Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#661 Share goomis93

goomis93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:08

Skrzynia biegów C-360 Mam podobny problem. U mnie taki cichy metaliczny dzwiek jest taki jak by jakaś blaszka z zabezpieczenia wpadała co jakiś czas miedzy tryby i po czym słychać takie uderzenie w prawą stronę kadłubu skrzyni. Słychać takie zgrzytanie głównie na postoju, gdy ciągnik chodzi na wolnych obr. Co to może byc? Bo rozebrać i zdiagnozować będę mógł dopiero jak się zrobi troszkę cieplej :)
Pozdrawiam
.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 03:59
  •  

#662 Share marcopolo1996v2

marcopolo1996v2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:10

Skrzynia biegów C-360 Może skrzynia do remontu

Mi zgrzytało na 4 biegu na niskich i wysokich obrotach to remont skrzyni pomógł.

#663 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 luty 2013 - 20:29

Skrzynia biegów C-360 Tematy połaczone
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#664 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:09

Skrzynia biegów C-360 witam panowie mam ciagle problem ze skrzynia w c 360 mianowicie jadac do góry lub z góry słychac straszne trzaskanie w skrzyni jakby tryb o tryb sie zachaczał, mielismy rozebrana skrzynie dwa razy wszystkie łozyska nowe tryby które były wyłamane to tez daliśmy nowe , nowe wodziki , zatrzaski dalej to samo co może byc powodem??
dodam ze na górnym wałku zamiast tych igiełek mamy tulejke moze to byc wina tego?

#665 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:01

Skrzynia biegów C-360 Jak nie ma luzu to nie ma to może być tulejka zamiast łożyska.Widziałem już nie raz taki numer.Teraz taka sprawa czy to dziej się na wszystkich biegach.Czy patrzyłeś do mostu.Jak patrzyłeś to pozostały zwolnice.Zęby na pół ośkach i dużym kole trza by sprawdzić.Ale najlepiej to dobrze dosłuchać z kąt ten dźwięk się wydostaję i na jakich biegach.

#666 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 26 luty 2013 - 09:39

Skrzynia biegów C-360 może źle ustawiony luz na ataku ???

#667 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:42

Skrzynia biegów C-360 koledzy zwolnice atak wszystko było zrobione w zeszłym roku. jak jedziesz po równym to nic tylko jak pod górke lub z górki i na kazdym biegu.słychac ewidentnie ze skrzyni ten trzask. dzisiaj odkrecam z góry dekiel..

#668 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 luty 2013 - 13:40

Skrzynia biegów C-360 Wygląda to na wydarte widełki na którejś zębatce i się przesuwa i załapuję.

#669 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 26 luty 2013 - 17:31

Skrzynia biegów C-360 Ja obstawiał bym na kończące się łożysko lub wybitą obudowę skrzyni ( mam na myśli gniazda pod łożyska) przez co dolny lub górny wał wpada w rezonans. Ale to takie przypuszczenia rodem z forum na odległość.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#670 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 02 marzec 2013 - 07:33

Skrzynia biegów C-360 Wyciągnęło się cięgno blokady,końcówka ta zagienta wyciągnęła się razem z przeciągniętą zawleczką , powodem mogła być zbyt duża podkładka założona na ten pręt tego nie wiem ale tak wyglonda. Czy jest jakiś patent by dorobione cięgło założyć na swoje miejsce,najlepiej bez zdejmowania koła itd. itd. Może dospawany jakiś rodzaj twardego haczyka i to sprężynką naciągnąć.Nie kojążę,tego zamocowania i nie wiem jak do tego jeża podejść :wacko: Co o tym sądzicie :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:19

Skrzynia biegów C-360 Ja mam przerobiony ten dekielek z tyłu co podtrzymuje taśme i moge zdejmować i zakładać cięgno
Zrobiłem tak odciąłem od dekielka ten hak co trzyma taśmę ,do haka dospawałem śrube 16 , w dekielku wywierciłem otwór aby ta śruba swobodnie przechodziła
Gdy założe cięgno blokady to trzymając za śrubę zakładam ten hak od taśmy , potem na srube zakładam dekiel i zakręcam nakrętkę i kontre ,potem przykręcam całość na te oryginalne 4 śruby
Dodam jeszcze że na styku haka i dekielka (od spodu) mam tak przyspawane płaskowniczki że można to skręcić tylko w jednym położeniu

#672 Share Slavko360

Slavko360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:49

Skrzynia biegów C-360 Witam mój problem polega na tym,że nie chce się załączyć wałek WOM.Podczas załączania coś strzela i nie może zaskoczyć.Może wiecie co może być tego przyczyną.

#673 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:19

Skrzynia biegów C-360 Scięta tarcza lub frez na wałku
szczela przy sprzęgle czy w moście

Edytowany przez GoRAL1, 10 marzec 2013 - 13:20.

#674 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 10 marzec 2013 - 22:34

Skrzynia biegów C-360 Witam. Przeczytałem cały temat i sporo mi on wyjaśnił ale mam jeszcze kilka pytań...

Jako że w tym tygodniu zapowiadają jeszcze zimę(raczej już nie będzie co odśnieżać) chciał bym trochę ogarnąć ursusa przed sezonem.Miałem robić samo sprzęgło(części już mam) ale od dłuższego czasu puka mi coś w skrzyni pod większym obciążeniem.Wcześniej pukało rzadko a teraz co raz częściej.Czasem jest tak że śmigam i nic nie puka a czasem znowu w skrzyni wali jak by się miała rozlecieć..Wiem że to trochę nie poważne bagatelizowanie takich objawów ale wiecie jak to jest w trakcie sezonu z jednym ciągnikiem.. Podczas jazdy wydaje się jak by pukało gdzieś z przodu skrzyni.Jak włączę reduktor to z tego co się zdążyłem zorientować skrzynia wtedy nie puka..

Wracając do pukania to wydaje się jak by to pukanie dochodziło gdzieś z przodu skrzyni.. Czy była by ewentualna możliwość wymiany łożysk z przodu na tych wałkach po odjechaniu silnikiem? (i tak muszę robić sprzęgło) Jest taki manewr wykonalny?To by mi bardzo ułatwiło sprawę.

Wiem że jak już robić to powinno się raz a dobrze ale na razie chciał bym troszkę pójść na skróty(o ile się da) a w późniejszym terminie zrobić sobie na spokojnie ewentualnie całą skrzynię..Na razie nie mam za bardzo warunków(brak równej posadzki w garażu) oraz nie mam wózka z prawdziwego zdarzenia(mam w planie coś uspawać)..a jak bym już chciał ciągnik na trzy części rozjechać to wózek musi być porządny.

Jutro ściągnę górny dekiel to się sporo powinno wyjaśnić...

Edytowany przez prorok, 10 marzec 2013 - 22:36.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#675 Share Slavko360

Slavko360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 07:10

Skrzynia biegów C-360 GoRAL1 strzela w skrzyni

#676 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:06

Skrzynia biegów C-360 Slavko360- najprawdopodobniej wygięty widelec listwy koła pośredniego,to częsta przypadłość a zarazem najprostrza do usunięcia,można to sprawdzić poprzez zdemontowanie pokrywy skrzyni biegów,sprawdz wszystkie przełożenia listwy,ustalenia listwy poznasz po głębokich nacięciach,każde przełożenie ma idealnie zgrywać się z pozostałymi listwami od biegów (rowkami) przy każdym przełożeniu obserwój w jaki sposób tryby nakładają się na siebie.Tylko nie przesuwaj pozostałych listw bo zblokujesz biegi.

prorok-być może masz poluzowane łożysko wałków głównych które jest ustalone na trzech imbusach wraz z wałkami do obudowy skrzyni biegów,śruby mogą być całkiem wykręcone,nie obejdzie się bez rozpoławiania.Łożyska da się wymienić,co niektóre..

#677 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 12:34

Skrzynia biegów C-360 Czy wystarczy odjechać tylko silnikiem? Wystarczy tylko dokręcić czy ewentualnie dać nowe te śruby? Może uda się to trochę podratować bo i tak muszę odjechać silnikiem żeby zrobić sprzęgło...na razie nie chciał bym skrzyni całkiem wyciągać...

To pukanie nie jest miarowe ani cykliczne tylko od czasu do czasu puka w nie regularnych odstępach...

#678 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 12:53

Skrzynia biegów C-360 Tak.Od przodu skrzyni zdejmiesz pokrywę i wszystko będziesz miał pod ręką,tylko spuść olej.Mogą być poluzowane to wystarczy tylko dokręcić,czasem bywa że ich nie ma,znajdziesz je na dole skrzyni biegów o ile masz malutkie rączki,czasem też obudowa wokół tych mocowań łożyska pęka,przyjrzyj się temu dobrze.Sprawdz też uzębienie wałków I i II stopnia.Jak będziesz wyjmował wałki to tylko dwa na raz,jeden siedzi w drugim na łożysku igiełkowym,ponoć w nowszych wersjach jest bez pancerza więc w skrzyni ci się rozsypie,sprawdz je na stole czy wszystko w porządku,pozatym na koniec wymień uszczelniacze,są dwa

Musisz wszystko obejrzeć,na słowo ci wszystkiego nie wyjaśnie.

#679 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:54

Skrzynia biegów C-360 Ściągnąłem dzisiaj górną pokrywę i na pierwszy rzut wygląda że skrzynia jest ok ale jeszcze jutro dokładniej to obadam. Powoli przygotowuję ciągnik do rozpoławiania, będzie się można już brać za poważniejszą robotę..

Uszczelniacze będę musiał musowo wymienić bo jak ostatnio przez okienko zaglądałem to widziałem tam olej więc przy okazji je wymienię.Jakie byś polecił? Ponoć można założyć jakieś dwuwargowe? Lepsze będą?

Te śruby będą od strony sprzęgła? Wałki wyjdą bez problemów do przodu tak?

Dzięki Wielkie już mi bardzo wiele wyjaśniłeś :) Teraz będę wiedział co i jak bo sama instrukcja napraw to nie wszystko.Nie ma to jak rady doświadczonego Użytkownika ;)

Edytowany przez prorok, 11 marzec 2013 - 19:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:03

Skrzynia biegów C-360 Z góry wszystkiego nie widać dobrze ale może zauważysz obudowę łożyska chociaż z jedną śrubą,będziesz wiedział o co chodzi.O uszczelniaczach nic nie mogę powiedzieć,pytaj w sklepie,Ja zakładałem zwykłe.
Tak,śruby jakby wypadły będą leżeć od przodu skrzyni na początku,w oleju bedziesz musiał poszukać bo wszystki nie zejdzie.
Po odkręceniu trzech imbusowych srub wałki zejdą lekko,wraz z obudową i dużym łożyskiem.

Nie ma za co,zawsze coś doradzę :)