwóch stron,by silnik nie przechylał sie.

Jeszcze dodam;przed założeniem tarcz sprawdz czy lekko wchodzą na frezy wałków,ze zjechaniem może być nieduży problem ponieważ idealnie nie ustawisz nowych tarcz,będzie trzeba obracać kołem zamachowym

Edytowany przez Alamo, 15 marzec 2013 - 08:41.

#690 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 16:56

Skrzynia biegów C-360 Do ustawiania tarczy dobrze mieć osobny wałek z tuleja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:38

Skrzynia biegów C-360 Ciągnik rozjechany...poszło nad zwyczaj sprawnie:) Dzięki wielkie @Alamo bardzo mi pomogłeś...

Okazało się że wieniec jest pokiereszowany i pewnie będę musiał założyć nowy.Jeśli istnieje możliwość przełożenia go na drugą stronę to u mnie raczej odpada bo tak wygląda jak by druga strona też była zjechana..Ciężko jest go ściągnąć i założyć nowy? Trzeba grzać?

@GoRal1

Plan mam taki że jak wyciągnę wałki,muszę zmienić uszczelniacze itp, więc wspomogę się nimi przy składaniu sprzęgła a później wsadzę je z powrotem do skrzyni...

#692 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 15 marzec 2013 - 21:48

Skrzynia biegów C-360 Tak trzeba grzać inaczej to ciężko zdjąć, najlepiej palnik acetylenowo-tlenowy lub coś mniej agresywnego. Zaraz ktoś napiszę że można przeciąć przecinarką, ale nie polecam można pokaleczyć koło zamachowe. Co się wysypało w skrzyni ?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#693 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 23:07

Skrzynia biegów C-360 Zdjąć zdejmiesz tępym przecinakiem po obwodzie i spadnie gorzej założyć , ale i bez palnika założysz starczy ogniskoo

#694 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 00:28

Skrzynia biegów C-360

Ciągnik rozjechany...poszło nad zwyczaj sprawnie:) Dzięki wielkie @Alamo bardzo mi pomogłeś...

Okazało się że wieniec jest pokiereszowany i pewnie będę musiał założyć nowy.Jeśli istnieje możliwość przełożenia go na drugą stronę to u mnie raczej odpada bo tak wygląda jak by druga strona też była zjechana..Ciężko jest go ściągnąć i założyć nowy? Trzeba grzać?

@GoRal1

Plan mam taki że jak wyciągnę wałki,muszę zmienić uszczelniacze itp, więc wspomogę się nimi przy składaniu sprzęgła a później wsadzę je z powrotem do skrzyni...

Witam

Sciągałem już takie wieńce jak i obracałem na druga stronę i mogę powiedzieć ,że nie wiele to daje i na krótko pomaga. Nowe wieńce mają bardziej z ukosowane zęby i nie kosztuje aż tak tragicznie dużo.
Ja zdejmuję na zimno a robię to w ten sposób ,że wbijam młotkiem najpierw nóż pomiędzy koło a wieniec stopniowo dookoła raz przy razie. I jak jest już szczelina to trzeba coś szerszego wbijać i tak stopniowo do okoła i jak już połowa zejdzie to pukamy młotkiem i spaduje. Max pół godz roboty.

Co do zakładania to ja rozpalam ogień w piecu i kładę wieniec na płycie pieca i jak już się dobrze rozgrzeje to bierzesz go z płyty w rękawicach i wkładasz na koło zamachowe i sam wpaduje i chwila ostygnie i już trzyma.Chyba ,ze masz konkretny palnik to też możesz go ogrzać i wejdzie sam.

Jak będziesz wyciągał wałki i masz luźne igiełki(były też w koszyczkach) pomiędzy wałkiem w skrzyni a sprzęgłowym to ,życzę powodzenia w szukaniu jak wysypią Ci się igiełki w skrzynię
biegów. Luźnych igiełek powinno tam być 23 szt. Możesz przed wyjęciem wałków zrobić z cienkiej blachy taką rynienkę w kształcie "U" i podłożyć od góry skrzyni pod wałki tam gdzie są te igiełki,wtedy to posłuży za łapacz i jest nadzieja ,że złapiemy wszystkie igiełki na tą blachę.
Przy montażu trzeba je przykleić na gęsty smar i dokładnie obserwować ,żeby żadna się nie wysunęła gdy włożymy wałki.Jak dasz radę to możesz je związać dookoła mocną nitką ja i wtedy na pewno się nie wysuną.
Może nie potrzebnie to opisałem ,bo będziesz miał koszyczki i nie przyda się ten opis. W każdym bądź razie sam to robiłem i wiem ,że rozebrać jest szybko ,a do założenia tego potrzeba cierpliwości niekiedy.

Edytowany przez Radekk, 16 marzec 2013 - 00:29.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#695 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 01:04

Skrzynia biegów C-360 Zamiast nitki gumka recepturka , a igiełki pozbierasz magnesem żaden problem.

#696 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 09:39

Skrzynia biegów C-360 Wałków nie rozbiera się w skrzyni pojedyńczo,wałki po odkręceniu obudowy łożyska wyjdą razem,na stole smiało można je rozdzielać.Nowy wieniec najprościej nagrzać na ognisku jak się nie ma nic innego,kładziesz parę szmat,polewasz ropą i po 10-15 minutach grzania z łatwością wskoczy

#697 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 10:08

Skrzynia biegów C-360 A przy okazji nowe łożysko w wał (6304), rzadko się rozpada ale ...

#698 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:05

Skrzynia biegów C-360 Dzięki Panowie za spostrzeżenia. Bardzo mi wasze wskazówki pomogą:)

Tak na szybko pisze bo dzisiaj wyniknął mały problem a że skrzynia w zetorku podobna jak w 60 to prosił bym was o pomoc

Sąsiad przyjechał do mnie odśnieżać zetorem 5211 i zakleszczyła mu się skrzynia biegów.Odblokowaliśmy na dwóch wodzikach ale wodzik odpowiedzialny za bieg 4 i 5 nie można za nic odlbokować. Tzn jest włączony 5 bieg i nie można wrzucić na luz...Ściągnęliśmy lewarek i próbowaliśmy pchnąć wodzik montówką ale za nic nie chce iść.Po założeniu lewarka w pozycji biegu 5 też nie da się go wrzucić na luz. Co się mogło stać? Ciągnik na 5 normalnie jedzie.Reduktor też działa.. Gdzie szukać przyczyny? Panowie proszę o szybką pomoc.

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

Do mojego ursuska jeszcze wrócimy:)

#699 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:18

Skrzynia biegów C-360 Co do tego zetorka to sciagaj pokrywe od skrzyni ...może synchronizator sie zablokował i nie da sie cofnac....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 14:14

Skrzynia biegów C-360 Rozebraliśmy i okazało się że blokowały 3 kliny które wchodzą pod ten wodzik.Jeden wpadł do skrzyni.Czy one są musowo potrzebne czy można je wyciągnąć?Nic się nie stanie jak je wyciągniemy? Boimy się że jak je włożymy to za chwilę będzie to samo....

Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)