Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#621 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 16:44

Skrzynia biegów C-360 Raczej szykuj się na rozpołowianie mnie jak poszło igiełkowe i tryb to 3 bieg hałasował porobiłem jeszcze kilka godz tyle że 2 bieg bo na 3 nie szło taki rupot ale potem i tak rozpołowianie przód i tył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 15:25
  •  

#622 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 11:30

Skrzynia biegów C-360 Jeszcze takie pytanie poszło mi to w C355 z 72r. mówią że stary typ wałka głównego, sprzęgłowego i atakującego jest słabszy, ale dodam że ten ciągnik zrobił przez wszystkie lata sporo kilometrów i hektarów. Więc moje pytanie przerobić na nowy typ czy zostawić na igiełkach? Chciałbym usłyszeć kilka opini kolegów.

#623 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 16:21

Skrzynia biegów C-360 Ja bym zostawił na starym typie i z tego co pamietam to musial bys wymienic i ten krotki walek od ataku co wiazalo by sie z wymiana calego ataku bo na pewno bys go juz dobrze nie ustawil oba musza byc o pary

#624 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 20:54

Skrzynia biegów C-360 Liczę się z tym że wymienić będe jeszce atak i wałek sprzęgłowy, ale skoro taki układ jest wytrzymalszy to nie ma co się czaić i zakładać no niie?

#625 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 20:58

Skrzynia biegów C-360 Ale pamiętaj że jakość części zamiennych dziś odbiega od tego co było robione 40 lat temu

#626 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 24 wrzesień 2012 - 21:25

Skrzynia biegów C-360 z tego co ja wiem to w starym typie strasznie łożyska igiełkowe leciały

#627 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 08:43

Skrzynia biegów C-360 No właśnie bo w starym typie jest koszyk K40*45*17 a w nowym jest łóżysko NU2305 co jest dużo mocniejsze. U mnie raczej wysiadło łożysko igiełkowe i teraz mam własnie dylemat czy zmienić na nowy typ czy zostać przy starym?

Edytowany przez ursus55, 25 wrzesień 2012 - 08:43.

#628 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 wrzesień 2012 - 10:03

Skrzynia biegów C-360 Jak rozbierzesz to będziesz widział stan wałka górnego w skrzyni, nowy typ jest trochę inny i razem z wymianą łożyska wymienić będziesz musiał oba wałki z racji choćby ich zużycia.Pokruszone łożysko igiełkowe robi spore spustoszenie na gładziach.

#629 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:09

Skrzynia biegów C-360

No właśnie bo w starym typie jest koszyk K40*45*17 a w nowym jest łóżysko NU2305 co jest dużo mocniejsze. U mnie raczej wysiadło łożysko igiełkowe i teraz mam własnie dylemat czy zmienić na nowy typ czy zostać przy starym?

Zajrzyj do katalogu Zetora np.7211, tam są zakładane igiełkowe, chociaż Zetor jest mocniejszy, czescy inżynierowie byli niedouczeni? Druga sprawa czy dużo używasz reduktora? Przecież na szosowych wałek atakujący i główny mają takie same obroty...

#630 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:17

Skrzynia biegów C-360 Ja jak kupiłem za pare groszy c355 to wymieniłem prawie całą skrzynie bo koleś nalał oleju że zrobił się jak smoła i poszedł atak od 7211 a skrzynia od c360 ale na częściach z epoki dołożyłem trochę a nie chciałem pchać tego nowego badziewia i chodzi jak malina cichy koleś mówi że to pewnie ta wersja eksportowa c355M ;DD włożyłem pare tyś ale chodzi jak nówka z fabryki teraz bd zmieniał silnik na z zetora 7211 ;P uff ale się rozpisałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 22:03

Skrzynia biegów C-360

Zajrzyj do katalogu Zetora np.7211, tam są zakładane igiełkowe, chociaż Zetor jest mocniejszy, czescy inżynierowie byli niedouczeni? Druga sprawa czy dużo używasz reduktora? Przecież na szosowych wałek atakujący i główny mają takie same obroty...

No z drugiej strony tak się zastanawiam bo przecież ten ciągnik urobił masę hektarów i nie jedna c360 z nowym typem wałka by padło. A eduktora używam bardzo sporadycznie także chyba zostawię tak jak było.

#632 Share gorczyca81

gorczyca81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 październik 2012 - 20:39

Skrzynia biegów C-360 witam wszystkich. Jestem tutaj nowy. Niedawno kupiłem c-360 i mam problem. Od jakiegoś czasu ciężko włączał się wałek wom. Tydzień temu w tylnym moście coś zaczęło rzęzić. Po odkręceniu dekla z pompą okazało się że łożyska igiełkowe które są w stojanie podtrzymujące wałek napędzający pompę są zmielone bo wypadła tulejka mosiężna z tulei napędu (http://agromasklep.p...id_product=9413). Dlaczego tak się stało nie mam pojęcia. Wymieniłem tulejkę mosiężna po wcześniejszym splanowaniu na tokarce tak aby średnica wew. tulei i wałka womu pasowały do siebie. Przy próbie przesunięcia tulei napędu po wałku wom nie chce się poruszać po nim. Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

#633 Share mariusz1810

mariusz1810

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 październik 2012 - 17:16

Skrzynia biegów C-360 witam mam problem ze zkrzynia ursus c-355.generalnie chodzi o to ze podczas orania i czasem w agregacie na 2 biegu a szczególnie po tym jak nawróce czyli cofne i rusze do przodu to przez jakis czas słychac jakies zgrzyty ze skrzyni co to moze byc prosze o jakies porady

#634 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:05

Skrzynia biegów C-360 Kolego przeczytaj ta stronę i się dowiesz co będziesz miał do wymiany w najlepszym wypadku będzie to łożysko igełkowe ale znając życie pewnie szykuje sie grubszy remont

#635 Share mariusz1810

mariusz1810

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 październik 2012 - 22:28

Skrzynia biegów C-360 no nie wiem co to moze byc ale na łożyko to nie do konca to wyglada bo nie jest to jakies ciągłe jes czasami i dzwiek raczej przypomina jakby podczas jazdy jakies inne koła zebate próbowało sie z innym zazebic takie mam wrażenie,nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o skrzynie traktorów ale od kilku lat naprawiam samochody,na innym forum znalazłem jakąs sugestie wytartych wodzików ale nikt dalej nie napisał czy awaria usunięta i co bylo przyczyna szkoda moze tu miał ktoś podobny przypadek prosze o jakies podpowiedzi
pozdrawiam

#636 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2012 - 23:05

Skrzynia biegów C-360

U mnie zawsze zakleszcza się na 2, ale to chyba przez to że najcięższe prace wykonuje się właśnie na tym biegu i wodziki są przez to wyrobione, a wyskakuje mi tylko 3 i to tylko przy jeździe z góry. Poprzedni właściciel mówił mi że jemu od kąd pamięta zawsze tak się działo a najlepszy sposub na to to przytrzymać lewarek Dodany obrazek

cze,
kolego takie przytrzymywanie biegu może czasem nie zadziałać przy dużym pchaniu,
biegi wyskakują bo są wypracowane,to samo jest z zakleszczaniem a szczególnie gdy jest szybka zmiana biegów to że sprzęgło nie wysprzęgla powodóje tylko to że słychać zgrzyt nie wpływa to absolutnie na zakleszczenie się jakiegokolwiek biegu,wodziki w skrzyni muszą być ciasni zwarte to jedyny problem.

no nie wiem co to moze byc ale na łożyko to nie do konca to wyglada bo nie jest to jakies ciągłe jes czasami i dzwiek raczej przypomina jakby podczas jazdy jakies inne koła zebate próbowało sie z innym zazebic takie mam wrażenie,nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o skrzynie traktorów ale od kilku lat naprawiam samochody,na innym forum znalazłem jakąs sugestie wytartych wodzików ale nikt dalej nie napisał czy awaria usunięta i co bylo przyczyna szkoda moze tu miał ktoś podobny przypadek prosze o jakies podpowiedzi
pozdrawiam

cze,
oczywiście że może to być wodzik,biegi jak i dzwignie od załączania wom jak i biegi teren muszą chodzić ciasno,może być słychać koło trybowe próbujące się załączyć,często się dzieje przy włączniku wom/pompa jest też wychulany sworzeń od drzwigienki i goni sobie i efekt jest taki jakby tryb próbował zazębić,ale to słychać dość cicho.

#637 Share pawel0189

pawel0189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:03

Skrzynia biegów C-360 Witam.Ja w swoim 3p mam następujący problem ze skrzynią. Od pewnego czasu zaczelo stukac na wszystkich biegach do przodu oprucz wstecznego, jak sie okazale uszkodzodzone było koło przesuwne reduktora wymienilismy je a przy kazji wszystkie łozyska w skrzyni i gorny wałek oraz wałek sprzegłowy (wczesniej zamiast igiełkowego łozyska dorobilismy tulejke) teraz złozone jest wszystko jak powinno byc. Wszystko pieknie poskrecane a co sie okazało teraz na biegach do przodu jest cisza a stuka wsteczny. Ponownie rozbiurka wymienilismy koło wtecznego biegu i jedynki do tego ośke koła wstecznego , łozysko igiełkowe i koło wstecznego biegu. poskładaliśmy i co sie okazuje dalej puka wteczny w momencie wciśniecia sprzegła gdy rozłaczaj sie jak by tryby :/ Macie jakies pomysły??? bo mnie już ręce opadaja :/

#638 Share Pablo190485

Pablo190485

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:43

Skrzynia biegów C-360 Witam
W moim c355 po wymianie łożysk oraz uszczelniaczy na wałkach sprzegłowych skrzynia zaczełą żęzić przy włączonym WOM, jeśli wyłącze WOM skrzynia cichnie co moze być przyczyną ?

#639 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 18:59

Skrzynia biegów C-360 Tematy połączone
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:24

Skrzynia biegów C-360 Panowie, co jest, że na włączonym WOMie na niezależny nie idzie wysiedzieć w kabinie od hałasu i wyskakuje przy robocie?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311